PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=605700}
8,0 18 546
ocen
8,0 10 1 18546
8,0 27
ocen krytyków
Olive Kitteridge
powrót do forum serialu Olive Kitteridge

niedosyt

ocenił(a) serial na 8

Super, tylko wielka szkoda, że nie powstał z tego pełny serial. Myślę, że jeszcze wiele można by wykrzesać. Frances McDormand jest genialna! Mój faworyt złotych globów.

ocenił(a) serial na 8
HubertKobielski

Uważam podobnie. Przeskoki pomiędzy odcinkami były drastyczne i zawsze miałem niedosyt. Okres dorastania syna był pominięty, a to jest coś, co spokojnie mogło wypełnić dwa odcinki. Nie wiem jednak na ile literacki punkt wyjścia na to pozwalał.

tocomnieinteresuje

gdyby zamiast m jak miłosc były seriale tak dobre jak ten, zycie byłoby fajniejszą sprawą. juz po pierwszym ocinku wiedziałam, ze bedzie płacz na konczu, ze za krótkie

ocenił(a) serial na 9
HubertKobielski

Jestem zupełnie odmiennego zdania, co znaczy pełen serial? 10, 21, 30 odcinków? Ta historia jest w gruncie rzeczy filmem fabularnym. Skrojenie jej w ten sposób jest środkiem umożliwiającym pełniejsze oddanie życia głównej bohaterki, ale bez wchodzenia w niezliczone szczegóły. Wszystko tutaj jest na swoim miejscu, każdy opis, przeciągnięta scena, wątek na pozór nużący, istnieją nie bez celu. Zamknięcie całej fabuły do czterech odcinków, okraszonej wspaniałą grą aktorską, jest tym czego życzyłbym sobie częściej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones