PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740929}
8,2 22 426
ocen
8,2 10 1 22426
8,0 4
oceny krytyków
One Punch Man
powrót do forum serialu One-Punch Man

Powinno spodobać się ludziom, którzy nie oglądają na codzien anime jak ja, można spokojnie pochłonąć cały pierwszy sezon na jeden raz i się nie znudzić. Wadą jest na pewno zbyt duża gtoteskowość, komediowość, ale chyba można do tego przywyknąć, jednak odnoszę wrażenie, że zrealizowany w poważniejszej konwencji, byłyby znacznie lepszy.

besty

W sumie to jest w zamierzeniu parodia wszystkich opowieści o superbohaterach, więc komediowość jest jak najbardziej na miejscu. Rozumiem jednak, że po prostu nastawiłeś/nastawiłaś się na trochę inny typ komedii. ;)
Faktycznie, ciekawe jak by wyglądała ta historia zrobiona w poważniejszym klimacie.

grin_of_soul

Jeśli dobrze pamiętam. to później w oryginalnej mandze klimat trochę spoważniał, bo główny bohater został odstawiony na bok i wszyscy musieli radzić sobie bez niego.

Drake01

Hmm, więc może i w serialu zmieni się z czasem klimat (o ile powstaną dalsze sezony).

grin_of_soul

Rzeczywiście, nastawiłem się na co innego, ale grafika i cały montaż jest tak świetnie zrealizowany, że moim zdaniem mozna było to zrobić poważnie a nie tylko w stylu parodii, potencjał był na coś znakomitego, a parodia jak to parodia - obejrzy sie z zainteresowaniem, ale nie wiem czy ludzie będą tym "żyć". Koniec konców produkcja okazała się mimo wszystko dobra.

https://www.facebook.com/DbzElites/photos/a.905168466168887.1073741829.895747193 777681/1091031417582590/?type=3&theater

besty

No może to i nie jest materiał na kultowy serial , ale jako piątkowy "czasoumilacz" sprawdza się znakomicie. Tak, pod względem montażu serial zrealizowany świetnie, soumdtrack bardzo dobry, zdecydowanie trafił w mój gust. ;)

(świetny link, moje oczy teraz krwawią xD).

grin_of_soul

"No może to i nie jest materiał na kultowy serial , ale jako piątkowy "czasoumilacz" sprawdza się znakomicie."

Powiedz to Ameryce, która wciąż sra z wrażenia po tej serii. Powiedz to ludziom w Japonii, którzy czytali oryginalną mangę i była ona tylko zwykłym bazgrołem, a dobiła w wyświetleniach do 8 milionów wyświetleń (obecnie 70 milionów) po czym manga została przerysowana i sprzedaje się w milionach.

besty

"ale nie wiem czy ludzie będą tym "żyć" "

Powiedz to Ameryce, która wciąż sra z wrażenia po tej serii. Powiedz to ludziom w Japonii, którzy czytali oryginalną mangę i była ona tylko zwykłym bazgrołem, a dobiła w wyświetleniach do 8 milionów wyświetleń (obecnie 70 milionów) po czym manga została przerysowana i sprzedaje się w milionach.

"Rzeczywiście, nastawiłem się na co innego"

Twój problem. Pierwszy odcinek jasno pokazał jaka będzie to seria.


Drake01

Sam wiesz jaka jest Ameryka i Japonia, oni potrafią wszystkim srac, łącznie z hamburgerami.

besty

Tyle, że w przypadku tej serii to sranie jest uzasadnione.

besty

A, że Polska się sra Ameryką to u nas też może się przyjąć. Serial stosunkowo młody i jeszcze dużo może się zmienić.

ocenił(a) serial na 9
besty

Tragizm występujący w tym tytule jest ukazywany, ale zaraz łagodzony jakimś żartem lub zabawną sytuacją i spychany na dalszy tor lub zapominany całkowicie. Moim zdaniem właśnie przez tą komediową część groteski tak łatwo i przyjemnie się to ogląda.

besty

Według mnie to anime jednak najbardziej podpasuje osobom, które jednak trochę siedzą w gatunku, bo to klasyczna parodia. Tak samo jak oglądanie "strasznego filmu" średnio może się podobać komuś kto nie zna horrorów, tak tutaj... najbardziej oklepane sceny znane z takich tasiemców jak np. Naruto zamieniane tu są w żarty zrozumiałe głównie dla fanów. (uwielbiam ten moment jak Hammerhead wymachuje rękami, a tu bach! retrospekcja z dzieciństwa i dramatyczne "jesteśmy do siebie podobni")

ocenił(a) serial na 8
maszubert

Dokładnie xD

ocenił(a) serial na 5
besty

Zdecydowanie nie. Dziwi mnie, że tyle osób sądzi, iż "normalnym" osobom się to anime spodoba. Mnie nudziło i naprawdę dłuuugo zeszło zanim zmęczyłam te 12 odcinków.
Dodam, że nie jedno anime oglądnęłam, a to zdecydowanie jest niestety jednym z gorszych. Naprawdę spodziewałam się czegoś więcej.

Saori89

Animacje, grafika, na dosyć dużym ekranie w dobrej jakości robią robotę, stąd zwiększyłem szansę, że może to trafić do przeciętnego widza. Można to potraktować jako parodię, którą jest, a można wziąć tę historię dosłownie i też mieć przyjemność z oglądania. Ogólnie trzeba do tego anime lubić produkcje z superbohaterami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones