PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740929}
8,2 22 402
oceny
8,2 10 1 22402
8,0 4
oceny krytyków
One Punch Man
powrót do forum serialu One-Punch Man

Pomijając wyraźnie gorszą stronę techniczną, drugi sezon jest zwyczajnie nudny i rozwleczony. Myślę, że absolutnie nie jest to kwestia samej fabuły (nie czytałem mangi, ale wydaje się mieć wystarczający potencjał), co bardziej fatalnych decyzji reżyserów adaptacji. To, że jakieś wątki/sceny działały w mandze nie oznacza, że należy je przenosić 1 do 1 do animacji. Mam wrażenie, że nowy zespół zupełnie nie czuje klimatu tej serii (a przynajmniej nie mają wyczucia, co warto przedstawić lub pomysłu jak to przedstawić).

Pierwszy sezon był kapitalny - groteskowy, kreatywny, pełen szybkiej akcji i zwyczajnie bardzo zabawny. Tutaj uśmiechnąłem się pod nosem może z kilka razy przez te 6 odcinków. Autorzy drugiego sezonu zupełnie zgubili gdzieś klimat i polot pierwszej części.

nienazwany

Ogólnie to jest adaptacja mangi i po przejrzeniu dalszych losów bohaterów mogę stwierdzić, że trzeci sezon będzie jeszcze gorszy od drugiego. Trzeci sezon też będzie rozwleczony z minimalną dawką komedii. Zwroty akcji to tylko walki i historie herosów s klasy i więcej wstawek dla zboczeńców- typu wyglądające jak dziecko półnagie tornado. Wszyscy bohaterowie będą przegrywać, aż na końcu Saitama pokona jednym ciosem niepokonalnych przeciwników. Szkoda, że tak zmarnowano serie, chyba że producent zmieni w ogóle całą historię.

SpeedyG

Ogólnie seria miała ogromny potencjał. Ale kierunek jaką obrała jest fatalnie zła. Mamy Saitame, który wręcz jest martwy mentalnie, bo jest bogiem. Bohaterowie klasy S są niczym więcej jak pyłkiem w porównaniem z Saitamą. A i tak musimy oglądać ich wypociny i marne walki. Ogólnie szkoda. Pierwsza seria oddaje ducha serii i kierunek. Druga to katastrofa. Komuś się to może podobać. Dla mnie jednak anime jest tak martwe, jak mima Saitamy gdy walczy z kimś pokroju karalucha. Boros jako jedyny sprawił że Saitama się lekko uśmiechnął. Saitama powinien iść do loru Dragonball, albo bronić planety przed zagrożeniami z kosmosu. Dodatkowo można by dorzucić sekret jego pochodzenia i ciesz silniejszych bohaterów (tych obecnych do śmieci) to jest tak, jak byś Goku wrzucił do My Hero Academy. Żałosne i smutne. Saitama jest martwy mentalnie. Goku cieszył się walką a Saitama wegetuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones