PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740929}
8,2 22 475
ocen
8,2 10 1 22475
8,0 4
oceny krytyków
One-Punch Man
powrót do forum serialu One-Punch Man

Mocno przereklamowana seria. Wynika to z tego, że to takie anime dla każdego, bo kto niby nie lubi superbohaterów. Nie ma dużych wad więc nikt nie hejtuje, a średnia ocena bardzo wysoka.
A tak na prawdę nie ma się czym podniecać. Anime krótkie i właściwie pozbawione zakończenia. Kompletnie nie angażuje emocji (nie licząc umiarkowanej wesołości), a 3 tygodnie po obejrzeniu zapomina się o czym było.
Owszem, jest kilka zgrabnie napiętnowanych schematów społecznych, a i animacja bardzo efektowna, ale całą tą serię budują wyłącznie pomysłowe postacie superbohaterów, jak również potworków.
Natomiast tym, co podnosi wartość o klasę, jest postać 'Rowerzysty bez uprawnień'. Wszystkie sceny z nim związane stoją na zupełnie wyższym poziomie pomysłowości, świeżości i emocjonalności. Ten błysk oryginalności decyduje o tym, że seria ze średniaka staje się czymś nawet wartym obejrzenia.

ocenił(a) serial na 9
Aiden_Vaine

tu znajdziesz odpowiedź dlaczego jest popularne (GR Anime Review: One Punch Man ) https://www.youtube.com/watch?v=yfJqr7X7kKs oraz tu (Honest Anime Trailers - One-Punch Man) https://www.youtube.com/watch?v=hwlO_R1nmRI :)

ocenił(a) serial na 7
nieznajomy43

Pierwszy filmik ro 'recenzja', która nie wymienia wad tej serii. (Już kiedyś widziałem to)
Drugi filmik to bardzo fajny trailer, mający po prostu zachęcić do obejrzenia.

Czego w tych filmikach się nie zobaczy i nie usłyszy, to na przykład wzmianki, że OPM nie jest 'typowym' anime. To nie jest wada, ale brak charakterystycznych dla anime elementów, które czasami zniechęcają ludzi do gatunku, tutaj robi robotę i dzięki temu seria ma więcej potencjalnych odbiorców.
O czym można by zrobić anime, żeby przyciągnęło amerykanów przed ekrany...? Właśnie o tym - o superbohaterach. To temat, który oni zaakceptują, zrozumieją i polubią, choćby nie wiem co się stało. Nie wykracza to poza ich poziom, że tak to ujmę. Jeśli coś będzie hitem w USA to od razu stanie się potęgą w różnych rankingach wcale nie związanych z anime, jak na przykład IMDB. Co będzie z kolei wysoko w takich rankingach, będzie częściej oglądane przez ludzi, którzy wcale nie koniecznie mają jakiekolwiek pojęcie o anime. A że to nie jest typowe anime, toteż znowu większa szansa, że ci 'ludzie z poza gatunku' to polubią. itp... itd...
Ilość obejrzeń rośnie, popularność rośnie, a że to jest całkiem dobre, to ocena trzyma się wysoko. Kto mógłby zaniżać ocenę tej serii i z jakiego niby powodu? Nikt, chyba że złośliwie. Więc dzieci dadzą 10*, a pozostali 9* bo im się spodoba. Ci, którym się wcale jakoś wybitnie nie spodoba dadzą 8* lub 7* - jak ja. Niższe oceny to margines, no i mamy taką średnią jaką mamy.

A co wynika z tej średniej? A to, że to bezsprzecznie najlepsze anime jakie istnieje... Taa, i właśnie to miałem na myśli pisząc, że to przereklamowany tytuł. Bo zalety zaletami, ale potem wypadałoby to wszystko sprawiedliwie podsumować. A tak na marginesie, to czy wyobrażasz sobie, że ktoś nie oglądający anime zrozumie te wszystkie odniesienia zawarte w OPM?
Poza tym, zawsze łatwo jest się wszystkim zachwycać na świeżo. Zobaczymy jak ten szał popularności będzie wyglądał za 2-3 lata. Jeśli nie będzie kontynuacji, to myślę że również i szał się skończy.

Ja oglądałem to na bieżąco, czyli bardzo niedawno (2 miesiące temu) i o ile było to wszystko dość przyjemne, to kompletnie nie mam ochoty na powtórkę.

ocenił(a) serial na 9
Aiden_Vaine

Nie chciałem cię w żaden sposób obrazić. Chciałem tylko pokazać dlaczego on zyskał taki fenomen, aktualnie w popkulturze jest na poziomie Dragon Ball, jak będzie dalej to zobaczymy. po prostu świat jest przesycony superbohaterami więc takie filmy czy seriale jak OPM, Deadpool czy Suicide Squad wyśmiewające ten gatunek (teraz to już nawet gatunek filmowy) stają się praktycznie automatycznie popularne jak parodie na YouTube przykład https://www.youtube.com/watch?v=PqVVtaWd8Pw .

I czy ktoś nieoglądający zrozumie? .... Może, jeśli ktoś oglądał filmy, seriale o superbohaterach lub oglądał Dragon Ball, raczej ciężko byłoby zainteresować kogoś OPM jeśli nie oglądał żadnego z tego typu.

ocenił(a) serial na 9
Aiden_Vaine

dodatkowo potwierdzam też twoją wypowiedź "...to kompletnie nie mam ochoty na powtórkę." czytałem wcześniej mangę i spora cześć żartów, sytuacji itp. które mnie tam śmieszyły wywołują już w animę tylko uśmiech. ale dzięki świetnej animacji i muzyki nadal świetnie się to ogląda. :)

ocenił(a) serial na 10
Aiden_Vaine

muszę się nie zgodzić, to znaczy może to jest anime dla każdego pod tym względem, że nikt mu raczej nie da oceny niższej niż 6 powiedzmy, ale to też trzeba lubić taki humor + jednak jest pomysłowe, ukazuje ładnie problem depresji ze znudzenia łatwością życia i że nawet jeśli ktoś ma nieograniczoną moc to nadal może napotkać problemy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones