PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801296}

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
7,3 4 487
ocen
7,3 10 1 4487
Opowieść wigilijna
powrót do forum serialu Opowieść wigilijna

Serial zrobiony genialnie. Dużo czasu poświęcili przeszłości Scrooge'a co jest jak najbardziej na plus, bo poznaliśmy jego trudne dzieciństwo, a następnie jakim został tyranem. W porównaniu do książki, serial przedstawił o wiele gorszą stronę Scrooge'a.

Sama postać Marley'a bardzo ciekawie pokazana. Motyw pokuty i odkupienia został dość oryginalnie pokazany :)

Przesłanie serialu genialne. Ostatnia rozmowa Scrooga z Marleye'm na cmentarzu, kiedy jest mu obojętne jego odkupienie i przebaczenie win oraz jego dalszy los, ale najbardziej pragnie, żeby mały chłopiec przeżył. Duchy właśnie czekały na taki ludzki odruch jego serca.
I nawet nie chodziło tutaj o pieniądze na leczenie, bo chłopiec miał zginąć w wyniku wypadku, ale o sam fakt determinacji żeby życie uratować.
Pieniądze na leczenie, które ostatecznie przekazał były tylko dodatkiem. Najważniejsze była przemiana Scrooge'a NIE ze sknery w serdecznego i wesołego staruszka, ale z bestii w człowieka !

ocenił(a) serial na 7
adam1999

Zgadzam się w pełni, nowa,oryginalna, bardziej mroczna i ponura wersja Opowieści Wigilijnej. Ja tam tylko żałuję, że nie poszli jeszcze o krok naprzód i trzy duchy nie były jeszcze bardziej..he he.. mroczne, ponure by nie powiedzieć ponure, zwłaszcza trzeci, ostatni duch. Choć akurat ja tam nie mogę narzekać, bo zawsze podobają mi się dobrze zrealizowane, zdemitologizowane znane historie, jak Mroczny Rycerz Nolana czy Król Artur w reżyserii Antoine Fuqua

ocenił(a) serial na 7
Gladiator1000

*upiorne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones