PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801296}

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
7,3 4 488
ocen
7,3 10 1 4488
Opowieść wigilijna
powrót do forum serialu Opowieść wigilijna

Ja podziękuję:(

ocenił(a) serial na 4

Jestem wielkim fanem tej opowieści Dickensa. Widziałem większość ekranizacji i mam tez książkę w oryginale. Niestety, ten serial, pomimo świetnego aktorstwa, efektów i niezłej oraz mrocznej atmosfery, jest dla mnie nie do przyjęcia. Watek z molestowaniem małego Skrucza , watek z wykorzystaniem Pani Cratchit (rozebranej i upokorzonej) jest nie do przyjęcia! Obrzydliwe! Po drugie, Pani Cratchit mu nie wybaczyła ( a to jest przecież istotne w powieści C.D.- wybaczenie). Co wiecej, kobieta ta, po wyjściu Ebeneze, mówi do duchów (nazywając je po imieniu), że maja duzo roboty. Czyżby zahaczenie o spirytyzm? Nie zniechęcam nikogo do oglądania bo serial jest naprawde mistrzowsko nakręcony i robi wrażenie, ale trzeba to traktować jako luźną adaptację dla raczej dorosłych widzów. Ja tego nie kupuję, chyba wole slodką i optymistyczną wersje oryginalną.

ocenił(a) serial na 8
reliability

  gust jest jak rzyc, kazdy ma swoj :D film, czy tez mini serial nakrecony jest po mistrzowsku, swietnie zagrany. Oczywiscie, ze to luzna adaptacja co nadaje mu swiezosci. Zdecydowanie nie jest to kino familijne tylko wersja dla doroslych widzow, tym razem odarta z cukierkowosci i swiatecznego nastroju w szeroko rozumianym aspekcie. Poza tym moim zdaniem lepiej ukazuje nasze wady jako ludzi, przebaczenie nie jest pstryknieciem palcami i odbywa sie na przestrzeni dwoch kartek ksiazki tylko procesem, ktory potrafi zajmowac cale zycie... Chyba byles/bylas zbyt surowa dla tej produkcji albo to ja podczas depresji bo z taka sie zmagam mam juz zryty beret i widze wiecej gowna w otaczajacym mnie swiecie. Pozdrawiam i mimo wszystko Wesolych Swiat...

sobanek

Pozdrawiam i ciebie. Ja, niestety, jak autor tematu, nie umiem strawić klimatu tego serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones