PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94392}

Opowieści z krypty

Tales from the Crypt
7,4 14 784
oceny
7,4 10 1 14784
8,1 8
ocen krytyków
Opowieści z krypty
powrót do forum serialu Opowieści z krypty

Jako iż nie mam wyraźnie co robić, postanowiłem po kolei opisać krótko każdy z odcinków.

SEZON I
The Man Who Was Death
Na sam początek świetna historia. Człowiek zajmujący się egzekucjami na krześle elektrycznym nagle traci pracę z powodu delegalizacji kary śmierci. Postanawia jednak dalej pracować w zawodzie, na własną rękę. Dużo czarnego humoru, świetny William Sadler i niestety przewidywalne zakończenie. Ogólnie jednak dobry odcinek. Później na podstawie pomysłu powstał strasznie kiczowaty "Guilty as Charged"

And All Through the House
Remake epizodu z Brytyjskiego filmu "Tales from the Crypt" z 1972 roku. Ciut podrasowane i bardziej makabryczne, ale jednak nic nowego. Dobry seans na świąteczny wieczór, choć Święty Mikołaj morderca chyba lepiej wypadł w "Silent night, deadly night".

Dig That Cat...He's Real Gone
Moim skromnym zdaniem najlepszy odcinek serii. W wyniku eksperymentu bohater zyskuje 9 żyć. Postanawia to wykorzystać w celach finansowych...
Bardzo zabawna historyjka. Ładne zdjęcia i kolorystyka, Joe Pantoliano w formie (zawsze gdy go widzę przypomina mi się ten odcinek) i akcja która gna w tak zawrotnym tempie że to niesamowite iż twórcy zmieścili ją w 25 minutach.

Only Sin Deep
Lea Thompson w roli prostytutki która ma już dość zawodu. Zabija więc alfonsa, rabuje jego pieniądze i uwodzi milionera. Po drodze jednak zawiera dość nietypową transakcje. Dobry odcinek, zwłaszcza że zakończenie bardzo refleksyjne, nietypowe dla serii.

Lover Come Hack To Me
Epizod pełen erotyzmu. Aż dziw że "szara myszka" Amanda Plummer może być tak uwodzicielska. Zakończenie bardzo zaskakujące, a klimat niesamowity. A opowieść traktuje o przystojniaku który wychodzi za skromną dziewczynę dla jej majątku. W drodze na miesiąc miodowy trafiają jednak do opuszczonej rezydencji.

Collection Completed
Bohater przechodzi na przymusową emeryturę. Okazuje się jednak że nie zazna spokoju, gdyż nie dość że ten stan okazuje się niezwykle nudny, to jeszcze styl życia żony podczas gdy on był w pracy jest niezwykle wnerwiający. Zwłaszcza jej zwierzątka których ma całą masę... Raczej komediowy epizod. Puenta do przewidzenia. Nic specjalnego

ocenił(a) serial na 8
lecter117

Split Second

ocenił(a) serial na 7
Lucky_luke

Może pomożesz? Jak miałem 10 lat oglądałem jeden odcinek co mi się wyrył w psychice, ale to było 15 lat temu i pamiętam tylko, że jakiś facet został porwany przez jakąś zmutowaną rodzinę (pamiętam że byli brzydcy bardzo:D) i jedna kobieta gwałciła tego porwanego gościa kilka razy, grożąc mu że go zabije czy coś. On ledwo mógł podołać zadaniu bo ona była strasznie gruba i brzydka. Potem coś było że obcieli mu nogi żeby zmieścił się do bagażnika czy do małej trumny?

ocenił(a) serial na 8
ZlyCzarny

Pomogę: jeśli dobrze pamiętam to chodzi o epizod "Death of Some Salesmen". Pierwszy odcinek V sezonu.

ocenił(a) serial na 7
Lucky_luke

O dzięki to jest to :D ten odcinek opowieści z krypty + odcinek Home z X-files to jest to co mnie męczyło jako dzieciaka :)

ocenił(a) serial na 8
ZlyCzarny

O lol, "Home" byl zryty, tez zfazowal mi mozg za dzieciaka

Lucky_luke

To moze i mnie pomozecie odnalezc odcinek? Bo czytam te streszczenia i nie moge znalesc.To bylo bardzo dawno temu i ledo co pamietam go. To bylo gdzies na pustkowiu .Para malzenska obie tam zyla. Facet byl typowym awaturnikiem i chyba pijakiem. Mieli studnie.Jiedys przez przypadek wpadlo mu mieso i zamian dostal klejnoty i list ze tam mieszkaja ktos i dziekuja za jedzenie. Gosciu ich tak karmi ,dostajac za to klejnoty. w koncu ,sam chce sprawdzic kto tam mieszka i schodzi na dol do studni. Zona zauwaza kolo studni meza kombinezon z mnostem pieniedzy i listem ze jej maz byl najlepszym miesem jkie dostali.

Kojarzy ktos taki odcinek?

ocenił(a) serial na 8
lilianna2

A pomogę: to nie "Opowieści z krypty". Chodzi o epizod serialu "Niesamowite historie" zatytułowany "Thanksgiving" (S02, E09). Wysyłem link do odcinka na PW. Jeśli to ten, to cieszę się że mogłem pomóc :)

Lucky_luke

Tak, to ten :) dzieki , dzieki wielkie :D

Lucky_luke

Lucky_luke witam fajnie opisałeś streszczenia odcinków mam pytanie czy przetłumaczył byś 3 odcinki 11,12,13 z 5 sezonu serialu Opowieści z krypty odp na pw :)?

ocenił(a) serial na 8
Lucky_luke

Super, że porozpisywałeś odcinki. Takie teksty się przydają.

ocenił(a) serial na 8
Lucky_luke

O, panie! Kawal roboty! Pogratulowac tez wiedzy o pokrewnych serialach widocznej powyzej :)

"Opowiesci..." byly (sa!) genialne. O dziwo moj ulubiony odcinek to "Cutting Cards" - zero horroru, za to swietny Lance Henriksen. Zaraz po nim "The Switch" - tez bez horroru za to cudnie groteskowe.

ocenił(a) serial na 10
Lucky_luke

Czy są w sieci polskie napisy do serialu?

ocenił(a) serial na 8
Pawuloniasty

Prawdopodobnie, lecz nie mogę tego zapewnić, bo jak wspomniałem w recenzji, dysponuję anglojęzycznym wydaniem DVD.

Lucky_luke

Również podpiszę się z prośbą o wyszperanie odcinka - czytałem Twoje opisy, ale tu nie widzę, a przysiągłbym, że to "opowieści z krypty". Dwójka policjantów wpada do jakiegoś w miarę opuszczonego budynku, policjantka jest w ciąży. W jakichś piwnicach zostaje zaatakowan przez coś jak nietoperze żywiące się szpikiem. Opiekuje się niby para dziadków, tyle pamiętam. Coś może Ci to mówi? Najbardziej creepy odcinek jaki pamiętam, chciałem zobaczyc czy po latach nadal taki jest. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones