PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659116}

Orphan Black

7,9 28 609
ocen
7,9 10 1 28609
7,0 3
oceny krytyków
Orphan Black
powrót do forum serialu Orphan Black

I jak wrażenia po premierze? :D Jak dla mnie super! Nic tylko czekać na nowy odcinek za tydzień, bo mnie jak zwykle mało. 'Nowa' wersja Delphine bardzo mi się podoba; chociaż nie wiedzieć czemu źle mi było z tym co robiła Rachel (choć zasłużyła po tysiąckroć) - może dlatego, że zaczyna się zamieniać w nią? Sekwencja z podwójną podmianą - bomba! No i "Go" Grimes w tle. "One of a kind"! 9/10

Arno

Będę musiała obejrzeć jeszcze raz, żeby się wypowiedzieć, ale DELPHINE...

ocenił(a) serial na 10
Arno

Mnie odcinek zniszczył! Nowa Delphine, wow. Zgadzam się co do Rachel, zasłużyła na coś takiego, ale i tak było mi jej szkoda. Przemiana Sary w Rachel, bomba! Podwójna podmiana, genialne. Przeczuwałam, że odcinek będzie bardzo dobry, ale to co dostaliśmy przerosło moje oczekiwania.

Arno

Oglądałam odcinek na żywo na AMC (stream internetowy, o 3 w nocy naszego czasu) i jeszcze raz dzisiaj w lepszej jakości jak pobrałam odcinek. Jest moc!

Delphine mnie przeraża, ale w pozytywny sposób. Trochę szkoda mi Rachel, chociaż nie zasługuje na współczucie.
Podwójny "clone swap" po prostu bomba. Przemiana Sarah w Rachel była świetna. I ta muzyka w tle też super.

Nagi Ari Millen jako Rudy/Scarface... ♥ ButtClub ma nowego członka. ;) Nawet Dylan Bruce (Paul) tweetnął o tym.

Spodobał mi się skorpion, Pupok (urocze imię, tak btw). I co ciekawe - to prawdziwy skorpion, nie efekt komputerowy. A co jeszcze ciekawsze - głosu użyczyła mu... Tatiana!

Trochę mało było Felixa w tym odcinku. Uwielbiam go, więc zawsze mi go mało.

I biedna Helena! Całe życie pod górkę...

Pytanko - kojarzycie inne piosenki z odcinka? Uwielbiam muzykę z tego serialu. :)

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

Tak, kocham ten serial i muzyke, mam wszystkie kawalki:-) kocham Felixa jest bezbledny!!!:-)

ocenił(a) serial na 9
Arno

Ari Millen ma piękne ciało xd

ocenił(a) serial na 10
Arno

Jestem ciekawa czy powiedzą coś więcej o tych Helsinkach.

ocenił(a) serial na 10
Arno

Właśnie obejrzałam i nie wiem czy dzisiaj taki ciężki dzień czy po prostu za dużo było informacji w tym odcinku.. Mógłby mi go ktoś wytłumaczyć ? Szczególnie Helsinki i tego całego Ferdka, który wziął się nie wiadomo skąd :/ Ogólnie odcinek szybko minął, Alison jak zwykle poprawiła mi humor :D Delphine, jak ktoś wyżej napisał, przeraziła mnie.. ale jednak nie pozytywnie. Lubiłam takiego szczeniaczka z pofalowanymi włosami :( Kira ożywiła Cosimę, bo czemu by nie :D Rachel trochę szkoda, będzie mi brakować jej mieszania.

ocenił(a) serial na 10
Sophie96

Z tego co ja zrozumiałam w Helsinkach była czystka klonów. A ten cały Ferdinand został przysłany przez Topside, pod pretekstem sprawdzenia czy wszystko gra.

Sophie96

Ferdek wpadł po to, aby sprawdzić czy wszystko gra w DYAD, dlatego Sarah musiała wcielić się w Rachel. Dodatkowo, Rachel miała plan, aby wymordować wszystkie klony, a coś takiego miało miejsce w Helsinkach (chyba, nie wiem, czy akurat tą część dobrze zrozumiałem). Ogólnie Orphan Black od sezonu 2 zaczął się robić miejscami skomplikowany. Premiera 3 sezonu lepsza niż się spodziewałem.

Sophie96

Fakt, w pierwszym odcinku było bardzo dużo informacji.

Ale jest tak jak piszecie - Ferdinand został przysłany przez Topside w celu sprawdzenia czy DYAD jest bezpieczny, czy wszystko gra z klonami.

I tak, w Helsinkach była czystka klonów i ich rodzin, bliskich. Teraz Rachel chciała to powtórzyć ze znanym nam Clone Clubem.

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

Aaa ok dziękuję Wam :) a czym jest Topside ? i co w tym wszystkim robi Marion oprócz posiadania małego klona ?

Sophie96

Topside jest nad DYADem. A Marion stoi na bardzo wysokim, o ile nie najwyższym szczeblu w DYADzie.
Mam nadzieję, że czegoś nie pokręciłam. ;)

ocenił(a) serial na 8
Sophie96

Topside zdaje sie byc wlascicielem DYAD, przejal badania po projekcie Leda i staral sie go powtorzyc, bez Duncana i jego wiedzy nie udalo sie, owocem tych nieudanych prob jest wlasnie Charlotte, adoptowana corka Marion, jedyny klon ktoremu udalo sie przezyc
Sama Marion jest pracownikiem DYAD, wlasciwie byla szefowa Rachel

Samo Topside jest narazie dosc tajemnicze i malo faktow o nim wiemy, niewiadomo czy to jakas prywatna organizacja czy komorka rzadowa/wojskowa do experymentow na klonach

ocenił(a) serial na 10
Razengoroth

Ok ok dziękuję Wam jeszcze raz :) teraz już wszystko rozumiem :)

Sophie96

O, trafiłam na kilka odpowiedzi prosto od producentów serialu. Wyjaśniają też sprawę Topside'u.

"The Dyad Institute is just starting to investigate Project Castor, also known as the male clones. Marion, the woman who works for Topside (which basically owns Dyad), had evil-looking clone captured in her basement — until his clone brother shot a security guard and set him free."

"I think you can call Topside a secretive cabal, and that the Dyad Institute is simply one arm of Topside’s machinations."

-- http://www.washingtonpost.com/blogs/style-blog/wp/2015/04/18/orphan-black-season -3-premiere-producers-answer-10-burning-questions/

ocenił(a) serial na 10
CzerwonyKaktus

No i wszystko jasne :)

ocenił(a) serial na 10
Arno

Zgadzam sie:-) :-) :-) i tez zwrocilam uwage na ten swietny kawalek:-) swietna Tatiana, kocham Helene:-)

ocenił(a) serial na 7
Arno

Jak dla mnie, na tą porę 3 sezon najlepszy ze wszystkich! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones