PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668608}

Ostatni okręt

The Last Ship
7,0 5 853
oceny
7,0 10 1 5853
Ostatni okręt
powrót do forum serialu Ostatni okręt

Główny problem czwartego odcinka to brak wody. No tylko, że z tego co mnie pamięć nie myli da
spokojnie radę uzyskać wodę pitna z zasolonej dzięki parowaniu (destylacja). Nalać wody do beczki,
trochę podgrzać a to co odparuje będzie już zdatne do spożycia. Kilkanaście takich beczek lub
innych zbiorników. Już nie wspomnę i masie rzeczy na statku które by szło do tego użyć - nawet
zwykłe reklamówki czy folie.
Trochę kijowy i nie przemyślany odcinek.

Ps. Tak, wiem, załogi było sporo, ale powierzchnia statku też spora, więc nawet
kilkadziesiąt/kilkaset takich punktów można by postawić.

chomik4

Kombinujesz jak Qń pod górkę albo, nomen omen, amerykański scenarzysta :)
Okręty wojenne (i nie tylko) mają systemy odsalania wody morskiej.

Beznadziejny odcinek. Kompletnie NIC się nie działo. Nic nie wnoszące flashbacki, nudne rozmowy nudnych bohaterów, coś tam im się woda skończyła, coś tam klima zepsuła. Z tymi spadochronami i tą całą rzekomą dramaturgią to w ogóle nie wiem o co kaman, choć przyznaję - nie wytrzymałem i przewijałem. Zobaczę co ich spotka w Kostaryce i pewnie podziękuje za dalsze oglądanie. Mam nadzieję, że nie będą walczyć z oddziałami paramilitarnymi ani zmutowanymi małpami.

Jak dotarli na tę wyspę to wodę skąd mieli? Z jakiegoś źródełka? :f W "Lostach" źródło wody pitnej znaleźli dopiero w 5. odcinku lol.

A ci żołnierze to nic tylko się mazgają non stop. I zdejmują mundury jak schodzą na bibkę na ląd Oo Myślałem, że z jakimiś tubylcami tańczą.

Wina_Woltera

I nie wiadomo czy nie była skażona ta woda-przecież ktoś mający wirusa mógł dostać się w okolice "wyspy z wodą" :)

ocenił(a) serial na 6
jarek_gut14

Tez mnie zdziwilo, że na wyspie znalezli tak od razu wodę pilną. Spadochrony nie komentuję.
Ale nie przesadzajmy nie jest tak tragicznie, w porownaniu do The Leftovers ten serial jest dużo lepszy

Wina_Woltera

Co do systemów odsalania morskiej wody potocznie lub fachowo jak kto woli nazywanymi systemami odwróconej osmozy to jak kolega słusznie zauważył oni również takie mają. Kapitan również o nich wspominał. Jest tylko jeden mały problem, żeby taki system zadziałał woda musi być do niego wpompowana pod odpowiednim ciśnieniem i o ile w bloku mieszkalnym (gdzie również systemy te czasem są wykorzystywane) przeważnie wystarczy ciśnienie jakie jest w sieci. To w wypadku okrętu wojennego po 1. nie ma ciśnienia z sieci a po 2. ciśnienie w wypadku systemu dużo bardziej wydajnego niż ten domowy ciśnienie wody również musi być odpowiednio duże. A w jaki sposób uzyskać takie ciśnienie ? Za pomocą pomp które działają na prąd... To tyle w tej kwestii. Co do faktu szybkiego odnalezienia wody na wyspie to proponuje uważniej oglądać. Już w pierwszym dalekim ujęciu wyspy można było zauważyć 2 wodospady, a w wodospadach raczej mamy słodką wodę. Jeżeli chodzi o wirus na wyspie na środku oceanu, fakt faktem jest to możliwe aczkolwiek bardzo mało prawdopodobne i możemy przyjąć że przed spożyciem zrobili test ale ponieważ to oczywiste darowali sobie prezentacje tego w filmie. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
KeniQ

No brawo jedna osoba ktora opisala to poprawnie bez spin.

Wielki +

ocenił(a) serial na 7
chomik4

i te zagle ze spadochronu.....ja pier.....

mihas

co w tym dziwnego? W żaglówkach występuje rodzaj żagla przedniego (nadprogramowego), który trochę po napięciu przez wiatr też nadyma się podobnie do spadochronu...

ocenił(a) serial na 7
kesimenator

ale zaglowka ile wazy, a ile wazy okret wojenny

ocenił(a) serial na 3
chomik4

pewnie bera grylsa nie oglądali:) pewnie że masz rację z tym odsalaniem, ale widzę tu jeszcze większą durnotę - po awarii mechanik stwierdza, że w zbiornikach jest 13 tyś litrów - załoga liczy nieco ponad 200 osób a to daje ... ponad 60 litrów na osobę!!! zapas wody na 20 dni!!! i to bez większych bólów czy racjonowania. więc gdzie problem? skoro ta wysepka jest w odległości 7 dni (ewentualnie 14 bonie do końca zrozumiałem ten wywód podczas narady). do tego należy dodać: woda i inne płyny butelkowane - zgarnęli tego przecież sporo z wycieczkowca i Kuby i mieli też pewnie jakieś swoje zapasy, woda odzyskana z puszek z morelami, piwem itp., kroplówki (okręt ma izbę chorych i ich zapas - co zresztą widać na scenie w hangarze, gdy miałem zabieg w szpitalu nie jadłem nic przez 4 dni otrzymując po 4 kroplówki dziennie, więc myślę, że na 2 dwóch dziennie da się przeżyć bez problemu przez krótki okres, choć tu strzelam). to kilka pomysłów na gorąco skąd mogli brać wodę.
niestety serial pod względem logiki kuleje baaardzo

fcmarcin

Małe sprostowanie - to kapitan stwierdził w rozmowie z mechanikiem (w formie pytania), że w mają jeszcze zapas 13 tysięcy litrów wody, jak dobrze pamiętam

ocenił(a) serial na 3
_wilczur_

hmm i jak odpowiedział mechanik, bo nie chce mi się powtórnie szukać? zaprzeczył, potwierdził, podał inną liczbę?

ocenił(a) serial na 3
_wilczur_

"Ile nam zostało? 13 tysięcy litrów świeżej wody?
Coś koło tego."
więc chyba nie ma czego prostować:) pozdro

ocenił(a) serial na 5
fcmarcin

Zero logiki. Słaby serial.
A wody to mieli 13 tyś galonów (w USA w galonach liczą, czyli ponad 40 tyś litrów). Wystarczy na bardzo długo, dlatego ten serial ssie.

ocenił(a) serial na 8
chomik4

Mają więcej szczęścia niż rozumu ;D

ocenił(a) serial na 3
chomik4

Czyli serial nic a nic się nie poprawił? Dziś 5 odcinek napiszcie czy jest jakaś poprawa czy np. kapitan ciągle robi na etacie dowódcy/elektryka/negocjatora/szeregowego żołnierza/ hydraulika i może jeszcze kilku.

anodis

w tym odcinku za komandosa oddzialow specjalnych, amerykanie przywrocili wolnosc i sprawiedliwosc obalajac tyrana na wyspie. Ich 3 tylko kontra 17+1 bo murzyn ktory wioslowal lodzia musial rannego bialego za reke trzymac bo byl ranny. Wynik 17+1 (zło) przegralo a 3 (dobry) zero strat wygralo. Sluchaj co sie czepiasz to uniwersalny serial, to ze ma 5 glownych bohaterow i scenariusz bez polotu i wszystko jest przewidywalne.. To nie robmy z tego dramatu

ocenił(a) serial na 10
Wolfman_PL

Nie podoba wam się to nie oglądajcie! To jest serial sci-fci a nie jakieś reality show. Czego się spodziewaliście?!!!Nie zniechęcajcie ludzi, mnie się podoba.

Tygrysica29

I tak trzymaj , ktos musi lubic naiwne seriale. Schematyczne i przewidywalne do bolu. Juz nie bedziemy zniechecac ludzi bo nie wiemy czy sami podolamy dalej ogladac to ARCYDZIEŁO.

ocenił(a) serial na 1
Tygrysica29

Odpuściłem sobie ten serial własnie dlatego, że to było reality show. Sci-fi nie było tam wiele, no może z dominacją "fi".

ocenił(a) serial na 3
anodis

A jak rewelacyjnie gra ,generalnie miękka klucha z niego.

chomik4

chomik4 - destylowaną wodę chcesz pić ?!?!?!?!?!?!?! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones