PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668608}

Ostatni okręt

The Last Ship
7,0 5 848
ocen
7,0 10 1 5848
Ostatni okręt
powrót do forum serialu Ostatni okręt

Jest róznica pomiędzy tym co było 20 lat temu, a obecnie. 20 lat temu po poruczniku był kapitan, komandor podporucznik, cmdr porucznik oraz Komandor, a teraz porucznik i od razu komandor porucznik, komandor i dopiero kapitan, co jest równoznaczne z "całym" Komandorem

ocenił(a) serial na 7
rafiq11

Z tego, co kiedyś gdzieś wyczytałem, komandor to nie jest taki typowy stopień, tylko służy do określania oficera dowodzącego jednostką. Komandor może być więc kapitanem, ale niekoniecznie.

FakeRabbit

jest całkiem odwrotnie, to kapitan jest tytułem, a nie stopniem. Drugie zdanie jest poprawne. Jak ostatnio patrzyłem to w marynarce Kapitan jest wyżej niż komandor. Kapitan ma dwojaką funkcję. Może być jako dowódca statku, samolotu oraz jako stopień w marynarce, gdzie jest trochę inaczej niż w piechocie oraz wojskach lądowych.

ocenił(a) serial na 7
rafiq11

Być może, dzięki za sprostowanie :)

FakeRabbit

muszę sprostować swoją wypowiedź dowódca nie statnu, lecz okrętu

ocenił(a) serial na 10
rafiq11

nic sie nie zmieniło od czasów powojennych to wtedy była ostatnia zmiana stopni w US. NAVY w JAG chyba mieli jakieś denne tłumaczenie albo brali stopnie z wojsk lądowych, przykład na porucznika marynarki mówią kapitan, a kapitan leży wyżej w hierarchii

podporucznik>porucznik>komandor-porucznik > komandor > kapitan > Admirał z jedną gwiazdką i tak dalej aż do 4 gwiazdek
tak wyglądają stopnie wojskowe w Us Navy
tak samo mówienie na kapitana
kapitanem nazywa się dowódcę okrętu , może mieć nawet komandora- porucznika czy komandora.

kosmo92

pisałem o dwojakiej funkcji, jako stopień wojskowy i jako tytuł dowódcy okrętu, itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones