PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40074}

Ostry dyżur

ER
7,5 50 777
ocen
7,5 10 1 50777
6,7 6
ocen krytyków
Ostry dyżur
powrót do forum serialu Ostry dyżur

Polskie akcenty w ER

ocenił(a) serial na 7

W wielu serialach są nawiązania do Polski. W sposób prześmiewczy zazwyczaj. Ale czasem ktoś mówi coś po polsku, jak na przykład w ER. Włączcie sobie sezon 1, odcinek 16- 5 lutego 1995. U mnie jest to 35:51, jeśli chodzi o czas. Scena w recepcji, kiedy młodzi hokeiści szwędają się i popychają jakąś pielęgniarkę ta mówi: Stop! Where are they parents a potem odwraca głowę do innej pielęgniarki i mówi: pieprzone amerykańskie dzieciaki- po polsku xD Czy ktoś zauważył coś podobnego?

ocenił(a) serial na 10
Yvonne_4


Tu na przykład nie wyemitowali tej sceny w serialu niestety :(

http://www2.warnerbros.com/ertv/web/clips1.html?id=ds1&type=windows&speed=300000

Grała też od 8 odcinka 1 sezonu i trochę w 2 polska aktorka w ER Małgorzata Gebel jako "Bob" w ER, kiedyś jak Susan była zajęta Bob uratowała 1 pacjenta, i w tym odcinku powiedziała Carterowi że jest chirurgiem naczyniowym z Polski, a On obiecał jej że ją nauczy angielskiego :)

Lecz więcej nikogo nie ratowała ani z tego co pamiętam nie była jako chirurg w ER. "Bob" raz tak jak wspomniałam uratowała pacjenta Susan ale w Polsce była chirurgiem naczyniowym a że słabo znała angielski to była tam tylko recepcjonistką raz tylko uratowała kogoś i wtedy się dowiedzieli, że jest chirurgiem naczyniowym z Polski.

ocenił(a) serial na 7
NATIOREIRO

Ale fajna scena! Z którego to sezonu? Znaczy, w którym miało być? Tylko to dziecko takie wyjęte z kontekstu. Muszę sobie przypomnieć 1 sezon bo nie pamiętam tej Bob xD

ocenił(a) serial na 10
Yvonne_4

nie pamiętam tego z 1 sezonu, który odcinek?

ocenił(a) serial na 10
_S_


ta scena z ta babcia i dzieckiem miała być w 1 sezonie ale w końcu nie weszła do odcinka żadnego z 1 sezonu lecz jest w 1 sezonie na DVD - ER :(

a co do Bob to grała od 8 odcinka 1 sezonu i jeszcze parę w 1 i potem w 2 w 3 już jej nie ma :(

tu jej fotka z er z 1 sezonu :

http://img210.imageshack.us/img210/2711/img001376.jpg

ocenił(a) serial na 10
NATIOREIRO

szkoda że tej sceny nie było, zabawna, ciekawa jestem co zrobił Mark;D No i ważne że pokazali że tam było dużo polaków w Chicago(nawet panieńskie nazwisko Abby jest Wyczenski - jak dla mnie polskie;)

ocenił(a) serial na 9
Yvonne_4

S01 15 epizod około 30 minuty .Później nie kojarzę Bob w serialu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones