PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834932}

Outsider

The Outsider
6,9 25 132
oceny
6,9 10 1 25132
6,7 7
ocen krytyków
Outsider
powrót do forum serialu Outsider
Jareczczek

to pewnie ten słynny feminatyw ;)

ocenił(a) serial na 7
Jareczczek

Wszystko się zgadza. Kobieta, więc czemu nie detektywka.

Dawidt

Dawidt a gdyby w filmie pani była kierowcą rajdowym? Może "kierowczyni rajdowa"? Ludzie, pewnych wyrażeń się nie używa bo po prostu dziwnie brzmią. Mam wrażenie, że takie opisy walą feministki "bo co my gorsze?! nie może być forma zeńska?!". Żeby nie było że jestem jakiś cięty na to, po prostu takie wyrażenia brzmią dla mnie śmiesznie.
Podobny trend widać na Netflixie z wstawianiem żeńskiego lektora, którego nota bene nie da się słuchać.

Jareczczek

Nie, po prostu rajdówka hahha

ocenił(a) serial na 7
Jareczczek

Język ewoluuje, to naturalna kolej rzeczy, a zmiany zazwyczaj są naturalne i wychodzą naprzeciw konkretnym potrzebom. Jedne wyrażenia brzmią normalnie, drugie mniej, ale z czasem się do nich przyzwyczaisz. Za kilka/kilkanaście lat nikt tego nie będzie kwestionował. Z resztą, Twój opór nic nie da, bo jest to rzecz nieunikniona. Dziś mówimy zupełnie inaczej niż sto/dwieście lat temu. Podejrzewam, że nie chodzisz po ulicy i nie namawiasz ludzi, żeby rozmawiali ze sobą Mickiewiczowską prozą.

ocenił(a) serial na 5
Dawidt

„Gościna” jest forma używana przed laty. Dopiero z biegiem czasu weszła forma „gość” na formę żeńska. Jak widać to nie taki nowy wymysł te formy. Tak jak mowi przedmówca: jedne brzmią lepiej, drugie gorzej. „Posłanka” do dziś nikogo nie dziwi, wiec czemu by inne. Jezyk jest dynamiczny.

Dawidt

powinno być DETEKTYWIANKA. a tak serio lewackie debilizmy wdzierają się co raz bardziej do popkultury.

bart_1410

weź Ty się lecz

expected

jakże nie zwykle wysublimowana wypowiedz. typowy lewus , każe leczyć się normalnym. xD.

bart_1410

Nie :) po prostu szkoda mi czasu na tworzenie ambitnych wypowiedzi kierowanych do imbecyli

Dawidt

dziękuję za te wypowiedź. w punkt

ocenił(a) serial na 5
Dawidt

Aż ciary po plecach idą jak się pomyśli, że za 100 lat będzie się mówić potocznie, zamiast "ludzie gadają", "ludzinie gadają"....

ocenił(a) serial na 7
apos33

Wątpię, żeby taka forma kiedykolwiek powstała. Nie jest tak, że istnieje nadrzędna komisja, która samodzielnie decyduje, co wdrażamy do języka, a co nie, lub, że każdy może sobie wymyślić słowo i z miejsca staje się ono obowiązujące. Decyduje tak naprawdę czas i my sami. Zmiany muszą się utrwalić, żeby na stałe trafiły do słowników i języka stosowanego na co dzień.

ocenił(a) serial na 10
apos33

nie przejmuj się za 100 lat nas nie będzie, więc nikt nic nie będzie mówił.
Polecam serdecznie poczytać sobie przedwojenną prasę i jak feminatywy były wykorzystywane i używane. To Wasi ukochani komuniści skończyli z feminatywami :)Może gdybyście trochę poczytali o tym, to byście przestali gadać o lewackich debilizmach.

Dawidt

"Język ewoluuje". Idealny komentarz <3 Przecież to takie proste i oczywiste, że aż trudno mi wdawać się w dyskusje.

ocenił(a) serial na 7
Jareczczek

Z tym lektorem to myślałem że tylko ja mam jakiś problem. ;)

ocenił(a) serial na 4
Jareczczek

Nie kierowczyni, tylko kierownica rajdowa, ale prościej rzeczywiście będzie rajdówka. Identycznie, jak tirówka, czyli kierownica tira.

Dawidt

Kobieta, więc czemu nie śmieciarka. Dlaczego walka o feminatywy dotyczy wyłącznie zawodów prestiżowych?

ocenił(a) serial na 7
descolada

Nie widzę przeszkód, żeby była śmieciarka. Nigdy żadnej w tym zawodzie nie widziałem, ale może faceci dopuszczą kobiety do tego lukratywnego zawodu. Feminatywy to nie „widzimisię” kilku osób, tylko progres, który jest naturalną ewolucją języka. Nikt w pojedynkę tego nie wymusi, ani w pojedynkę nie zatrzyma.

ocenił(a) serial na 8
Jareczczek

no i? brzmi dziwnie - kwestia przyzwyczajenia. kiedyś udział kobiet w wyborach również był dziwny. dzisiaj to oczywistość. zostaw żeńskie końcówki, skoro nie wpływają na twoje życie.

ocenił(a) serial na 10
ulf82

<3

ulf82

Kiedy w POLSCE udział kobiet w wyborach był dziwny? Bo z tego co wiem, to powszechne prawa wyborcze kobiety i mężczyźni otrzymali u nas w tym samym czasie.

ocenił(a) serial na 8
descolada

a gdzie ja napisałem że chodziło mi o Polskę????

Jareczczek

Pragnę zauważyć iż HBO GO ma ten sam opis serialu co Filmweb. Co za tym idzie filmweb zaczerpnął ten opis z platformy HBO :)

Dr4gOn1k

Całe szczęście w tłumaczeniu dialogu w pierwszych minutach 1 odc. jest "Mam jedną detektyw" nie detektywkę. Widocznie ktoś normalny tłumaczył.

Dr4gOn1k

mam usługę HBO GO wykupioną i jest opis "detektyw".

Jareczczek

skoro na mężczyznę sprzedającego swe usługi seksualne mówi się męska prostytutka.. a nie prostytutek to czemu tu nie może być damska detektyw? Skoro na męska forma to sekretarz stanu czemu na kobietę piastującą tę funkcje nie mówi się sekretarka stanu? Żołnierz specjalizujący się w ładunkach wybuchowych to saper, wiec kobieta będzie saperka? Saperka to taka łopatka. "Bokserka? Pilotka? Magisterka?, przecież to pierwsze to koszulka, drugie – czapka, a trzecie – praca, nad którą ślęczy każdy student (i każda studentka!)"

Ciekawe kiedy nasze bojowniczki o równość się pokapują że nie podążają w zgodzie z panującymi trendami i psychlożka obraża transów wraz z 56 innych typów świrów i zaproponoują formę psychlogo.

Raphaelus

Jasne, a jak nazywamy pilotem mężczyznę kierującego samolotem to każdy ma przed oczami pilot do telewizora i nie można zrozumieć sensu wypowiedzi, rozmówcy są skonfundowani, a świat się kończy. Jeśli mężczyznom przeszkadza męska prostytutka to niech wprowadzą do mowy nazwę: prostytut (lub jakoś inaczej) i zaczną używać.

katfig

raphaelsu zorałeś lewactwo

Raphaelus

A swoją drogą wraz z popularyzacją wśród mężczyzn zawodu pielęgniarki natychmiast doczekaliśmy się męskiej formy - pielęgniarz, a nie mężczyzny pielęgniarki.

Jareczczek

wszyscy się kłócą i wyzywaja od "lewaków" (XD) a prawda jest taka że słowo 'detektywka' brzmi po prostu idiotycznie, to nie jest kwestia bycia lewakiem czy prawakiem, a raczej debilem

inkawa

Hahah generalnie o to mi chodziło zakładając temat, odpuściłbym tylko ten ostatni inwektyw :D

Jareczczek

Czarna Pani detektyw-geniusz, trochę się kłóci, no ale nie można mieć wszystkiego ;)

Jareczczek

To jest kwestia przyzwyczajenia i niczego więcej. Kiedyś te zawody były zarezerwowane dla mężczyzn i stąd te problemy z tym nowym zjawiskiem, gdy w życie społeczne i zawodowe coraz bardziej angażują się kobiety. Nauczycielka, sędzina czy sekretarka też kiedyś musiało śmiesznie brzmieć, bo jak to hahaha nauczycielka, sekretarka o Jezu jakie to śmieszne. Oczywiście śmieszne jedynie dla tych "myślących inaczej".
Podobnie to działa w drugą stronę. Kiedyś niektóre zawody były zarezerwowane tylko dla kobiet, jak np. przedszkolanka, i co teraz, gdy w tym zawodzie chce pracować mężczyzna? Pan przedszkolanek? Pan przedszkolak?
Więc może warto wyciągnąć kij z dupy i uświadomić sobie, że wszystko ewoluuje? Rzeka, gdy nie płynie staje się martwa, podobnie jak ludzie wyznający liberalny konserwatyzm stają się martwi za życia, bądź po prostu nieludzcy.

ocenił(a) serial na 4
wilczekstepowy

"podobnie jak ludzie wyznający liberalny konserwatyzm stają się martwi za życia, bądź po prostu nieludzcy"
Jestem pod wrażeniem Twojego głębokiego humanizmu, tolerancji, otwartości i życzliwego szacunku dla innych poglądów.

wilczekstepowy

Normalnie nie mogę się doczekać kobiecego tfu. feministycznego najazdu na chwalebny zawód śmieciarza, albo kanalarza. Tyle razy moja firma ogłasza nabór na stanowiska związane z konserwacją sieci kanałowej i nigdy żadna feministka się nie zgłosiła, a pracuję tu 20 lat.
No i te feminatywy...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
Jareczczek

Misiu jak kruche musisz mieć poczucie męskości, żeby zwykły feminatyw, który nie wpływa na Twoje życie nic, a nic zachwiał Cię na tyle, żeby wypisać o tym post. To samo reszta mężczyzn tutaj, mam nadzieję, że tak czy siak dojdziecie kiedyś do takiego poziomu samoakceptacji, że będziecie żyli w zgodzie z samymi sobą, w pewności swojej męskości i nic tak błahego nie zachwieje Waszego ego :)

tysiuniax33

Oj, femina się obudziła :)

ocenił(a) serial na 6
Jareczczek

Ja nie spałam :) Jareczku Tobie też życzę spełniania jako mężczyzna i znalezienia prawdziwych fajnych męskich wzorców, bo na szczęście świadomych niebojących się siebie facetów przybywa.

Jareczczek

"Detektywka Zofia Poniecka (513. ustanow. w instyt. detektywn. Greiff) Poznań 0.1. ul. Wiktoryi 4, tel. 2616. Znakomite wywiady" - Dziennik Poznański z 28 stycznia 1914 roku, nr 22, dział ogłoszeń drobnych, str. 8. Kto nie wierzy może to osobiście sprawdzić w Polonie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones