PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184043}

Północ Południe

North & South
8,0 6 598
ocen
8,0 10 1 6598
Północ Południe
powrót do forum serialu Północ Południe

Poszukiwania

ocenił(a) serial na 10

HeJ !!
jestem zafascynowana tym jak że świetnym serialem <3
Dlatego moje krótkie pytanko czy ktos zna film lub sierial podobny do tego i jest w stanie mi polecić uwielbiam kostiumowe filmy wiec jak ktos zna coś godnego pochwały niech pisze !
Pozdrawiem :*

aniaM

Polecam "Żony i córki" (1999) i "Nasz wspólny przyjaciel" (1998).

ocenił(a) serial na 10
aniaM

dziękuje bardzo z pewnościa ogladne :}

aniaM

Witam,
Ja rowniez jestem milosniczka kostiumowych filmow i dlatego goraco polecam Ci obejrzenie filmow "Duma i uprzedzenie" zarowno ten mini serial BCC jak ostatnia ekranizacja z Keira Knightley i Matthew MacFadyen, "Emma" i praktycznie wszystkie ekranizacje powiesci Jane Austen mini serie "Mansfield Park", "Northanger Abbey", "Rozwazna i Romantyczna" i "Persuasion"( wszystkie produkcji BBC ). A jesli podobala Ci sie gra aktorska pana Richard'a Armitage'a to powinnas obejrzec nowy serial "Robin Hood" rowniez produkcji BBC, wcielil sie bowiem w postac sir Guy'a of Gisborne. Obejrzalam dwa pierwsze sezony i zostalam oczarowana nim. :-)

ocenił(a) serial na 10
aniaM

Bardzo dziękuje chevelina wiedze ze masz spore doświadczenie w sprawie takich filmów :-) Bede ogladać jeden po drugim :P
Bardzo bardzo dziękuje !!:*

aniaM

Nie ma za co...na to wyglada, ze wszystkie krakowianki sa takie sentymentalne.. ja tez pochodze z Krakowa. :-) Serdecznie pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
chevelina

Witaj chevelina , jestem własnie po ogladnięciu tych jakże wspaniałych filmów "Mansfield Park", "Northanger Abbey", "Rozważna i Romantyczna" i "Persuasion" i Emmy oczywiście , jestem zafascynowana :D znowu to mowie :] Perswazją ( jest świetna zero minusów jak dla mnie , aktorzy są doskonale dobrani , ten wzrok Kapitana .. i moje rozmarzone oczy .. tyle mi wystarczy w filmie).. Kurcze wiec proszę o dalsze propozycje dziewczynki .. bo ja nie mogę bez kostiumowych filmów żyć .. heh uzależniam się ..

aniaM

Hejka! Ciesze sie, ze niektore moje propozycje przypadly Tobie do gustu...polecilabym Ci rowniez kostiumowy i bardzo fajny film z 1993 roku pt. "Age of Innocence" ( Wiek Niewinnosci ), w rolach glownych Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer i Winona Ryder. A moze jestes zwolenniczka romansow Barbary Cartland? Polecam Ci obejrzenie filmu z 1987 roku pt. "Hazard of hearts" ( Meandry milosci ) bedacym ekranizacja jednej z powiesci pani Cartland. A jesli po jego obejrzeniu spodoba Ci sie gra aktorska Heleny Bonham Carter to polecam rowniez obejzenie filmow z jej udzialem, takich jak "Lady Jane", "The room with a View" ( Pokoj z widokiem ) czy tez "Henry VIII" ( Krwawy tyran - Henryk VIII z 2003r. ). Do nastepnego razu. :-)

aniaM

To ja jeszcze polecam: "Jane Eyre" z 2006 roku (mini-serial),"Pani Bovary" z 2000 r., "Targowisko próżności" mini-serial z 1998 r. i dla porównania "Vanity Fair- Targowisko próżności" film z 2004 r. Świetny film Agnieszki Holland "Plac Waszyngtona" z 1997 r., "Niebezpieczne związki" z 1988 r i "Valmont" z 1989 r., oba filmy są adaptacją powieści Choderlosa de Laclos.
A jeżeli spodobają Ci się filmy "Lady Jane" i "Henryk VIII-krwawy tyran" to polecam serial "Dynastia Tudorów", bardzo przyjemnie się go ogląda chociaż z prawdziwą historią ma niewiele wspólnego.

ocenił(a) serial na 10
aniaM

Matko!
Dziękuje wam ślicznie za odpowiedzie i nowe filmy :PP Juz nie moge sie doczekac aż je ogladne bo wierze ze są swietne ..
Kopiuje wasze tytułki robie liste i po kolei ściagam !:P
Skontaktuje sie jak oglądne :P
Dziękuje ślicznie Wam , kochane jesteście !!

aniaM

Ja ostatnio szaleje za "Cranford" (2007), 5-odcinkowy serial jest na podstawie trzech powieści autorki "North&South" - Elisabeth Gaskell. Miłość może nie jest przewodnim motywem, choć jej nie brakuje, ale pokazuje naprawdę dokładnie obraz codziennego życia tamtych czasów. Kiedy go oglądam czuję jakbym była w środku filmu. Cała fabuła jest dopełniona drobnymi szczegółami, które pokazują jak bohaterowie oszczędzają na świeczkach, jak wielkim wydarzeniem jest dostawa nowych materiałów do lokalnego sklepu, jak ściśle przestrzegają rytuału codziennych wizyt sąsiedzkich i jak zagubiony wśród tego jest młody lekarz z dużego miasta.

Isil

Witam,
a klasyka gatunku, czyli "Wichrowe Wzgórza" z Juliette Binoche?

wanda_bab

Klasyka gatunku??? A "Przeminelo z wiatrem"??? I jesli spodoba ci sie temat amerykanskiej wojny, to polecam tez serial pod tytulem (nomen omen) "polnoc Poludnie"

ocenił(a) serial na 10
kasiak1983

Wszystkim którzy kochają filmy kostiumowe i Północ i południe polecam www.chomikuj.pl/joy77

Isil

Ja również dziękuję Tobie i poprzedniczkom za polecane filmy kostiumowe!!! Skorzystam z Waszych propozycji :-)

ocenił(a) serial na 9
Isil

"Cranford" jest kapitalne! Podpisuję się pod tym, co napisałyście powyżej. Ze swojej strony dodałabym jeszcze "Małą Dorrit" na motywach powieści Dickensa, "Lornę Doone" wg Doddridge'a i "Tajemnicę domu na wzgórzu" na motywach mało znanej powieści Anne Bronte. Jeżeli mogę przestrzec - nie oglądajcie "Dumy i uprzedzenia" z 1980r. Najgorsza z 6 ekranizacji jakie widziałam. Koszmar! Pozdrawiam wszystkie wielbicielki filmów kostiumowych.

artka_filmweb

Dla mnie wersja z 1980 nie była tak straszna- miała swoje momenty które wyszły lepiej niż w wersji z 1995. Każda z nich ma jakiś czar ;) Choć wersja z 1995 jest najlepsza ;D

ocenił(a) serial na 10
aniaM

Polecam:
1) http://www.filmweb.pl/film/Wymarzona+pogoda+na+%C5%9Blub-2012-468173
2) http://www.filmweb.pl/film/Co+dzie%C5%84+zawdzi%C4%99cza+nocy-2012-625105
3) http://www.filmweb.pl/film/Testament+m%C5%82odo%C5%9Bci-2014-705613
4) http://www.filmweb.pl/film/Effie+Gray-2014-566079
5) http://www.filmweb.pl/film/Ja%C5%9Bniejsza+od+gwiazd-2009-427379
:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones