Pamiętniki wampirów (2009-2017)
Pamiętniki wampirów: Sezon 5 Pamiętniki wampirów Sezon 5, Odcinek 21
Odcinek Pamiętniki wampirów (2009-2017)

Promised Land

41m
8,8 2 032
oceny
8,8 10 1 2032
Pamiętniki wampirów
powrót do forum s5e21

s05e21

ocenił(a) serial na 10

Najmocniejszy odcinek zaraz po tym, w którym Kath umarła. Trochę przewidywalny ale świetnie trzymał w napięciu, dobre zwroty akcji budzące tak dawno zapomniane już emocje przy oglądaniu TVD. Wracamy do starych, dobrych pamiętników. Błagam, niech podtrzymają ten poziom.

ocenił(a) serial na 7
Wayland

ale wtf? Tak bez głównej postaci? Wtf?

aleera89

Chyba ich za przeproszeniem poje*ało. Ech....

kasia275

Ta śmierć była idiotyczna. Kath umierała cały odc, a Stefan (główna postać) umarł w trzy sekundy. Oczywiste jest, że powróci. Najgorsze jest jednak to, że to Damon będzie "bohaterem", który go uratuje. Po to właśnie go zabili, żeby wybielić Damona i pokazać jaki jest świetny.

kasia275

Super właśnie. Wreszcie zaczeło się coś dziać - bomba zakończenie

ocenił(a) serial na 7
kasia275

dla mnie kicha.

ocenił(a) serial na 10
aleera89

Zakończenie bomba, tylko szkoda że nie był to Damon...
Nie mogę się jeszcze ogarnąć, Stefan?! Jak oni mogli...
_________
Lepiej żeby w następnym odcinku Stefan wrócił z Katherine, Alariciem, Kolem i pozostałymi, inaczej nie warto oglądać.
No TVD Without Stefan Salvatore - May.09.2014

niewarto

Dobrze, prawisz, było by zajebiście gdyby oni wszyscy wrócili + Jenna, bardzo mi jej brakuje.

Cały czas nie mogę, jak mogli zabić Stefana, tym bardziej że nie lubię Bamona !!

ocenił(a) serial na 8
niewarto

Damon jest najbardziej barwna postacia w serialu :D

ocenił(a) serial na 8
kasia275

a to Damon nie jest świetny, za to Stefan jest, tak? :D

ocenił(a) serial na 8
kasia275

beka :)

użytkownik usunięty
aleera89

Spokojnie,to są Pamiętniki :))

Pewnie Stefan JW 23 będzie nadawał from the other side ; )

ocenił(a) serial na 7
Ewcia78

Poszedł jak Kath.. To można i ją wrócić. Kurdę Kath była o niebo ciekawszą postacią niż elenka -.-

ocenił(a) serial na 9
aleera89

Taak, tylko, że Katerina była człowiekiem i raczej nie wróci... Szkoda

ocenił(a) serial na 7
Madziunia_filmweb

Ona czasem nie została pochłonięta przez coś innego?? Jakby piekło?? No przez Bonnie nie mogła przejść.

ocenił(a) serial na 7
anne22

A no tak... zapomniałam..

ocenił(a) serial na 5
Wayland

szkoda Stefka, jeśli go nie 'wskrzeszą' jakimś sposobem, to pewnie Elka zostanie z Damonem na zawsze i skończy się motyw trójkącika, bo Stefek będzie zbyt martwy żeby robić bratu konkurencję. To by było chyba najlepsze rozwiązanie, ale przecież nie usmiercą Stefanka na dobre, gdyby to był inny serial to może bym się o niego martwiła, ale że to TVD to wszystko jest możliwe

ocenił(a) serial na 10
SaiRIthy

Po tym odcinku tylko jedno mi się nasuwa......O co biega???? Stefka uśmiercili ? no bez jaj .......... No ale jeden sobowtór nie żyje więc to zaklęcie może się nie dopełnić. Czarownice znowu będą mogły czarować i wszyscy znowu będą happy :P

SaiRIthy

"...zbyt martwy... - You make my day better! :D

ocenił(a) serial na 6
Wayland

Kolejny odcinek kiedy losy całego magicznego świata zależą od wydarzeń w Mystic Falls i nikogo to nie obchodzi poza grupką nastolatków xD Jak zobaczyłem Matt'a latającego jako kelner to po prostu padłem, ale dobra powiedzmy, że to jego sposób na obserwowanie sytuacji...
Poza tym wszyscy jak zawsze mistrzami samokontroli. Elena, młody wygłodzony wampir nie ma ochoty nikogo zaatakować, patrzy się na krew tej babki po wypadku i nic. A podobno Stefan i Damon przez kilkadziesiąt lat nie mogli opanować żądzy krwi :P

Co do śmierci Stefana trochę mnie zdziwiło, ale co z tego jak wróci za jakiś czas. W zasadzie to mogli uśmiercić Elenę, byłoby ciekawiej w przyszłym odcinku, a tak teraz pół finału to będzie Delena to, Delena tamto. No, ale chce zobaczyć co Caroline będzie odwalać w zaistniałej sytuacji :P Na Steroline sobie jednak poczekamy :)

ocenił(a) serial na 7
EyeMaze

Co do tego że znowu losy całego magicznego świata są w rękach grupy nastolatków święta racja . A Matt to w sumie świetny pracownik - pracuje sobie i wchodzi dwójka jego przyjaciół a on po prostu biegnie z nimi nawet sie nie oglądając :)
śmierć Stefana moze troche zdziwiła ale i tak go przywrócą wiec nie ma sie czym martwić . . I zastanawiałam sie dlaczego ludzie nie zwracaja uwagi na to że Bonnie rozmawia tak jakby sama ze sobą na środku ulicy ...

ocenił(a) serial na 8
mrau145

bonnie na środku ulicy - taaa, ja tez sie nad tym zastanawiam :D

Wayland

Chyba jestem odosobniona w swojej radości :D Moim zdaniem dobrze zrobili uśmiercając Stefana- mam tylko nadzieję, że nie przywrócą go do życia....


Niestety muszę przyznać, że w tej chwili The Originals jest 100 razy lepszy, niż TVD. Powinni zostawić Enzo i wprowadzić jakiegoś nowego bohatera- może jeszcze uda się uratować ten serial...

ocenił(a) serial na 7
Dagmara24

Nie jesteś, ale Stefan wróci na bank.. A The Originals w tym momencie bije Pamiętniki na głowę, jak dla mnie:) Podkreślam, w tym momencie! Kiedyś nieraz czekałam do 2 w nocy, by je oglądać z zapartym tchem:p dziś już tych czasów nie pamiętam;/

ocenił(a) serial na 8
Dagmara24

Ooo:D A ja już myślałam, że jedyna nie przejęłam się śmiercią Stefana:P Mógłby Damon jeszcze umrzeć i psychopatka Elena została by sama:) Podobno Matt w 6 sezonie odnajdzie miłość... może to będzie Elena?:D Co do Enzo, jestem za. TO trzyma swój poziom, ale w ostatnich odcinkach coś się dzieje, choć wtorkowy odc był nawet spoko:) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
Moira22

Zgdzam się w 100% z wypowiedzią Moiry22 :)

Moira22

Ja również się zgadzam :D

ocenił(a) serial na 9
Dagmara24

Dokładnie, Stefan wróci, a w TO chwilowo mi Claire brakuje :(

Dagmara24

Daga.... widzę, że nie jestem sama.... nie miałam czasu oglądnąć TO wczoraj... i teraz co było moim pierwszym wyborem? TO a nie TVD jak to zawsze robiłam... TO zaczęło bardziej wciągać.

ocenił(a) serial na 8
Dagmara24

Zgadzam się, może to kwestia tego, ze Originals jest jeszcze świeże, kończy sie dopiero 2 sezon, a ostatni odcinek - no nie moge sie doczekac następnego. I jesli zobaczymy Klausa w roli taty, to chociazby dlatego warto ogladać. A TVD jest już trochę wyczerpane. Enzo wprowadził coś nowego, dlatego na jego powrot bardzo czekam, chociaż nie chcę, żeby łączyli go z Caroline. Stefek niech sobie będzie martwy, niech się w koncu cos zmieni, bo naprawde juz nudno jest. No cokolwiek niech się stanie, żeby jakiś dreszczyk znowu był, tak, jak w pierwszych dwoch sezonach.

ocenił(a) serial na 8
alice_ayres

oczywiście konczy sie dopiero 1 sezon The Originals :)

ocenił(a) serial na 7
Dagmara24

Daję lajka pod twój komentarz :D

ocenił(a) serial na 7
Wayland

Sethpan nie żyje, a Damon tak :( Dwa nieszczęścia w jednym :/

ocenił(a) serial na 6
Karirsu

właśnie!

Wayland

Mnie tam śmierć Stefana nijak nie obeszła bo wiadomo że wróci najpóźniej w 1 odcinku 6 sezonu. Chyba że scenarzyści coś przyświrują i będzie sie działa akcja normalnie i w The Other Side przez jakiś czas.
Moim zdaniem odcinek średni, niby sie działo ale zupełnie bez napięcia. Może to przez Markosa który jest tak przerażający jak co najwyżej pleśń na kanapce. + Trzeba jak najszybciej wyjechać z Mystic Falls, bo wszyscy pomrzemy ale co tam, spakujmy sie, spokojnie, chill..

ocenił(a) serial na 8
Wayland

Odcinek taki sobie, nie był zły, ale i tak oczekiwałam czegoś więcej(poprzedni był o niebo lepszy). Przyznam, że zaskoczyła mnie śmierć Stefana, bardziej spodziewałam się, że to będzie Damon, choć kto wie co przyniesie finał. A tu Elena, Damon, Stefan death... i akcja 6 sezonu będzie się działa po drugiej stronie. EPIC! Podsumowując odcinek - 7/10 Mam nadzieje, że finał będzie dużo lepszy, bo inaczej zaprzestaję dalsze oglądanie:) Pozdrawiam

Moira22

Podobno Paul potwierdził, że to koniec jego roli Stefana, ale jak będzie zobaczymy. To TVD, tu nic nie wiadomo ;)
Tak czy siak, nie przepadałam za Stefanem, ale zrobiło mi się żal, że go tak beznadziejnie uśmiercili. Szczerze mówiąc, wolałabym, żeby zabili Elenę. Zaskoczyli mnie i z powrotem przykuli moją uwagę, jestem ciekawa jak to wszystko się potoczy ;)

ocenił(a) serial na 7
Falca

Też nie przepadałam za Stefanem, albo inaczej za Steleną, Stefan jako sam w sobie ostatnio mnie nie irytował, nawet go polubiłam, czuję, że przywrócą Enzo, a jak Paul rzeczywiście nie ma podpisanego kontraktu na 6 sezon to pewnie wymyślą jakiś kiczowaty powód czemu Stef nie może żyć, pewnie coś z doppelgangerem bla, bla, bla. Plus zgadzam się z Tobą element zaskoczenia był teraz tylko czekam na następny odcinek, powracają delikatnie emocje za czasów 3go sezonu, no bo do 1 i 2 sezonu to jeszcze daleko.

ocenił(a) serial na 8
NaomiClark_

No właśnie, odkąd Stefan przestał być częścia Steleny, jakis taki znośny sie zrobił. Przestał się spinać, taki normalny jest. Znaczy był. A Damon znowu coraz bardziej mnie wkurza. To chyba kwestia Eleny. każdy, kto się z nią zbyt blisko zadaje, zaczyna być irytujący ;p Enzo wróci. I hope so.

Falca

Nie mogli zabic Eleny. Jedyne wyjscie jakby D i S nie byli bracmi to moze by zrobili gejowska parke a tak to co? :)

ocenił(a) serial na 5
Wayland

Odcinek całkiem fajny, coraz bardziej podoba mi się Markos. A co do powracania do żywych, ja to widzę tak: Damon się poświęci, żeby Enzo i Stefan powstali z grobów. Przywróciliby jedną porządną postać (Stefan) i jedną ciekawą postać (Enzo), a zabiliby "tego złego", ale jego poświęcenie wymazałoby wszystkie winy :)

ocenił(a) serial na 6
Wayland

Wie ktoś może, jak nazywa się ostatnia piosenka, która leci w odcinku? :)

ocenił(a) serial na 5
narvana24

"Don't let me go" Raign.

ocenił(a) serial na 10
Wayland

1. Ta krew na początku mnie przeraziła! Niby wiem, że to nie prawdziwe, ale ja mdleję na widok prawdziwej krwi i choć normalnie nie reaguję na krew w filmach, to teraz, aż coś mnie zemdliło...
2. Damon i "hero hair" XD Tak btw to podobały mi się sceny Stefana i Eleny. Widać, że Stef dał już sobie spokój z Elką i dobrze. Mam nadzieję, że nie przywrócą Steleny na sam koniec serialu ;/ Szczerze mówiąc, bardziej mi się podobają jako przyjaciele ;D Fajnie rozmawiali najpierw o Delenie, potem o Caroline i chyba zaczynam się przekonywać do Steroline. Lubię ich jako przyjaciół i to było w nich piękne, że nie mieli ze sobą żadnego romansu czy czegokolwiek romantycznego, ale po ostatnich odcinkach zaczynam się przełamywać. Muszę przyznać, że całkiem fajnie by wyglądali jako para.
3. "Dlaczego nie zrobisz nam wszystkim przysługi i nie zaczniesz znowu spotykać się z Eleną ?" Matt, wymiatasz ;D rozwalił mnie ten tekst XD Nie mogłam jeszcze wytrzymać ze śmiechu przy notce Damona i potem jak rozmawiali jakby ktoś rzeczywiście zamieścił ogłoszenie w stylu "znalazłem..." GENIALNE ! XD
4. "Czy nie wszyscy mieliśmy trochę dość Tylera ?" Jakby mi czytał w myślach O.o
5. Ja to się zastanawiam jak Matta jeszcze nie wylali z Grilla? Przychodzą ni z tego ni z owego jego kumple, on sobie wychodzi. Nawet nie wiadomo czy on wgl coś robi w tej pracy poza pokazaniem się nieraz w koszulce z Mystic Grill. To taka sama zagadka jak to, jak oni wszyscy zdali liceum, skoro praktycznie nie było ich na lekcjach? To samo tyczy się studiów ;D
6. Fajnie, że użyli wątek tuneli. Taki flasch back z poprzednich sezonów ;) No i jeszcze nieźle to zrobili z tym przypominaniem jak kto umarł, fajne takie wstawki ;p
7. Kolejne pytanko, ale teraz na serio. Czemu Julian zaczął się dusić oraz kaszlał koło 33 min, po tym jak było pokazane, że Damon krwawi z powodu osłabnięcie magii? I jak to możliwe, że mimo iż pierścienie nie działały to Damon sobie bez przeszkód wyszedł w pełne słońce i tylko tyle, że wziął kurtkę? Co użył jej jak parasolki ? ;D
8. Hmmm, musimy uciekać przed śmiercią, ale może... najpierw się spakujemy ? Dobry pomysł, Care !
9. Moment Deleny był taki aww... idealny! Te powtórzenie tekstów, było widać pomiędzy nimi chemie. Normalnie jakby na tą jedną scenę powróciła Delena z zeszłych sezonów *o*
10. Stefan nie żyje... Normalnie darłam się do monitora "Nie!" i chociaż i tak wiem, że wróci to jednak coś mnie ruszyło i aż poczułam łzy pod powiekami. Mam nadzieję, że coś wykombinują z drugą strona i Stefek wróci ! ;c Oby tylko tego nie zrobili na jakiś mega naciągany sposób.

Podsumowując, odcinek był emocjonujący i po prostu jeden z lepszych! Nie mogę się już doczekać następnego, chociaż i tak smutam bo to ostatni odcinek tego sezonu bd, a tu jeszcze tyle rzeczy nierozstrzygniętych, a ja [wiem, że to tylko serial, ale nadal strasznie na mnie działa XD] poważnie martwię się o naszych bohaterów ;c

ocenił(a) serial na 6
lenena

A ja mam pytanie...dlaczego zawsze obrywa Stefan??
Od samego początku! Koniec drugiego sezonu Stef trafia w ręce Klausa głupi Damon szczęśliwy z Eleną 4 sezon obrywa od sobowtóra zamknięty w tej skrzyni teraz to...
Nie mogło by się chociaż raz coś złego przytrafić Damonowi?? On sb szczęśliwie odjechał z Eleną..."bohater" od siedmiu boleści...
Jeśli uśmiercą Stefana na dobre to dla mnie bd koniec TVD, ostatnio oglądałam tylko dla jego wspaniałej przyjaźni z Caroline. Ostatnie chwile z Eleną były takie miłe widać było, że pomimo tego że ją kocha chce jej pomóc i być dla niej przyjacielem, ale nie po co kontynuować ciekawe wątki skoro można zabić najlepszą postać.
Tyle ode mnie i zgadzam się TO się rozkręca :)

Polly_1996

Po obydwie producentki mają obsesję na punkcie Deleny i samego Damona. Smutne.

ocenił(a) serial na 6
Vesale

Taa na to wygląda smutne że zabiły coś przez co większość zaczęła i co tygdzień oglądała ten serial, czyli prawdziwą miłość Stefana i Eleny i demonicznego Damona...
Smutne ale prawdziwe. :c

ocenił(a) serial na 10
Polly_1996

nie no nie przesadzaj, obaj bracia nieźle dostali po tyłkach ;P
Zarówno Damon jak i Stefan zostali zabici przez swojego ojca, Damon:
- przez 150 lat szukał miłości swojego życia, żeby na końcu dowiedzieć się, że ona go nie kochała
- kobiety w których bezgranicznie się zakochiwał wolały jego brata ;p
- zmarli jego najlepsi przyjaciele Rose, Alaric, Enzo.
- kiedy Elena w końcu go wybrała, okazało się, że być może to tylko przez sire bond
- przez 5 lat był przetrzymywany przez Augustin
- i wiele, wiele innych, ale już nie pamiętam, a już nawet nie wspominam o niezliczonej ilości razów kiedy był bity, poturbowany, torturowany, zahipnotyzowany czy ogólnie fizycznie bądź psychicznie zraniony

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones