PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673917}

Pan Selfridge

Mr. Selfridge
7,5 1 140
ocen
7,5 10 1 1140
Pan Selfridge
powrót do forum serialu Pan Selfridge

Jeremy Piven

ocenił(a) serial na 8

Pojawia się na tym forum sporo opinii na temat kiepskiej gry aktorskiej tytułowego bohatera. Ja natomiast mam wrażenie, a właściwie po obejrzeniu całego sezonu wręcz pewność, że to nie Jeremy Piven ma problemy z odgrywaniem roli pana Selfridge, tylko pan Selfridge ma problemy z odgrywaniem roli wiecznie zadowolonego z siebie, nie zważającego na porażki i wciąż przepełnionego optymizmem Amerykanina.
Czy ktoś kto obejrzał serial do końca ma podobne zdanie? Ciekawa jestem czy coś sobie uroiłam czy jednak jest coś na rzeczy :)

mangan_89

Masz rację.
Myślę też, że taki był zamysł - pokazać nie tylko inny akcent, ale także swobodę zachowania, operowania słowem, sloganami i tego amerykańskiego optymizmu jako kontrast dla angielskiej powściągliwości, pewnych skostniałych zasad i zachowań.
Ale czasem właśnie ta maska zadowolonego Selfridge'a opadała pokazując go jako człowieka, który też może być smutny, mieć gorszy dzień czy po prostu być na kogoś zdenerwowany.
Dla mnie -bardzo dobrze zagrana postać.

ocenił(a) serial na 8
abigail_

Zgadzam się z Wami w 100%. W sumie gdyby nie Piven, to bym nie wiedziała o istnieniu tego serialu. Postać Selfridge'a to realizacja "amerykańskiego snu" na Wyspie. Gość ogarnął marzenia, ale nie do końca ogarnia swoją rodzinę - czyli będzie miał co robić w 2. sezonie. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones