PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143430}
6,3 101
ocen
6,3 10 1 101
Parasite Dolls
powrót do forum serialu Parasite Dolls

Nieciekawie

ocenił(a) serial na 3

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że od lat nie interesuję się anime, a na Parasite Dolls natrafiłem szukając filmów o tematyce cyberpunkowej.
Trudno znaleźć mi w tym serialu coś, co wybijałoby się ponad przeciętność. Animacja jest brzydka i statyczna, na poziomie filmów o mackowatych gwałtach. Fabuła kręci się wokół spisków, korupcji w policji, robotów z duszą- wszystko okraszone cyberpunkowymi smaczkami. Nic nowego, wszystko to mogliśmy już przecież zobaczyć w o wiele lepszych produkcjach jak chociażby Ghost in the Shell czy Łowca Androidów - w dodatku ładniej i lepiej. Obydwoma filmami Parasite Dolls wyraźnie się zresztą inspiruje- mamy "puppet mastera", tła miasta rodem z filmu Oshiego, charakterystyczne płaszcze i spluwy gości z dochodzeniówki. Ogólną przeciętność stara się urozmaicić szczypta taniego erotyzmu w postaci najazdów na majtki czy pojękujących robo-kurtyzan, ale jakoś tak bez przekonania.
Za największy plus chciałbym uznać olbrzymiego plemnika który wydostaje się z gardzieli kota żeby ścigać dwie seksowne lafiryndy... strzelając laserami. Tak, naprawdę jest taka scena.

Podsumowując: "Chińskie bajki" :-)

duraq

masz listę cyberpunku?

ocenił(a) serial na 3
fabio

Chyba nikt nie ma. Polecam słowa kluczowe na IMDB i serwis listal.com - mają tam sporo zestawień, można trafić na perełki.

duraq

znalazłem na wiki
kojarzysz OVA zaczynającą się katastrofą samolotu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones