PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103910}

Paulina

La usurpadora
7,8 2 020
ocen
7,8 10 1 2020
Paulina
powrót do forum serialu Paulina

W każdej telenoweli są czarne charaktery, ale Paola gniotła wszystkich. Bez watpienia jest najbardziej fascynującym czarnym charakterem: bezczelna do granic, ironiczna, złośliwa, wdzięcznie podła, sprytna, sexowna, mądra, fascynująca, miała pomysły nie z tej ziemii.. Podobało mi się też to, że była inna niż wszytskie czarne charaktery, nie leciała az tak bardzo na Carlosa Daniela, jej celem było zatruć wszystkim życie. Nie było między nią i Pauliną tej klasycznej rywalizacji o mężczyznę jak w innych serialach i to było gites. Paola rocks!!!!

ocenił(a) serial na 10
Lady_Rita

zapomniałam dodac tylko: mimo, że mineło 8 lat od czasu jak Tvn puszczał ten serial wciąz jestem pod ogromnym wrażeniem talentu i urody Gabrieli Spanic.. nieprzeciętna aktorka, z każdej roli robi brylant

Lady_Rita

Kobieta Ze Stali z jej udziałem robi wrażenie

ocenił(a) serial na 7
Lady_Rita

no z tą mądrością nie do końca bym się zgodziła ;) W głowie miała raczej pusto. Bardziej zależało jej na podkreśleniu urody i efektownych ciuchach.
Ale prawda, rola nie do podrobienia - ruchy, gesty, głos, postawa, sposób poruszania się. Kostiumograf i charakteryzator też odwalili kawał dobrej roboty.

ocenił(a) serial na 10
Lady_Rita

W wielu telenowelach antagonistka nie leci na głównego bohatera, tylko chce jego kasy i dlatego chce go zdobyć ( ta dobra oczywiście kocha go szczerze), w dodatku antagonistki często zdradzają, mają innych kochanków. Inna sprawa, że Gabriela Spanic dobrze gra i jej postać faktycznie jest ciekawa, przykuwa uwagę.

ocenił(a) serial na 7
panna_x_filmweb

czy ktoś wie, czy te problemy Paoli z głową były symulowane kiedy piała z bólu, a potem wylądowała na wózku i w klinice? Czy tylko udawała by wrócić do domu Bracho?
Tylko jak to wytlumaczyć diagnozą lekarzy z Nowego Jorku?

użytkownik usunięty
CzegoNieWidac

Udawała żeby wrócić do domu Bracho.

ocenił(a) serial na 9
Lady_Rita

Dorównywała jej tylko Rubi.

użytkownik usunięty
Lady_Rita

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ze wszystkich seriali i filmów jakie oglądałam nie było lepszego czarnego charakteru niż Paola. A Gabriela Spanic tak zagrała, że nikt nie jest w stanie tego podrobić ;)

ocenił(a) serial na 10

Jest jeszcze Teresa... ;)

użytkownik usunięty
ashea

To muszę zalukac .. ;)

Najlepsza była Soraya Montenegro z Marii z przedmieścia. Nikt jej nie pobije...

użytkownik usunięty
madzia5775

Marie z przedmieścia akurat oglądałam, bo gra tam Thalía, którą bardzo lubię z telenoweli "Rosalinda". Jednakże Soraya Montenegro bardziej kojarzy mi się z osobą niestabilną emocjonalnie niż z fenomenalnym czarnym charakterem, co nawet widać po tym filmiku, do którego dałaś link niżej w komentarzu ;)

Lady_Rita

Uwielbiam Paolę. Jest pełna życia, pasji. Chce bawić się i korzystać ż życia, kazdego faceta potrafi okręcić sobie wokół palca, nie da się zamknąć w domu z dziećmi. Kocham jej egoizm i bezczelność. A ten niedorobiony macho Carlos Daniel w pełni zasługuje na to, jak Paola go traktuje.

agneszko

Dobry, szczery mężczyzna, który ją kocha mimo jej wad i nie wierzy w oszczerstwa pod adresem żony, który tyle razy przymyka oko na jej wybryki zasługuje na takie traktowanie??? Znam takiego faceta i życzę mu wiele dobrego i da tego żal czytać takie komentarze...czy teraz tak kobiety oceniają porządnych mężczyzn...

777temida

W moim odczuciu Carlos Daniel to zwykły egoista i tchórz. Nie potrafi zadbać o własną rodzinę, nie umie pokierować firmą. Ciagle ucieka od problemów. W co drugim odcinku powtarza, że chce zapomnieć o problemach, albo że nie chce rozmawiać o fabryce. Woli się migdalić z Gemą. Sam nie robi nic, żeby poprawić sytuację, a ma wielkie pretensje do Pauliny, że chce ratować rodzinny biznes. Owszem, przymyka oko na wady Paoli, ale to dlatego, że interesuje go tylko jej piękne ciało, a nie to, co ma w głowie. Paola go zabawia i zadowala go w łóżku, więc może robić co chce. Natomiast nie zliczę ile razy obraził i upokorzył Paulinę, bo nie chciała z nim sypiać. Jak Carlitos miał wypadek, to zamiast zabrać go szybko do lekarza awanturuje się przy cierpiącym dziecku z Pauliną, bo akurat jest na nią o coś zły. Poza tym gość nie ma własnego zdania, każdy manipuluje nim jak chce. To duży dzieciak, który chce być rozpieszczany przez kobiety. I do tego te szowinistyczne gadki, że jak to? kobieta na kierowniczym stanowisku? Przecież kobieta ma siedzieć w domu i słuchać meża. Żałosne. Pamiętam, jak już w podstawówce bujałam się w Colundze, ale postać Carlosa Daniela mnie wkurza strasznie.

agneszko

To, że jak piszesz- nie potrafi zadbać o rodzinę- w sensie kasy, to nie ma nic w spólnego z tym jakim jest ojcem. Można zarabiać dużo i dawać dziecku wszystko i tym właśnie je źle wychować, albo mieć masę kasy a wychowywać krzykiem i przemocą. Carlos kocha swoje dzieci, po prostu nie ma głowy do interesów, nie on pierwszy, nie ostatni. A jego brat?, szwagier? Faceta nie mierzy się wg. zasobności portfela, nie sądzę też by ożenił się z Paolą jedynie dla jej ładnego ciała. Śliczna buzia czy seksowne ciało nie wystarczy, taką to można mieć kochankę, nie żonę, a Carlos z pewnością na brak pięknych kandydatek do jednego czy drugiego nie narzekał. Paola jak widzimy potrafi manipulować ludźmi, zapewne poznając Carlosa udawała kochającą dzieci i dobrą dla jego całej rodziny puki go nie usidliła, Potem pokazała z pewnością prawdziwą twarz wobec wszystkich- przecież była mowa, że się kłócili przed wyjazdem Paoli. Nie chcąc stracić majątku wolała uciec z domu, inaczej konflikt między nimi by się zaostrzył i to byłby koniec, nieważne jaka śliczna jest Paola. Pretensje do Pauliny, że z nim nie śpi to akurat mnie nie dziwią. Żonaty mężczyzna w sile wieku nie zadowoli się poranną kawką z żoną, wypadami za miasto, na imprezy czy po prostu podziwianiem jej urody, zwłaszcza gdy się ma taką piękną zonę :) ile można... i tak się dziwię, że to znosi bez podania konkretnej przyczyny i opiera się Gemie po tylu miesiącach ascezy ;) widać kocha Paolę, bo gdyby był z nią tylko jak piszesz dla zadowalania łóżkowych przyjemności, rzuciłby ją. A szowinizm to akurat nie tylko jego domena w tej telce. Przecież jego brat myśli tak samo, a Willy nie? albo ten brunet z fabryki- mówił, że jego żona nie będzie pracować. Faceci w tym serialu widać tacy są. Weźmy poprawkę na to w jakich latach się to dzieje i w jakim kraju.

777temida

Kiedy pisałam, że Carlos Daniel nie umie zadbać o rodzinę nie miałam na myśli jego miernych zdolności do zarządzania firmą. Prawda, nie każdy się nadaje na biznesmana, może on lepiej by się sprawdził pracując u kogoś. Ale nie podoba mi się jego stosunek do dzieci. Jest niecierpliwy, wybuchowy, brakuje mu empatii. Syn wręcz się go boi. No i nie umie oddzielić swoich pretensji do żony od spraw związanych z dziećmi. Dobrze wiedział, że Carlitos potrzebuje Pauliny w szpitalu, a mimo to zmusił ją, żeby jechała do domu, bo chciał się na niej odegrać przypominając jej, że nie jest prawdziwą matką chłopca. Zostawił go pod opieką znerwicowanej Estefanii i z banalnego złamania zrobiło się poważne uszkodzenie, które mogło doprowadzić do trwałego kalectwa. Paulina mówiła mu wielokrotnie, że lekarz zabronił jej współżycia i dla kochającego męża zdrowie żony powinno być ważniejsze niż jego potrzeby seksualne. Fakt, że mogła wymyślić jakąś wiarygodną chorobę żeby go przekonać. W końcu pomysłowości jej nie brakowało. Może faktycznie przesadziłam pisząc, że Carlos Daniel zasługuje na to żeby Paola go zdradzała i oszukiwała, bo na to nikt nie zasługuje. Może i nie jest złym człowiekiem, ale charakter ma raczej słaby. Jest oderwany od rzeczywistości i dużo w nim egoizmu.

agneszko

Tak, egoistą on rzeczywiście czasami jest, a przedewszystkim jest wybuchowy jak piszesz, chyba to efekt tego napięcia między nim a Paolą ostatnimi czasy, tego nie zażegnanego konfliktu, zwyczajnie ma już tego dość, że żona nie okazuje mu uczuć a jedynie o nich mówi. Okropnie postąpił w szpitalu ale też i dla tego, że się zdenerwował wypadkiem syna, mimo to jednak nie powinien wyrzucać Paoli, że się chłopcem tak nie przejmuje bo jest macochą- to było poniżej pasa. Nie wiem czy nikt nie zasługuje na zdradzanie- myślę że ktoś kto to robi perfidnie jak Paola, sam na to zasługuje :) inna rzeczą jest to czy zdradzana osoba chcąc się odegrać odłoży honor, moralność na bok, ja bym tak nie mogła...

Lady_Rita

Nie zgadzam się! Najlepsza jak dla mnie jest Soraya Montenegro.
A do tego jaka piękna, wytworna i sexy, no i pięknie się ubierała.... A aktorka po prostu genialna.
https://www.youtube.com/watch?v=P8KHDtsrVY4 :D
Zakończenie Mari z przedmieścia nie było kompletne :) Do dziś rządzi! tyle że gdzie indziej https://www.youtube.com/watch?v=jMMTN0DqRJ8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones