PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 882
oceny
8,6 10 1 128882
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

10/10

ocenił(a) serial na 9

Szkoda, że tylko 6 odcinków. Znakomita uczta!!

tila25

Obejrzałem sobie dzisiaj ostatni odcinek i mogę stwierdzić, że za samą końcówkę mógłbym podnieść ocenę o jedno oczko (nie lubię happy endów). Początek sezonu- super, świetna gra, postaci, klimat. Niestety od połowy, serial ciągnięty jest przez samego Cilliana, strasznie dużo naiwności i zbyt dużo wątków robi się oczywistych (już przy samym wejściu Grace). Jest to oczywiście moje zdanie, gdzie dalej serial odebrałem bardzo pozytywnie ;).

ocenił(a) serial na 9
ivo_gd

masz rację, może trochę i słodko było przez moment i naiwnie- ale tylko przez chwilę. Jednak sama historia niebanalna ani trochę. Ja osobiście dawno nie oglądałam tak "naturalnego" serialu, bez naciągania i idiotycznych zwrotów akcji, nastrój i napięcie zbudowany od początku do końca:)

użytkownik usunięty
tila25

łeee, a ja już jadłem :(

ocenił(a) serial na 9
tila25

Szkoda, że komisarz Chester Campbell strzelił sobie w łeb.

ocenił(a) serial na 9
Artur_Raven

Raczej ktos kto zaniósł Grace list mu "pomógł "-tak obstawiam

ocenił(a) serial na 9
Artur_Raven

dzięki za spoiler, po co inni mają oglądać do końca???

ocenił(a) serial na 9
Jaanina

To oglądaj, a nie buszuj po forach :)

Poza tym to domysł, a nie spojler.

ocenił(a) serial na 9
Artur_Raven

Forum służy również osobom, które jeszcze nie zaczęły oglądać jako źródło informacji, i istnieją sposoby, żeby zasygnalizować innym, że zdradza się treści fabuły. Na drugi raz pomyśl po prostu, że możesz komuś popsuć zabawę. Tyle w temacie. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Jaanina

To nie był spojler. Tyle w temacie.

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 9
Jaanina

nie czytajcie, nikt tu nikogo nie zmusza !

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Jaanina

hahahah dziecinko .... popisałaś się - gratuluję

ocenił(a) serial na 9
Jaanina

i jakby to powiedzieć....pierwszy wpis sugeruje rozmowę osób, które obejrzały całość, ale cóż ;) trzeba mieć ....głowę ;)

użytkownik usunięty
Artur_Raven

Wątpię aby Campbell się zastrzelił, oraz aby zabił Grace.

ocenił(a) serial na 9
tila25

Czyli drugi sezon będzie pewnie potyczką Tommiego z inspektorem.

ocenił(a) serial na 9
Znakomajkowity

hmmm ja jednak myślę, że 2 sezon będzie z Grace...inaczej pokazali by, że ją morduje, żeby podsycić w nas nienawiść do Campbella i spekulacje na temat ich walki w 2 sezonie Gdyby Grace miała zginąć ciotka Pol dała by Tomiemu i Grace błogosławieństwo..a tak widzę tu początki rywalizacji 2 silnych kobiecych charakterów .......może ;)

ocenił(a) serial na 9
amakulska

Chyba, że to Grace zastrzeliła Campbella! W sumie postać inspektora myślę, że kiepsko rozpisana więc nie miałbym kłopotu gdyby już go nie było w serialu.

ocenił(a) serial na 9
Znakomajkowity

albo ten sierżant poszedł za Campbellem i go zabił bo strasznie go zawiódł i nie mógł już znieść ,że jest tak bardzo "skorumpowany" i prowadzi prywatną wojnę ..;p

amakulska

Thomas coś wspomniał na imprezie pod koniec o innych rodzinach które są silniejsze: sabini i salomonowie , myślę że w przyszłym sezonie na tym się skupią.....

użytkownik usunięty
kokon303

Mam podobne zdanie, Tommy będzie chciał aby jego rodzina została numerem jeden. Ponadto Campbell zapewne pozostanie w mieście i będzie chciał się zemścić na Peaky Blinders.

ocenił(a) serial na 10

co do rywalizacji rodzin to sie zgodze ale wydaje mi sie ze campbella juz po prostu w drugim sezonie nie bedzie...a czemu nie bierzecie pod uwage tego ze to Tommy zabil campbella na dworcu ? czyzbym cos przegapil co taka opcje wyklucza ?

użytkownik usunięty
KaiJT

Czytałem na jednej z angielskich stron, że Sam Neill podpisał kontrakt na nowy sezon(niestety nie pamiętam na jakiej) i dlatego nie brałem pod uwagę jego zabójstwa. Sama fabuła jednak nie potwierdza, ani nie wyklucza jego śmierci.

ocenił(a) serial na 10

Byc moze kontrakt dotyczy 1go odcinka w ktorym bedzie pokazane jak ginie :)))))))

ocenił(a) serial na 10
Znakomajkowity

Sam Neil wraca w 2gim sezonie więc Campbell żyje

ocenił(a) serial na 6
Venom_p23

Jakos nie przypadł mi ten serial do gustu ,obsad aktorska nie przypasowała mi do tych postaci

ocenił(a) serial na 10
M_Nita

Racja, Thomasa powinien był zagrać Macaulay Culkin.

ocenił(a) serial na 6
kapelusznik

Skoro tak uwarzasz

ocenił(a) serial na 9
Znakomajkowity

Nie wiem dlaczego uważasz postać Cambella za kiepsko rozpisaną. Dla mnie to jedna z lepszych postaci w tym serialu: praworządny ale idący po trupach do celu komisarz, który musi się borykać z wiecznymi zarzutami o brak udziału w wojnie i zawiścią do Shelby'ego za uwiedzenie jego miłości. A zawiść to potężny motor napędowy.
Motyw walki Grace z Pol wygląda przy tym słabiutko. Pol nie da sobie w kaszę dmuchać a Grace raczej nie wróciłaby tylko po to, żeby dać się zabić. Zresztą walka tych dwóch pań wyglądałaby słabiutko w porównaniu z tym co mógłby wymyślić przeciwko Thomasowi Cambell.

ocenił(a) serial na 7
amakulska

Sądzę, że raczej Grace nie załapie się na nowy sezon. Byłabym mocno zdziwiona, gdyby rzeczywiście się pojawiła, bo szczerze mówiąc nie wiem co niby miałaby robić. Rodzina Shelby jej nie przyjmie ( z wiadomych przyczyn ), inni ( znajomi, przyjaciele ) też, by pewnie dowiedzieli się w krótkim czasie co zrobiła. Spotykała by się tylko z pogardą, lekceważeniem, mściwością. Po za tym zrezygnowała z pracy w pubie i w policji, więc nie wiem jaką niby rolę miałaby odegrać.

ocenił(a) serial na 9
agasz84

widzę ją jako "młodsza" wersja ciotki Polly- będą ze sobą rywalizowały o rządzenie rodziną i wpływ na Tommiego

ocenił(a) serial na 7
amakulska

Cóż, dowiemy się w przyszłym roku, czy rzeczywiście tak będzie. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones