PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 129 040
ocen
8,6 10 1 129040
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Dobry!

ocenił(a) serial na 8

Pierwszy odcinek był świetny. Cillian jak zwykle na wysokim poziomie, reszta aktorów też dała radę. Będę oglądać dalej. A połączenie muzyki nowoczesnej z klimatem tamtej epoki, jest moim zdaniem, strzałem w 10. Na razie nie oceniam, muszę obejrzeć jeszcze kilka odcinków. :D

karolina0909

Zgadzam się! Coś na wzór (oczywiście tak jakby) Boardwalk Empire.

ocenił(a) serial na 8
cripticul

Nie oglądałam, ale słyszałam dość dobre opinie. Polecasz?

karolina0909

Polecam polecam, teraz akurat zaczął się czwarty sezon i jest co oglądać.
Jeśli interesują Cię klimaty gangsterski to musisz obejrzeć.

karolina0909

Boardwalk Empire jest lepiej dopracowane i wszystko jest tam z epoki w tym muzyka, chociaż Peaky Blinders też mi się podoba.

ocenił(a) serial na 9
Arg

Eksperymenty z muzyką w Peaky Blinders są świetne, tak w pierwszym, jak i w drugim odcinku. Wykonanie "Black Velvet Band" a capella było świetnym pomysłem, dotychczas znałem ten kawałek tylko z twórczości The Dubliners i nie zagłębiałem się w treść. A Boardwalk Empire pora obejrzeć.

kilstrit

Ma ktoś może link do 2 odcinka? Pierwszy dostałem a kolejnego nie mogę znaleźć.

ocenił(a) serial na 8
cripticul

Ściągnij z torrentz. eu (usuń spację)

ocenił(a) serial na 8
cripticul

Widzę, że na kinomaniak. tv też jest.

karolina0909

Zawsze patrze na k.tv, ale dzisiaj akurat nie przejrzałem, ale tak czy siak dzięki.

ocenił(a) serial na 7
kilstrit

Muzyka i wspaniałe czołówki to wielkie plusy serialu. Serial dobrze rokuje :)

ocenił(a) serial na 10
Campe

bardzo dobrze!!!

Campe

co to za muzyczka leci na początku i końcu peaky blinders

ocenił(a) serial na 7
budjar

"Red right hand" Nick'a Cave' a i The Bad Seed.

ocenił(a) serial na 9
kilstrit

Moim zdaniem to również świetny zabieg. Muzyka w tym serialu świetnie komponuje się z akcją na ekranie.

ocenił(a) serial na 8
karolina0909

Ja najpierw oceniłam na 9, ale po 5 odcinku obniżyłam o oczko. SPOILER Może Tommy'ego tak miłość zaślepiła ;] ale jednak wydaje mi się naciągane, że nawet cień podejrzenia co do Grace nie zrodził mu się w głowie po aresztowaniu Freddie'ego.

milkaway

To były inne czasy i faceci byli rochę ograniczeni. Nie spodziewał się pewnie, że policja ma agenta płci żeńskiej, że kobieta może być policjantką i nosić broń. Zastanawia mnie co zrobi policmajster, czy powie Tommy'emu, że jego dziewczyna to były szpicel, czy na własną rękę będzie chciał ich zabić i sam przy tym zginie/zabije tylko ją/jego.

Ona też niezbyt rozgarnięta. Chyba przeczuwała, że jej szef się w niej zabujał, mogła go zbyć mówiąc mu, że jest dla niej jak ojciec i to wszystko. Miało by to raczej mniejszy impakt.

ocenił(a) serial na 8
Arg

"To były inne czasy i faceci byli rochę ograniczeni"
No bez przesady. ;D To, że akcja dzieje się ok. 90 lat temu nie znaczy, że faceci byli ograniczeni, a już szczególnie nie taki facet jak Tommy, który układał tak przecież chytre intrygi. Z historii znamy wiele kobiet zdrajczyń, morderczyń, szpiegów, chociażby sławna Mata Hari, działająca w czasie I wojny światowej. Poza tym Grace wcale nie musiała należeć do policji, żeby donosić. Mogłaby chcieć zarobić/ zemścić się/ być zmuszona do powiedzenia prawdy. Byłam zdziwiona, że Tommy wcale, ale to wcale jej nie podejrzewa, mimo iż przybyła w tym samym czasie, co Campbell, zadawała wiele pytań, itp.

milkaway

Widać Tommy ma słabość do ładnych i miłych kobiet., które udaja zagubione uciekinierki. A może nawet sie tego domyślał i wyjdzie to dopiero w ostatnim odcinku.

ocenił(a) serial na 8
Arg

Mam nadzieję na jakiś zwrot akcji, ale podejrzewam, że szykuje się romantyczna melodrama w ostatnim odcinku. Piąty skończył się taką wręcz sielanką - po nocy z ukochaną Tommy dogląda interesu otoczony rodzinką. Jak nic teraz dostanie obuchem po głowie dowiadując się prawdy o Grace. ;] Albo zrobią z tego cliffhanger na koniec pierwszej serii.

ocenił(a) serial na 8
milkaway

Też mam nadzieję na zwrot akcji w ostatnim odcinku. Nie dość, że nie lubię Grace ( :D ), to według mnie, zakończenie "i żyli długo i szczęśliwie" byłoby tutaj beznadziejne.

ocenił(a) serial na 10
milkaway

Jestem przed 5 odcinnkiem ale ale...Tommy jest nieprzewidywalny od samego początku, nic nikomu nie mówi, albo mówi za wiele. Wierzę, że da się wyciągnąć z tego serialu dużo więcej.
Daję 10/10 bo juz od jakiegoś czasu tak bardzo nie podobała mi się gra aktorska. Nie jest to pewnie serial na 5 serii, ale początki są wiele lepsze niż w wielu ostatnich amerykańskich gniotach. Jedyne czego się obawiam to, że będą musieli przejść z jednego aktora na kilku bardziej wyrazistych co być może właśnie się dzieje lekko dyskredytując Tommy'ego.

Bardzo mocno kojarzy mi się Tommy z grą Toma Harrdy z "Lawless". Te spojrzenie i spokój w niektórych momentach.

ocenił(a) serial na 8
imbah22

Muszę przyznać, ze Cilian Murphy przekonał mnie do siebie tą rolą. W serialu kostiumowym, w którym go wcześniej widziałam irytował mnie swoją grą, ale tu zupełnie co innego.

ocenił(a) serial na 9
milkaway

kiedy napisy do 5 odcinka.....................?

ocenił(a) serial na 9
karolina0909

Ciekawe, mnie własnie wspołczesna muzyka wyjątkowo drazniła w tym serialu. I niestety banał nad banałami czyli niestety zgodna z przewidywaniami ewolucja relacji Toma i Grace. Poza tym spoko. Lubię angielski akcent :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones