PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 129 025
ocen
8,6 10 1 129025
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Nie mam stuprocentowej pewności bo nie znam tak dobrze rumuńskiego ale czasami całe zdania które słyszę są po prostu po rumuńsku. Poszperałem też po forach i najwyraźniej bohaterowie gdy mówią niby po "romsku" to mówią po rumuńsku i to słabo jak z google translate. To jest spora ignorancja twórców serialu, bo jak doskonale wiadomo Rumuni i Romowie to dwa różne narody. Czyżby światli telewizyjni twórcy mieli tak samo wąskie i stereotypowe spojrzenie na narody Europy jak większość np. Polaków? (że Rumun=Cygan) Romski w Rumunii ma oczywiście naleciałości z rumuńskiego, ale przecież Romowie w Anglii mają swój dialekt. Wystarczyło tylko zajrzeć na wikipedię panie i panowie z BBC...

Cameltoe

Ja sądziłam (do momentu przeczytania twojego postu), że oni nie są Cyganami takimi jak Romowie wywodzący się z Indii, tylko tzw trawellersami, którzy oryginalnie pochodzili z Irlandii i podrożowali po Wielkiej Brytanii i też ich nazywano Cyganami. Teraz zwrócę większą uwagę na ten ich dialekt.

ocenił(a) serial na 8
Ladynight

W pierwszym sezonie gdy mają spinę z inną grupą cyganów to jeden z nich właśnie krzyczy po rumuńsku "To też Romowie!", żeby załagodzić sytuację. Też słyszałem o tych "irlandzkich Cyganach" ale skoro oni mówią tu po rumuńsku to moim zdaniem raczej celują tu w Romów. W trzecim sezonie poprawili się i nieliczne kwestie "po cygańsku" nie są już po rumuńsku, a chyba w tym dialekcie angielskich Romów.

ocenił(a) serial na 8
Cameltoe

Cześć! Każdy ma tu trochę racji. "Gypsies" (tak na nich wołają w serialu) to miano, którym na Wyspach określano właśnie Travellersów. Wygląd w ogóle nie romski, koczowniczy styl życia, hermetyczność, wewnętrzne prawo, ostracyzm - to cechy tego ludu, które są w serialu odwzorowane. A mowa? I tu jest szkopuł. Powinien być to język "shelta" - język koczowników irlandzkich. Z pewnością nie powinien być to rumuński.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones