PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 084
oceny
8,6 10 1 128084
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Ja wczoraj na BBC Player o 22.00 naszego czasu :) i nie zawiodłam się! będzie się działo w tym sezonie

ocenił(a) serial na 10
dolores1238

A ja się nieco zawiodłem. Przez cały odcinek się wynudziłem. Mimo to końcówka z powrotem do Birmingham zapowiada ciekawy sezon.

ocenił(a) serial na 10
dominik3128

To chyba pierwsza taka opinia :) jak do tej pory czytałam same pozytywne. Mnie do tego stopnia się podobało, że obejrzałam drugi raz i nie mogę się doczekać kolejnego. Ciekawe o co chodzi z tą kradzieżą, o której mówią pod koniec odcinka i w zwiastunie kolejnego

ocenił(a) serial na 8
dolores1238

Póki co Peaky Blinders jest w tyle za najlepszymi serialami gangsterskimi np:
Breaking bad 2008-2013 - 10/10 ....imdb 9,5 (63 odc)
Prawo ulicy ...2002-2008 - 10/10.....imdb 9,4 (60 odc)
Sopranos.......1999-2007 - 9,5/10...imdb 9,2 (86 odc) (5 złotych globów)
Fargo..............2014-2015 - 9/10......imdb 9,0 (20 odc) (2 złote globy)
Gomorra........2014-2016 - 9/10.....imdb 8,7 (24 odc)
Narcos...........2015-2016 - 8/10.....imdb 9,0 (20 odc)
Zakazane imperium 2010-2014 -8/10..imdb 8,6 (56 odc)
Peaky Blinders 2013-2016 - 8/10...imdb 8,8 (18 odc)

Peaky Blinders przypomina uboższą wersję Zakazane imperium.

ocenił(a) serial na 10
returner

Hahahah, sorry lubię "Zakazane Imperium" ale do "Peaky Blinders" to nawet nie mają startu. Oczywiście twoja opinia, twój gust. Na chwilę obecną to może 2 sezon "Fargo" bym na równi ocenił chociaż nie koniecznie.

ocenił(a) serial na 8
mitrus80

Akurat zarówno Zakazane imperium jak i Peaky Blinders obywa seriale są średniawe.

ocenił(a) serial na 8
returner

Breaking bad , Prawo ulicy i Soparnos poza zasięgiem.

Gomorra, Fargo też są lepsze od nudnawnych i bez zaskoku Zakazane imperium i Peaky Blinders.

ocenił(a) serial na 10
returner

Poważnie średniawy serial oceniasz na 8?

ocenił(a) serial na 8
dolores1238

Średniawy na tle tych najlepszych, ale ogólnie dobrze oceniam.

ale nie ma co ukrywać przy Prawo ulicy, Sopranos czy Breaking Bad to takie Peaky Blinders to szmira. A ty oglądasz 1 odcinek i rezygnujesz. Minimum trzeba obejrzeć 20 odcinków, by powiedzieć cokolwiek o jakimś serialu. A najlepiej nie zabierać głosu jak nie widziało się całości danego serialu, bo zdanie takiej osoby nie ma żadnej wartości i znaczenia.

ocenił(a) serial na 10
returner

No tak, najlepiej sugerować się zdaniem osoby, która wciska przedstawia swoje zdanie jako jedyne słuszne. Jeśli obejrzę 15 odcinków to też zjedziesz moją opinię jako niewartościową? No bo przecież trzeba minimum 20 obejrzeć.

ocenił(a) serial na 8
dolores1238

Bez obejrzenia całości nie ma jak ocenić sprawiedliwie.
Powiedzmy ocenienie serialu 60 odcinkowego po 30 odcinkach to nadal stawia nas w świetle kogoś kto ocenia film po zaledwie połowie filmu :)
Jak można brać ciebie na poważnie skoro perfekcyjny serial Prawo ulicy czy idealny, dbający o każdy szczegół i niuanse Breaking bad porównywać chcesz do tak przeciętnego na ich tle Peaky Blinders.
To jak porównywać malucha do Ferrari :)

Prawo ulicy - Wielowątkowy scenariusz, system miasta Baltimore, praca policji, getto murzyńskie, polityka -szczeble gałęzie nawzajem na siebie oddziałujące, edukacja, surowy realizm, świetne aktorstwo i dialogi. Prawdopodobnie najlepszy serial jaki powstał dla TV

Breaking bad- jeden z nielicznych przypadków, gdzie każdy sezon jest bardzo dopracowany w mały szczególikach.
każdy odcinek jest ważną cegiełką i do tego z każdym sezonem napięcie wzrasta aż do erupcji wulkanu.
Genialne kreacje. Serial uważany jest za najlepszy w XXI wieku, choć dla mnie Prawo ulicy jest godnym rywalem.

ocenił(a) serial na 10
mitrus80

Co do odcinka. Widać że wstępny dla rozwinięcia akcji. Są Rosjanie to i pewnie Żydzi z Hardym się pojawią (mimo że Shelby wybrał Garce zamiast żony Hardego). Załamka nie trawię tej fałszywej blondi...

mitrus80

czyli możemy się spodziewać Tom'a Hardy'iego ? :)

ocenił(a) serial na 10
1necki

Tak, możemy się spodziewać Toma Hardy'ego w trzecim sezonie.

ocenił(a) serial na 10
returner

Obejrzałam jeden odcinek Breaking Bad i na tym się skończyło, nie wciągnął mnie w ogóle. Słyszałam o Fargo od znajomego, ale ponoc drugi sezon jest gorszy, mam w planie obejrzeć. Podobnie słyszałam też o Zakazanym Imperium, ale niby gorsze od Peaky Blinders. Opinie sią różne, co kto lubi, ale ja swoją podtrzymuję :)

ocenił(a) serial na 8
dolores1238

Twoje zdanie ma żadnego znaczenia, póki nie obejrzysz całych seriali.
Breaking bad=Prawo ulicy > Sopranos > Fargo=Gomorra >
Narcos=Zakazane imperium=Peaky Blinders

ocenił(a) serial na 10
returner

Co to za tekst w ogóle? Może nie powinnam oceniać jeszcze Peaky Blinders, bo przecież sezon jeszcze trwa i nie wiadomo czy kolejne odcinki mi się spodobają?

ocenił(a) serial na 8
dolores1238

Chodzi o twoje porównania do innych seriali bez żadnego punktu odniesienia,
a nie ocenianie Peaky Blinders.

Ktoś kto widział tylko z 5 solidnych seriali nie będzie tak obeznany jak ktoś kto widział z najlepszych 50 jakie kiedykolwiek powstały na przykład 40-45.
Wtedy powie, że najlepsze między innymi seriale to
Twin Peaks, Sopranos, Sześć stóp pod ziemią, Prawo ulicy, Breaking bad,
czy jeszcze jakiś ewentualnie dopisze do tego zacnego grona.

returner

Oglądać 5 sezonów serialu, gdy mam problem z obejrzeniem 1 odcinka tylko po to żeby moje zdanie miało "jakieś" znaczenie wg jakiegoś oszołoma z filmwebu? Spasuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones