PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 514
ocen
8,6 10 1 128514
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Fryzury jak z 2016 roku, murzyn kaznodzieja z dredami i bolszewik w Birmingham 1919 roku, ta nowoczesna muzyka jest tak kiepsko dobrana, że szlag człowieka trafia, slow-motion w używatne bez sensu, aktorzy kompletnie bez charyzmy... Naprawdę jestem bardzo zniechęcony do tego serialu, nie mam pojęcia jak może mieć tak wysoką ocenę i 4 sezony, podczas gdy genialny Frontier np. ma tylko 1.
Co się dzieje potem takiego, co nadrabia te okropne wrażenie i pomysły?

doliwaq

Skup się na głównym wątku, który jest dobrze prowadzony przez wszystkie odcinki, a nie doszukuj się pierdół, murzyni byli, bolszewicy też.
Aktorzy mają charyzmę ale trzeba lubić takie seriale, ty chyba masz inne gusta. Wiesz kiedy producenci decydują się na kolejne sezony?
Podpowiem, kiedy ludziom się podoba i jest oglądalność, czyli twój Frontier nie był za dobry.
P.S. Masz Legendę Korry w obejrzanych, więc może masz dobry gust w obejrzanych.

PatrykBL

Naskakiwanie na mój gust tylko dlatego, że nie spodobał mi się serial, który tobie się podoba jest niepoważne. Murzyni i bolszewicy byli, ale nie w Birmingham 1919 roku, bolszewicy byli partią rosyjską, działającą w Rosji, równie dobrze mógłby być w dzisiejszej Anglii Anglik należący do partii Korwina lub Razem i przekonywujący ludzi do poglądów tej partii - ma to tyle sensu.
A Frontier będzie miał teraz drugi sezon, więc jednak ktoś go docenił.

doliwaq

Bolszewicy byli w każdym kraju, w Niemczech, Francji. Autorzy serialu musieli trochę urozmaicić wątek, nikt nie mówi że ma oddawać realia, ludziom się podoba, bo akcja jest szybka i dobra w każdym odcinku. Źle sformuowałem ostatnie zdanie.
Nie każe ci go oglądać, tylko uważam, że jest bardzo dobry się przekonasz do niego. jeżeli Ci się nie będzie podobać, to przestań oglądać.
Ja jak nudzi mi sie coś to odkładam na później.

PatrykBL

Bolszewików nie było nigdzie poza terenami w Rosji! W Niemczech byli spartakusowcy, bo to tamtejsza odmiana komunistów! Na każdego libertarianina na świecie mówi się korwinista?

doliwaq

korwin nie jest libertarianinem, jest liberałem gospodarczym i konserwatystą światopoglądowym.
powiem jeszcze raz, reżyser urozmaicił wątek i jest ciekawy, zmienił kilka rzeczy z 1918 aby stworzyć lepszy serial i chyba nie ma takiego serialu żeby chociaż w połowie zgadzał się z dawnymi czasami, Np. Wikingowie, krytycy wskazują wiele sprzeczności historycznych, a robi furore na świecie.

PatrykBL

Mniejsza o to kim jest Korwin, to był tylko przykład, mający pokazać jak głupie to jest.
Wikingowie są świetni, owszem mają pare sprzeczności, ale są one niewykrywalne dla zwykłego odbiorcy albo nie psują ogólnego obrazu. Mi niestety te główne pomysły reżysera bardzo popsuły serial, a szkoda jeśli rzeczywiście jest dobry.

doliwaq

Wikingowie to jedna wielka sprzeczność historyczna, a w zasadzie streszczenie wszystkich wielkich wydarzeń w historii Wikingów do jednego pokolenia. Mimo to serial jest świetny ( tzn pierwsze 3 sezony były świetne).
Peaky Blinders to przede wszystkim serial fabularny, nie historyczny, i jako takiego oceniam go bardzo wysoko. W zasadzie trzyma poziom co odcinek, co ne często się zdarza w 4 sezonie trwania serialu. Dla mnie mocna 8.

ocenił(a) serial na 6
doliwaq

A Lenin jak byl poza Rosja to byl dla Ciebie bolszewikiem czy tylko nienazwanym komunista?

Qjaf

Zastanawiałem się czy odpowiedzieć na tak głupie pytanie, ale jednak doszedłem do wniosku, że czasami trzeba - był bolszewikiem bo należał do partii bolszewickiej...

ocenił(a) serial na 6
doliwaq

No wlasnie to po co gadac, ze "bolszewików nie było nigdzie poza terenami w Rosji". Przyznac sie do bledu i zakonczyc dyskusje. Pozdrawiam.

Qjaf

Bolszewicy którzy byli za granicą byli obywatelami Rosji. Komunista angielski nie mógłby być bolszewikiem, chyba że by się zapisał do partii bolszewickiej, ale... po co?

ocenił(a) serial na 6
doliwaq

Na historii tego nie uczą, ale sporo bolszewików była na emigracji, chociażby w Szwajcarii. Zresztą poglądy bolszewickie tylko teoretycznie były z gruntu rosyjskie. Wystarczy poczytać, a nie konfabulować.

ocenił(a) serial na 8
doliwaq

Frontier imdb 7,2
Peaky Blinders imdb 8,8

Zatem to ten serial jest znacznie wyżej oceniany. W czołówce seriali z tematyką gangsterską
Breaking Bad - 10/10 - imdb 9,5 (2 złote globy)
Prawo ulicy - .. 10/10 - imdb 9,3 (przez długie lata imdb 9,7 do 9,4)
Sopranos - ......9,5/10 - imdb 9,2 (5 złotych globów)
Fargo - ...............9/10 - imdb 9,0 (2 złote globy)
Gomorra - .......8,5/10 - imdb 8,7
Narcos -...........8,5/10 - imdb 8,9
Świat gliniarzy 8,5/10 - imdb 8,6 (2 złote globy)
Zakazane imperium -8/10 - imdb 8,6
Peaky Blinders 8/10 - imdb 8,8
Taboo -..............8/10 - imdb 8,6

ocenił(a) serial na 10
doliwaq

nie karmić trola

ocenił(a) serial na 9
doliwaq

Tak się zajarałem, aż sobie kupiłem szelki na guziki. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones