Peaky Blinders (2013-2022)
Peaky Blinders: Sezon 5 Peaky Blinders Sezon 5, Odcinek 6
Odcinek Peaky Blinders (2013-2022)

Pan Jones

Mr Jones 1h 5m
8,7 1 119
ocen
8,7 10 1 1119
Peaky Blinders
powrót do forum s5e6

Jak myślicie, kto stoi za zniweczeniem planu Tommy'ego?
Oczywistym jest, że cynka dostali od tego Billy'ego, który od razu po wyjściu Finn'a z pokoju sięgnął po słuchawkę i powiadomił kogoś o planach zabicia Oswalda Mosley'a. No ale właśnie, zastanawia mnie, kogo powiadomił? Na czyje zlecenie działali zabójcy Aberamy i Barneya? Przeszło mi przez myśl, że może to Michael z tą swoją żoneczką, bo w sumie wątek ich "planu b", o którym mówili po zebraniu rodzinnym, został przemilczany. Ale czy oni sami zebrali by się na coś takiego? Nie wiem, może ten kombinator Alfie, chociaż jaki byłby motyw takiego działania? Chińczyków, Włochów odrzucam.
Naprawdę, jak cały sezon mi się już niesamowicie dłużył, tak ta końcówka bardzo trzymała w napięciu i rzeczywiście, sprawiła, że człowiek stawia sobie różne pytania, kto zdradził i co będzie dalej (chociaż nie podejrzewam, że Tommy mógłby sobie strzelić w łeb).
Jestem ciekawa Waszych opinii i teorii na ten temat :)

ocenił(a) serial na 10
JulkaKulka

W sumie to mnie zaskoczyłaś pisząc o Michaelu. To jest całkiem możliwe i myśle, ze może się On stać teraz nawet jego wrogiem. To jest jedna z opcji.

Druga opcja jest to ze Billy zadzwonił do kogoś, tylko do kogo?

Alfie zrobiłby wszystko, żeby wybić przeciwników Żydów.

Genialnie poprowadzony został ten sezon. Dużo pytań. Czekam za 6 sezonem

JulkaKulka

Moim zdaniem, za zdradę odpowiada na 60% Michael oraz Gina. W rzeczy samej ten "plan b" brzmi bardzo podejrzanie. Na przyjęciu u Tommy'ego Gina i Oswald Mosley patrzyli na siebie tak, jakby się znali. Również pragnę zwrócić uwagę na mały pewien szczegół. Jak już wiemy sex w tym serialu jest na porządku dziennym, dlatego jest to mały szczegół, a Mosley w ostatnim odcinku 5 sezonu przed wystąpieniem uprawia sex z tajemniczą kobiętą, której twarzy (moim zdaniem specjalnie) nie widzimy, a jej fryzura oraz kolor włosów jest całkiem podobny do Giny. Nie mam pojęcia dlaczego Michael miałby się na takie coś zgodzić, ale cóż, istnieje taka opcja. Co do Billy'ego, to ja już w zasadzie sam nie wiem. Może Billy Boys mają taka nazwę, bo ich szefem jest właśnie Billy (dość mało prawdopodobne). Alfie to nie był na 100% (chociaż po nim rzeczywiście można się było tego spodziewać, ale i tak każdy go lubi)

Rorschac_h

Mi się wydaje, że Gina nieźle rozegrała Michaela i Thomasa, a Mosley jest pierwszym antybohaterem w serialu, który nie jest aż taki głupi, więc wcale nie zaufał Thomasowi. Mosley wiedział, że aby mieć Tommiego w kieszeni, musi "wejść" do jego rodziny bocznymi drzwiami i przeciągnąć kogoś na swoją stronę. A że Gina to łatwy cel, stosunkowo świeży członek rodziny źle do niej nastawiony, to już Mosley się dowiedział ze swoich źródeł. Gina mówiła o swojej rodzinie w Ameryce, która się zajmuja chyba handlem narkotykami, więc raczej ma sporo interesu w przejęciu firmy przez Michaela. I rzeczywiście jej plan B ma na celu nie tyle pomoc Molseyowi, co po prostu osłabić pozycję Thomasa (albo sprawić, że się podda). I tak spotykają się interesy Giny (Michaela) i Mosleya, ścierając się z ambicjami Thomasa. Tak to widze

JulkaKulka

własnie tak sobie pomyślałem, że być może Billy był agentem samego Winstona Churchilla i po prostu chciał go poinformować o tym, że Tommy naprawdę to robi.

ocenił(a) serial na 10
Rorschac_h

Zauważył ktokolwiek na tym forum, że o zamachu nie wiedział nikt prócz Aberama, Charliego, Arthura, Thomasa i Johny Dogsa?
Tylko oni gadali o nim w barze. Po za tym było tam dziwne ujęcie jakby ktoś ich podglądał cały czas

Noizzyy

Ani michaela ani gini ani alfiego nie bylo na zebraniu. Michael wyszedl z mama i gini z baru a chlopaki potem wrocili na 2 zebranie. Widzialem wywiad z ekipa i powiedzieli ze jesli uwaznie ogladac to mozna sie domyslec kto zdradzil. Jak tylko weszli do baru Tommy zauwaza palacy sie papieros taki jak zazwyczaj palila Polly i mozna zauwazyc kilka ujec chyba 3 calej sceny rozmowy ktore sa rozmazane jakby przez szybe z perspektywy kogos kto sie ukrywa i podaluchuje. Obejrzyjcie ta scene jeszcze raz ja mysle ze to Polly

ocenił(a) serial na 10
JulkaKulka

Moim zdaniem zdradziła dziewczyna Michaela
Gray. Na imprezie u Tommy'ego patrzyła się na tego faszystę i on na nią. Jakby się znali.

ocenił(a) serial na 10
Szczesliwy_Strzal

Mogła jeszcze zdradzić ta aktywistka :P Jessie Eden

JulkaKulka

Naćpana Linda, Dobrze było widać że ktoś podgląda peaky jak rozmawiają o planie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones