Peaky Blinders
powrót do forum 3 sezonu

Hej!

Jako, że serial oglądałem po angielsku, a moja uwaga podczas oglądania poszczególnych była taka sobie, to prosiłbym kogoś o szybkie wyjaśnienie "stron konfliktu" w tym sezonie.

Na koniec sezonu drugiego Thomas został "zwerbowany" przez Churchilla, no i teraz przechodzimy do sezonu 3 - cała ekipa Księżnej pochodzi z Gruzji, o ile dobrze pamiętam - i kim oni są w tym sporze, kogo interesy popierają? Z kim w zasadzie trzyma ten niemiły ksiądz - z komunistami, czy antykomunistami no i wreszcie kim tutaj są Peaky Blinders, z samym Thomasem na czele - to jakaś usługa zlecona przez Churchilla? Wiem, że chodzi o rewolucję w Rosji, ale mam dysonans kto za kim stoi w zasadzie. Może przydałby mi się taki skrót fabuły sezonu 3, włącznie z końcówką - jak doszło do tego, że wszyscy wokół Thomasa zostali pojmani - to jakaś zemsta tych ludzi od tego księdza?

ocenił(a) serial na 6
Birdlike

Ja to rozumiem tak:
Grupka wplywowych ludzi z finansjery i polityki brytyjskiej (Economic Leauge) nie chce dluzej, aby Anglicy utrzymywali relacje z czerwonymi z ZSRR. W tym celu chca doprowadzic do prowokacji, ktora ma na celu zerwanie relacji miedzy Sowietami a Brytyjczykam. Narzedziem sluzacym do tego bedzie pociag z uzbrojeniem. Zostanie on przejety rzekomo przez komunistow aby cel prowokacji zostal zrealizowany.Tommy zostal wynajety do kradziezy tego pociagu, ale nie zostal poinformowany, ze jego ludzie, ktorzy braliby udzial w tej prowokacji zostaliby zabici. Gdy Tommy uswiadamia sobie powage sytuacji przekazuje informacje o planach EL ambasadzie sowieckiej. Jednoczesnie nie wierzy bialym Rosjanom (ta urocza rodzinka), ze zaplaca mu za robote. Planuje zatem ich okrasc, szacuje z Alfiem ile maja zlota itd. Ostatecznie jednak rodzinka zostaje "puknieta" przez ksiezna, ktora sama przejmuje ich kosztownosci.
Tymczasem ksiezulek-pedofil gra na 2 strony (tak mi sie wydaje). Porywa syna Tommy`ego, aby ten oddal diamenty, ktore buchnie bialej rodzince, a ponadto ma wysadzic pociag, aby prowokacja sie urzeczywistnila. W odpowiedzi Michael zabija ksiedza, dziecko zostaje odzyskane, ale pociag wysadzony. Ktos musi za to beknac. Rodzinka Shelbych ma krew na rekach, wiec idzie do kicia. Tommy wyjawia, ze zrobil to na zasadzie dealu z bardziej wplywowymi ludzmi. Krotko mowiac, sa potrzebne falszywe ofiary, a gdy sprawa przycichnie rodzinka wyjdzie z pudla.
Cos takiego...:)

Qjaf

O matko... Dzięki za to, ale nawet jak się czyta, mając wszystko na tacy, ciężko się połapać - widać nieco za głupi jestem, nie mówiąc o tym, że trochę w kratkę oglądałem odcinki, to zaglądając do internetu, to nie skupiając się zbytnio.

Zdecydowanie za dużo się dzieje w tym sezonie. Co się właściwie stało z darowanym życiem dla Tommy'ego w drugim sezonie? Churchill miał się do niego odezwać osobiście, a w następnym sezonie Shelby nagle gra na szkodę Wielkiej Brytanii.

ocenił(a) serial na 6
Birdlike

Miedzy 2 a 3 sezonem jest roznica 2 lat. Z tego co sie orientuje wowczas w WB nie rzadzili juz ludzie Churchilla. Shelby gra tak jak chce Economic Leauge, a ci wedle slow ksiedza maja w kieszeni Scotland Yard i nie tylko. Problem w tym, ze ta cala organizacja przypomina bardziej jakas loze masonska :D Niby sa razem, ale kazdy kazdego chce pyknac na kase, a Tommy ma tanczyc jak mu zagraja.
Nie przejmuj sie, ze wiele nie zrozumiales, bo ja wiekszosc tego tekstu praktycznie spisalem z brytyjskich forow:) Anglicy sami nie wiedza za bardzo o co chodzilo.
3 sezon mial za duzo watkow, a za malo konrketnej tresci. Niestety!

ocenił(a) serial na 7
Qjaf

3 sezon po prostu został źle napisany. Wszystko się rwało, brakowało spójności i odpowiedniej "melodii". Momentami rzecz traciła sens. Pozostał tylko klimat...

Brytyjskie seriale są przyzwoite, ale niemal każdy traci nieco na wartości w kolejnych sezonach.

ocenił(a) serial na 6
per333

Moim zdaniem taka tematyke trudno zepsuc, a jednak tutaj sie to udalo. Zakazane imperium tez zjadalo swoj wlasny ogon:)

ocenił(a) serial na 7
Qjaf

Zakazane Imperium dla mnie było nudnawe. Brakowało tam odpowiednio umiejętnie budowanego napięcia i jakiejś dramaturgii. Moim zdaniem nie miało też "klimatu". Postaci były kiepsko rysowane.
Tymczasem Peaky Blinders klimatu jeszcze nie zatraciło, postacie są dość wyraziste i przekonująco zagrane, ale scenarzyści w trzecim sezonie zupełnie się pogubili.

ocenił(a) serial na 6
per333

Ciezko porownywac oba seriale, w koncu to inna liga budzetowa. ZI bylo epickie, bardziej szczegolowe i moze przez to zawieralo wiecej dluzyzn.
W blindersach raza drobiazgi no chociazby to, ze w 3 sezonie niby sa takim wielkim gangiem, a prawie w ogole ludzi tego gangu nie widac:) Ile tez razy mozna ogladac ludzi spacerujacych w zwolnionym tempie:)
Kpina z widza jest watek rosyjski, bo bez doglebnej analizy trudno zrozumiec w ogole caly sezon. Pomijam juz karykaturalna postac Arthura, ktory stal sie filozofem z pistoletem w rece.

ocenił(a) serial na 8
Qjaf

Zakazane Imperium nie tylko zjadło swój ogon, ale go wypluło, zjadło jeszzce raz, i wynajęło za gruby hajs detektywa, by poszukał zaginionego ogona. Tam narracja, spójność i intryga tak się rozmyła, że ostatnie odcinki to już oglądałem bo to, by usnąć w spokoju na kanapie, bo lubię usypiać przy gównianych serialach.

ocenił(a) serial na 6
oppserwatorr

Chyba oba tytuły sporo straciły od 3 sezonu. Zakończenie 2 sezonu w PB i śmierć pewnego bohatera w ZI wyznaczyly dla mnie pewna cezure. Blindersi wlasciwie niczego nowego w 4 i 5 sezonie nie dopowiedzieli. Wprowadzajac historyczna postac jak Mosley automatycznie podali zakonczenie ostatniej serii.

ocenił(a) serial na 8
Qjaf

Zgodzę się, że PB w 4 i 5 sezonie niczego nowego nie wnoszą, ale spójrzmy na to chłodnym okiem - który serial jest w stanie to zrobić na tak długim dystansie? Sam fakt, że trzymają względnie poziom pierwszej serii, już samo w sobie jest pewnym sukcesem. Każdy wymieni z pamięci 16732 tytuły seriali, który w pewnym momencie już nudzą i się ewidentnie "kończą", notując kosmiczny zjazd, ale PB moim zdaniem do tej grupy nie należą, a ZI to wręcz podręcznikowy przykład - końcówka wręcz odpycha. Wiadomo, gusta gustami, ale obiektywnie tam historia skończyła się dużo, dużo wcześniej, niż chcieli nam to wmówić twórcy. Zobacz proszę, jak szybko potrafiono pogrzebać np. "Stranger Things", który był kreowany na świetny serial, klimatyczny, że niby nowa jakość i kultowy, a twórcy wystrzelali się naprawdę szybciutko.

ocenił(a) serial na 6
oppserwatorr

Nie oglądalęm, ale chyba Breaking Bad trzymał poziom ponad 2 sezony:) Bardzo lubiłem też Miami Vice, też mnie więcej :)

ocenił(a) serial na 8
Qjaf

Pełna zgoda, że BB to fenomen, ale to akurat ten wyjątek, który wiadomo co robi. Jeśli mówisz o Miami Vice z Donem, to niebezpiecznie ocierasz się o czasy mojej młodości, więc zaraz łezka się poleje - klimat i muzyka...

użytkownik usunięty
per333

Innymi słowy - jest bardzo chaotyczny.

Qjaf

a Czy wozy pancerne i amunicja były w pociągu który wysadził Artur z Johnem? Temu księdzu nie zależało na tych wozach i amunicji a jedynie na wybuchu i obarczeniem tym ambasady rosyjskiej i tym samym zerwaniu stosunków dyplomatycznych Anglików z Rosją? Wmówił tej rodzince białych Rosjan że wozy zostaną przeładowane przed wybuchem do ciężarówek i trafią z powrotem do białych Rosjan a tak naprawdę chodziło mu tylko o wybuch? Stąd też powiedział ambasadzie o planowanym napadzie na magazyn ale gdy Tommy się wygadał kazał sam wysadzić mu pociąg?

borek1992

Tak.

ocenił(a) serial na 7
Qjaf

Dzięki za skrót. Odpuszczę sobie. Druga część, przeciętna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones