PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=793839}
7,2 3 312
ocen
7,2 10 1 3312
Philip K. Dick's Electric Dreams
powrót do forum serialu Philip K. Dick's Electric Dreams

Po dwóch odcinkach można już chyba stwierdzić - choć ten serial zdecydowanie jest w duchu Black Mirror, to niestety nie jest jego godnym następcą. W dużej mierze kuleje pod względem scenariuszowym, mam wrażenie, że twórcy nie do końca wiedzą, co mają do powiedzenia, najpierw uwodzą, intrygują, aby potem zostawić widza sam na sam z niedokończoną historią, na której finał po prostu zabrakło pomysłu (może to wina samych młodzieńczych opowiadań Dicka, z których czerpią, no ale to i tak ich nie usprawiedliwia). Kreacja świata (światów) i gra aktorska jest jednak na wysokim poziomie. No i jednak ten serial ma coś w sobie, że chce się go oglądać dalej, pomimo jego wielu niedoskonałości. Zawsze jest ta nadzieja, że może kolejny odcinek będzie dopracowany już pod każdym względem;p
Dlatego mimo wszystko wydaje mi się, że warto dać mu szansę.
Pełna recenzja tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=T34kChn_cto

ocenił(a) serial na 9
nynavee

Gdyby nie P.K.Dick i jego geniusz Black Mirror w ogóle by nie powstał. Black Mirror jest świetnym serialem ale większośc pomysłów bazuje na spuściźnie P.K.D. i jego oryginalnych pomysłach.

mastertherion666

Co do pierwszego zdania się jak najbardziej zgadzam. Co do drugiego - niespecjalnie. Opowiadanie, a epizod serialu to dwie zupełnie różne rzeczy, to że jedna rzecz jest dobra, nie gwarantuje powodzenia drugiej. Poza tym, twórcy bazują na opowiadaniach z lat młodości Dicka, które na rynek polski w ogóle nie zostały przetłumaczone i generalnie trudno do nich dotrzeć. To może sugerować, że już sam materiał bazowy jest jeszcze nieoszlifowanymi podchodami samego pisarza.

ocenił(a) serial na 7
nynavee

Opowiadania zostały wydane na rynku polskim, nakładem wydawnictwa Rebis. Mam wszystkie pięć tomów. Opowiadania z pierwszego sezonu serialu znajdują się w tomach: Tom 2 "Wariant drugi", Tom 3 "Kopia ojca", Tom 4 "Raport mniejszości". Jest jeszcze Tom 1 "Krótki szczęśliwy żywot brązowego oksforda", Tom 5 "Elektryczna mrówka".

Scimajfi

Wow! Dzięki za tak dokładne informacje!

mastertherion666

mastertherion666 zgadzam się z Twoim zdaniem, trafnie napisane

nynavee

Zdecydowanie lepsze od Black Mirror. Black Mirror ma dla mnie tak naprawdę jeden genialny epizod "Metalhead" - reszta jest mniej lub bardziej średnia. Wszystko zlewa się w jedną technologiczną całość.

Poza tym BM jest tak naprawdę wtórny do opowiadań Dicka. Tak jak tu zresztą to przedmówcy wskazali.

W opowiadaniach Dicka jest większa głębia, mocniejsze przesłanie. Większość epizodów BM bazuje na odczłowieczającej technologii. Wszystko w zasadzie na jedno kopyto. Pytania stawiane przez Dicka są głębsze, bohaterowie ciekawsi i bardziej intrygujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones