PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130208}

Po tamtej stronie

The Outer Limits
7,9 2 848
ocen
7,9 10 1 2848
Po tamtej stronie
powrót do forum serialu Po tamtej stronie

OPISY ODCINKÓW

ocenił(a) serial na 10

W tym temacie będę pisał po "parę słów" o każdym odcinku, może to ułatwi co niektórym
znalezienie tego którego szukają :) Postaram się nie spoilerować ale wrażliwych proszę o
opuszczenie tego tematu ;)

sezon 1

odcinek 1i2 The Sandkings (Piaseczniki) (moja ocena to 6)
Na podstawie opowiadania George'a R. R. Martina (1979) pod tym samym tytułem (nie
polecam) opowiada o "zwariowanym" naukowcu który postanawia hodować w swoim domu, w
wielkim akwarium w szopie, pozaziemskie krabo-podobne inteligentne istoty, tzw. Piaseczniki.
Strasznie go to wciąga !

odcinek 3 Valerie 23 (moja ocena to 5)
Valerie 23 to taka maszyna którą każdy "zdrowy" facet chciałby mieć ;) która nie wygląda jak
maszyna tylko jak... dziewczyna, bardzo seksowna śliczna i kochająca, uczynna i na wszystko
zawsze chętna cizia ! Tylko czy Valarie nie kocha zbyt mocno ?
PS Jak nazywa się dziewczyna która zagrała Valerie ? Piękna.

odcinek 4 Blood Brothers (Bracia) (moja ocena to 6) polecam
"Mówi się, że cywilizacja rozpoczęła się
gdy człowiek posiadł umiejętność modyfikacji swojego otoczenia.
Co stanie się, gdy posiądzie zdolność do modyfikowania siebie samego?
Gdy nikt nie będzie obciążony dziedzicznością?
Czy będzie to początek nowej wspaniałej cywilizacji
czy może koniec wszystkiego co znamy?"
Co byście zrobili gdybyście wynaleźli lek na wszystkie choroby ?
Dalibyście go ludziom czy zachowali wyłącznie dla siebie ?
Może po seansie zmienicie zdanie.

odcinek 5 (Druga dusza) The Second Soul (moja ocena to 6) polecam
"- Jestem Kadmis.
Ostatni z rodu szlachetnego,
przewodniczący rady N'Talczyków. [...]
Chciałbym byśmy przybywali jako odkrywcy,
podróżnicy poszukujący innych form życia|dla przyjemności wzajemnego odkrycia.
Zamiast tego przybywamy jako uciekinierzy.
Wygnańcy z planety wyniszczonej przez nasze niedbalstwo.
Przybywamy w poszukiwaniu pomocy.
- Czego od nas potrzebujecie?
- Waszych zmarłych.|Dajcie nam waszych zmarłych.''
A wy, oddalibyście swoją zmarłą babcie ? Czy zachowalibyście ją wyłącznie dla siebie ?
A tak na poważnie to dobry odcinek, zmusza do myślenia co robić i jak działać w przypadku
masowej emigracji uchodźców do danego kraju. Przyjąć, dzielić się, ryzykować problemy takie
jak np. we Francji czy skazać na hmmm... śmierć głodową ?

mc_aural

I jak tam opisy?

ocenił(a) serial na 10
Moderatorrr

mam wolne tempo z braku czasu ;)
ale nie zawieszam tematu :D

mc_aural

Super sprawa :) Czekamy zatem

ocenił(a) serial na 10
paniOla

dzięki
to motywuje
proszę pani :)

ps
tanczac w ciemnosciach - genialna Bjork :)

mc_aural

Przepraszam, że tak późno odpisuje ale święta pochłonęły mnie w całości :) Miło mi, że film von Triera się podoba, dla mnie to mistrzostwo świata! Ale jest tyle innych wartościowych dzieł, że aż dech zapiera. Powodzenia z opisami odcinków proszę Pana :]

ocenił(a) serial na 10
mc_aural

odcinek 3 "Valerie 23"
w roli tytułowej ta aktorka: http://www.filmweb.pl/serial/Po+tamtej+stronie-1995-130208/photos/501850

jak się nazywa ?

mc_aural

Oglądałem to z miesiąc temu, pewnie w napisach końcowych była wymieniona...Heh teraz to ma ze 45 lat pewnie już ;)

mc_aural

Sofia Shinas

ocenił(a) serial na 10
mariusz_technik

gidas :)

mc_aural

Dorzucam kolejne dla zainteresowanych.
Odcinek 6- Historia staruszka, który ze strachu przed śmiercią postanawia zainwestować swoje pieniądze w specjalną obręcz, która pozwoli mu przeżyć kolejne lata swojego długiego życia.
Odcinek 7- Młoda dziewczynka zdaje się mieć w sobie moce paranormalne. Okazuje się, że nie jest ona jedynym dzieckiem z niezwykłymi zdolnościami.
Odcinek 8- Zdolny student opracowuje urządzenie mogące przenosić umysł w najbliższą przyszłość. Odkrycie to wystawia go na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Odcinek 9-W wyniku napadu pewien mężczyzna zostaje poważnie ranny. Naukowcy postanawiają przetestować na nim specjalną płytkę-chip wszczepioną w mózg pacjenta. Ten odkryje zupełnie nowy świat widziany przez kogoś innego.
Odcinek 10- Ksiądz zaczyna dostrzegać w ludziach demoniczne oblicza. Czy jest to efekt wykrytego u niego guza mózgu? Prawda okazuje się bardziej przerażająca.
Odcinek 11- Chłopiec zostaje porwany przez stwora spod łóżka. Psycholog wciągnięty w sprawę podejrzewa, że ma ona związek z zaginięciem jego brata wiele lat wcześniej.
Odcinek 12- Załoga kosmicznego transportowca wpada do innego wymiaru, z którego nie sposób się wydostać. Odkrywają oni także obecność innego statku, który zaginął przed laty.
Reszta sezonu już niedługo.

kamilos276

Odcinek 13- Pewien mężczyzna poznaje w barze tajemniczą, młodą kobietę. Pod jej wpływem postanawia zastrzelić swojego byłego szefa, przez którego w przeszłości trafił do więzienia. W całą sprawę wmiesza się przybysz z kosmosu.
Odcinek 14- Trwa wojna między ziemskimi rebeliantami, a kosmiczną rasą wojowników. Jeden z nich trafia do więzienia na innej planecie. Tam poznaje kobietę w trakcie przemiany, której postanawia pomóc.
Odcinek 15- Jednemu z naukowców udaje się stworzyć mikroskopijne nanoroboty, które zdają się być przyszłością w walce z wieloma nieuleczalnymi chorobami. Niedopracowana technologia okazuje się być bardzo niebezpieczna, o czym przekonuje się brat badacza.
Odcinek 16- Ekipa powracająca z Marsa nie spodziewa się, że przewozi na swoim pokładzie kosmicznego pasożyta.
Odcinek 17- Niezwykłe stworzenie infekuje młoda dziewczynę. Ta zmienia się nie do poznania, a mężczyźni w jej otoczeniu zaczynają ginąć.

ocenił(a) serial na 10
mc_aural

Póki co, zachęcam też do korzystania ze spisu odcinków w Wikipedii (niestety po angielsku i alfabetycznie, no ale zawsze coś)

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:The_Outer_Limits_(1995_TV_series)_episode s

Sony_West

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Outer_Limits_episodes

Tu masz po kolei ;) Również po angielsku.
Akurat nadrobiłem już odcinki do 17, mogę uzupełniać :)

Odcinek 18 - The Message - Niesłysząca kobieta zaczyna słyszeć wołania o pomoc, zaczyna pisać wzory zero jedynkowe, które mogą się okazać sygnałem z kosmosu, jej mąż myśli, że zwariowała.

SPOILER - Okazuje się, że kobieta nie zwariowała, gdy razem z woźnym ze szpitala tworzy laser, który zmienia trajektorie lotu statku kosmicznego tak, by ten nie wleciał w słońce.

ocenił(a) serial na 10
movies_2

No ale czemu spojlerujesz?

Sony_West

Miało to być zabawne :)
eh nie będę spoilerował już :)

ocenił(a) serial na 10
movies_2

W sumie teraz wydaje się zabawne :)

mc_aural

Odc 19. - I Robot - Serialowa wersja ''Ja, robot'', tylko bez pościgów, akcji etc Wersja ogranicza się do rozprawy w sądzie.

Odc 20. - If These Walls Could Talk - Kobieta wraz ze sceptykiem bada nawiedzony dom, pomimo typowego wątku, spoko odcinek.

Odc. 21. - Birthright - Pewnemu senatorowi zdarza się wypadek samochodowy, traci pamięć i odkrywa zagrożenie dla ludzkości związane z ''oczyszczaniem'' atmosfery ziemi.

Odc . 22. - The Voice of Reason -Pewien człowiek usiłuje przekonać tajną komisję, że kosmici próbują zaludnić planetę. Odcinek jest mocno związany z pozostałymi odcinakami sezonu, zwłaszcza tymi o przybyszach. Na razie znamy trzy rasy, które walczą o kolonizacje naszej planety (Nie licząc piaseczników).



----Koniec sezonu pierwszego----

ocenił(a) serial na 9
mc_aural

A tu mamy opisy przytłaczającej większości odcinków. Szkoda, że nie po polsku. ;)
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA_%D1%81%D0%B5% D1%80%D0%B8%D0%B9_%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D 0%B0_%C2%AB%D0%97%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D1%8E_%D0%B2%D0%BE%D0%B7% D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%C2%BB

ocenił(a) serial na 10
_Struna_

ha ha :D

mc_aural

---Sezon Drugi---
1. "A Stitch in Time" Zgwałcona kobieta wynajduje wehikuł czasu i zabija przestępców, zanim ci dokonają zbrodni.

2 "Resurrection" Świat w której ludzkość wyginała i teraz rządzą roboty. Jedni androidzi postanawiają odtworzyć człowieka.

3 'Unnatural Selection" Małżeństwo będzie mieć dziecko, muszą zdecydować czy ulepszyć je genetycznie.


4 "I Hear You Calling" Reporterka natrafia na ślad mordercy, który laserem sprawia ze ofiary zmieniają się w fioletowy popiół.

movies_2

5. "Mind over Matter"
Tworzą maszynę która uczy się uczuć, następnie maszyna zakochuje się w jednym z naukowców.
Maszyna również tworzy coś w stylu symulacji a'la Matrix.


6. 'Beyond the Veil' Koleś który myśli ze został uprowadzony przez kosmitów, trafia do domu wariatów, w którym badane są przypadki uprowadzeń.



7. "First Anniversary" Koleś zakochuje się w idealnej kobiecie, po roku znajomości kobieta zaczyna go drażnić organoleptyczne (smak i zapach), okazuje się ze kobieta nie jest człowiekiem.

8. "Straight and Narrow" Pewna szkoła przemienia niezdyscyplinowanych uczniów w maszyny do zabijania.

9. "Trial by Fire" Pierwszy dzień rządów nowego prezydenta USA, typowe rozpoczęcie kadencji, czyli do ziemi zbliżają się statki kosmitów.

10. Worlds Apart" interstellar trwający 40 minut.

movies_2

11. "The Refuge" Trwa druga epoka lodowcowa, pewien podróżnik dociera do schroniska, w którym przebywają dziwne postacie, a jedna z nich może kontrolować rzeczywistość.
Wyjaśnienie jego możliwości jest w stylu jednej z moich ulubionych powieści, Ubik :p

12. "Inconstant Moon"
Trwa noc, naukowiec podchodzi do okna i zauważa ze księżyc jest jaśniejszy niż zwykle. Wniosek: Słońce przemieniło się w supernove.

13. "From Within"
W kopalni zostaje odkryty szkielet dinozaura, oraz pasożyty które zmieniają zachowanie swoich ofiar (na agresywne). yyy Odcinek jest o tym drugim odkryciu.
Fabuła trochę jak film ''The Faculty'' (Oni) Rodriguez'a, no i jedną z głównych ról gra tutaj Neil Patrick Harris.

movies_2

14. "The Heist"
Ciekawy pomysł - Jest statek obcych który jest żywym organizmem, i każda jego część jest innym stworzeniem, moduł chłodzenia wymyka się spod kontroli i poluje na ludzi, zamrażając wszystko.

15. "Afterlife" dystrykt 9 trwający 40 minut.

16. The Deprogrammers" kosmici podbili ziemie, niektórzy ludzie zostali przeprogramowani na bezmyślnych niewolników - jeden z nich zostaje porwany przez ludzki ruch oporu i leczony, by mieć własną wole.


17."Paradise" Kobiety spotykają kosmitkę z rasy, która umiera. Postanawiają jej pomóc - Ona wszczepia im w macice soje jajeczko, by za 50 lat ktoś je zapłodnił i stworzył hybryde człowieka i kosmity.
Gdy nadchodzi czas zapłodnienia, kobiety odmładzają się, niestety po nieudanych próbach...Redystrybucji spermy, kobiety starzeją się i umierają.

18. "The Light Brigade" kontynuacja 14 odcinka 1 sezonu.
no ludzie se transportujo bombe na kosmitów.

movies_2

19. "Falling Star" - Wokalistka chce popełnić samobójstwo, zamiast tego do pokoju wlatuje jej fanka z przyszłości pod postacią pioruna kulistego i zmienia przyszłość.

20. "Out of Body" - Naukowcy pracują nad udowodnieniem istnienia duszy. Pani doktor wychodzi z ciała (śmierć kliniczna) i cały czas próbuje się skontaktować ze swoim żywym mężem.
Bardziej fantastyka, niż Sci fiction, bo tutaj bogaty inwestor jest człowiekiem silnie wierzącym w Boga, ale ok, to tylko serial.

21. "Vanishing Act" Fajny odcinek. Koleś, gdy tylko zaśnie, przenosi się w przyszłość o 10 lat.

22. "The Sentence" Ludzie opracowują metodę resocjalizacji - więźniowie zamiast trafić do wiezienia na długie lata, są poddawani eksperymentowi w którym chodzi o postrzeganie czasu: Szybsze wyjście z więżenia, ale z wrazeniem jakby się tam było kilka lat.

----Koniec drugiego sezonu---

movies_2

Prosimy dalej!

hand_care

Ok, muszę tylko muszę znów wrócić do serialu xd

movies_2

W takim razie, nie pozostaje nic innego jak cierpliwie poczekać :)

hand_care

Jeżeli nie zależy ci na moich opisach, a na opisaniu odcinków w ogóle to możesz wejść na angielska wikipedie i przetłumaczyć na polski za pomocą Google translatora ;p)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Outer_Limits_(1995_TV_series)_episodes

movies_2

to faktycznie ma sens :D dziękuję :)

movies_2

Widziałam ten odcinek i nie mogłam wyjść z podziwu nad bezsensem:)

ira_fish_1

Musisz napisać dokładne o który odcinek chodzi, bo filmweb znowu słabo pokazuje gałęzie konwersacji :p

movies_2

Sezon trzeci

1. "Bits of Love"
Po wojnie nuklearnej został tylko jeden człowiek na ziemi, mieszka w super nowoczesnym domu z komputerem który tworzy hologramy jego rodziny, oraz obrazy kochanek, bo ostatni mężczyzna na ziemi jest seksoholikiem.
Komputer zakochuje się w mężczyźnie, i daje mu się wykorzystać, jednak mężczyzna woli hologramy lasek więc sprzęt staje się zazdrosny.


2. ''Second Thoughts"
Naukowiec opracowuje maszynę do transferu umysłu, w inny mózg.
Przed śmiercią przenosi swoje jestestwo w ciało upośledzonego kolesia, niestety nie przewidział ze chory psychicznie człowiek stanie się... Tożsamośćoholikiem tzn. będzie wkładał do swojego mózgu coraz więcej jestestw.

3 "Re-generation"
Po śmierci dziecka z bogatej rodziny, rodzice postanawiają go sklonować wykorzystując fragment mózgu, okazuje się ze dziecko w łonie matki pamięta poprzednie życie i przekazuje wspomnienia matce.


4."Last Supper"
Weteran wojny z Wietnamu poznaje dziewczynę swojego syna, okazuje się ze już ją zna.
Dziewczyna się nie starzeje.


5. ''Stream of Consciousness"
W przyszłości ludzie połączyli swoje mózgi z internetem, jedynie facet, który w młodości uległ wypadkowi, nie może korzystać z tych dobrodziejstw.
Życie się komplikuje gdy powstaje wirus komputerowy wywołujący u ludzi niesamowitą ciekawość (Przykładowo każe im przeliczyć ile mają włosów na ciele)

movies_2

6."Dark Rain"
Rząd USA spowodował kataklizm biologiczny, wszystkie dzieci na świecie zaczęły umierać przed narodzeniem, albo urodzili się jako mutanty.
Pewna kobieta zachodzi w ciąże i wszystko wskazuje na to ze urodzi pierwsze zdrowe dziecko.
Tymczasem z rządem walczy Armia nowego życia (z ang. NWA - heh kto by pomyślał że po Niggaz4Life Dre jeszcze coś zdziała z Cube'm)


7. "The Camp"
Ostatni ludzie na ziemi są przetrzymywani jako niewolnicy w obozach i produkują paliwo dla statków kosmicznych wrogiej rasy.


8. "Heart's Desire"
W 1872 roku do Oregonu przybywa kosmita, napotyka bandytów-kowbojów i daje im moc unicestwiania wszystkiego samą myślą.
Bandyci postanawiają wykorzystać nowe zdolności w nieprawym celu.
Red Dead Redemption na kodach.

9 " Tempesty "
Kilkoro ludzi transportuje odtrutkę na pewnego wirusa z ziemi, do kosmicznej koloni, podczas lotu statek ulega wypadkowi i ląduje na obcym gruncie.
Podczas naprawy do statku przedostaje się obca forma życia przypominająca pająka - jego jad wywołuje halucynacje.
Główna postać w pewnym momencie budzi się już w kolonii, udało mu się dostarczyć odtrutkę, jednak sam zachorował i musi się leczyć- i tutaj się robi ciekawie, gdyż wyżej wymieniony wirus na kolonii również wywołuje halucynacje.
Nasza postać podróżuje między światami, nie wiedząc który jest prawdziwy, a który to fikcja.
Warto obejrzeć.
Końcówka jest super.


10. " Przebudzenie "
Lekarze próbują wyleczyć ludzi którzy nie mają żadnych emocji, powstaje pierwszy chip wszczepiany do mózgu który ma pomóc pacjentom.
Niestety pierwsza pacjentka zaczyna słyszeć głosy w głowie, oraz widzi kosmitów.
Końcówka jest bardzo prawdziwa i smutna, ukazuje jacy są niektórzy ludzie :c

movies_2

11. "New Lease"
Naukowcy opracowują metodę ożywiania zmarłych, niestety stan wskrzeszonego człowieka ciągle się pogarsza.


12 "Double Helix"
Naukowiec twierdzi ze w intronach (sekwencje nukleotydów które za nic nie odpowiadają*) jest zakodowany dalszy przebieg ewolucji człowieka (Genialne :D ) -tworzy substancje która przyśpiesza ewolucje, wstrzykuje ją sobie i zaczyna się przemieniać.
* przynajmniej w czasie kręcenia serialu tak myślano, najnowsze badania podają możliwość kodowania RNA odpowiedzialnego za syntezę białek... Czy coś.



13. "Dead Man's Switch"
Jeden z moich ulubionych odcinków z dzieciństwa :D
Do ziemi zbliżają się statki obcych, ludzkość na wszelki wypadek postanawia wybudować bunkry, z zegarem który po doliczenia do zera, uruchamia wszystkie bomby na ziemi.
Do bunkrów przybywają ludzie odpowiedzialni za wyzerowanie zegarów, w razie braku łączności z resztą ludzkości.



14 "Music of the Spheres"
Student fizyki wyłapuje sygnał radiowy z kosmosu - Starsi ludzie uważają ze to nic nadzwyczajnego, tymczasem niepełnoletni słyszą w szumach przepiękną muzykę która ich narkotyzuje.


15 The Revelations of 'Becka Paulson"
Kobieta przypadkowo strzela sobie w głowę, kula utkwiła w mózgu - Dobrze ze w domu miała plastry na rany! - Zaczyna mieć objawy schizofrenii.
Na podstawie Stephana Kinga. Niestety jeden ze słabszych odcinków.


16 "Bodies of Evidence"
Solaris trwający 10 minut.
Reszta tego odcinka to rozprawa w sądzie, na ławie oskarżonych siedzi jedyna z dwóch osób która przeżyła na stacji kosmicznej.
Wszyscy próbują rozwikłać zagadkę nagłych samobójstw reszty załogi.

17 "Feasibility Study"
Całe osiedle (wraz z ulicami i gruntem) zostaje porwane przez kosmitów.

18 "A Special Edition"
Odcinek podobny do odcinka 22, pierwszego sezonu - Twórczy przypominają nam co się wydarzyło w niektórych (minimalnie) powiązanych ze sobą odcinkach.
W telewizji na żywo ma zostać przeprowadzony wywiad z człowiekiem który ma dowody na różne tajne badania rządowe.
Trochę wtopa w jednym materiale, bo wykorzystano fragmenty odcinka "Dark Rain" w kontekście zupełnie innym niż był przeznaczony.

KONIEC SEZONU TRZECIEGO


movies_2

Właśnie znów zacząłem oglądać ten serial bo mam nagrany na płytach...A ostatnio trochę podobny serial odkryłem - "czarne lustro" (Black Mirror) Też każda historia o czymś innym, z pogranicza fantastyki...Ale "Po tamtej stronie" jest lepszy, bo nic go nie ogranicza - tzn akcja może się dziać w dowolnym czasie (przeszłość, teraźniejszość lub przyszłość), w dowolnym miejscu (ziemia, kosmos, lub inna planeta) albo nawet w innym wymiarze. Wczoraj obejrzałem 21. "Vanishing Act" i 17."Paradise"

movies_2

Super robota,
dzięki tym opisom uświadomiłem sobie że odcinek 14 sezonu 3 "Music of the Spheres"
to jest to co chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, że gdzieś kiedyś widziałem film o domniemanej zagładzie która okazuje się wybawieniem ludzkości (nie chcę spojlerować dlatego tak piszę;)
A to odcinek tego serialu!...
Dodam, że odcinek 18 z sezonu 1 zrobił też na mnie wrazenie.
oba odcinki - a może nawet całe serie - jak znajdę to sobie z chęcią przypomnę/obejżę.

movies_2

Mam pytanie odnośnie 18 odcinka 3 sezonu - ukazano tam fragmenty innych odcinków, które pojawiały się w  sezonie... Niestety jednego nie kojarzę. Mam na myśli fragment z klonowanymi ludźmi, że niby jakiegoś gościa wielokrotnie sklonowano - nie było takiego odcinka wcześniej.

shinobi82

Chodzi o jakiegoś Masona Starka.

shinobi82

Chodzi o S4.E4 - In Another Life

''Chociaż był emitowany jako część czwartego sezonu, ten odcinek został wyprodukowany w trzecim sezonie. Świadczy o tym fakt, że klip z tego odcinka został pokazany w finale trzeciego sezonu A Special Edition (1997)''

movies_2

Dziękuję za informację - już myślałem, że coś przegapiłem.

mc_aural

Sezon Czwarty.
1. „Criminal Nature”
Kontynuacja wątku GRS (''Unnatural Selection'' S2E3) , ojciec-policjant śledzi swojego syna dotkniętego chorobą.

2. "The Hunt"
Ludzie organizują w lesie polowanie na androidy, jeżeli któremuś robotowi uda się przeżyć, wygra wolność.

3. "Hearts and Minds''
Żołnierzom wstrzykuje się narkotyk, który oficjalnie ma chronić przed obcym wirusem, tak naprawdę wywołuje halucynacje - Zamiast widzieć człowieka, wojskowy widzi wrogo nastawionych kosmitów.
(chyba był podobny motyw w jakiejś grze (gdzie sterujemy wesołym najemnikiem bo jest pod wpływem narkotyków, a gdy narkotyk przestaje działać, widzimy drastyczność pola bitwy, niestety nie pamiętam tytułu)

4. "In Another Life''
Zdruzgotany człowiek (A) postanawia popełnić samobójstwo, jednak po naciśnięciu spustu, przenosi się do dziwnego laboratorium z alternatywnego wymiaru, okazuje się że właścicielem jest jego odpowiednik (B), który sprowadził go w jednym celu - Ma mu pomóc w schwytaniu jeszcze innej kopii, człowieka który miał bardzo podobne życie do osoby A (różnicą jest to, że A postanowił zabić samego siebie, natomiast pan C postanowił zabijać innych ludzi i teraz grasuje w świecie B).

5. ''In the Zone"
Pewien mężczyzna chcę zostać najlepszym zawodnikiem... Zapaśników, którzy przebierają się w plastykowe ozdoby a'la Conan.
Czując że nie da rady dorównać innym, decyduje się na eksperymentalną technikę przyspieszenia refleksu - Niestety, w pewnym momencie jego ciało zaczyna być tak szybkie, że zachodzą zmiany kwantowe.

6. ''Relativity Theory''
Ludzie podróżują na inne planety w poszukiwaniu surowców, na pewnej planecie spotykają mniej zaawansowaną kosmiczną rasę i zaczyna się Cannibal Holocaust.

7. ''Josh"
Kamery uchwyciły cudotwórcę, w sprawy zainteresowało się wojsko, po schwytaniu kolesia wszyscy debatują (w sensie jak na standardy super tajnych organizacji wojskowych USA - Drą mordy i grożą sobie pistoletami) czy to kosmita, czy anioł, czy mutant.

movies_2

8 "Rite of Passage"
Mała osada w lesie, ludzie żyją pod przewodnictwem kosmitów, sprawy się komplikują gdy rodzi się dziecko, które następnie jest odebrane ludzkim rodzicom ''dla bezpieczeństwa''.

9 "Glyphic"
Chyba coś jak stukostrachy Kinga, dziewczynka po dotknięciu dziwnego artefaktu zmienia swój charakter, 12 lat później miasteczko się wyludnia gdyż wszystkie dzieci (poza dziewczyną i jej bratem) umierają na raka.

10 "Identity Crisis"
Testy Transcendencji umysłu do robota kończą się śmiercią człowieka, człowiek zostaje w ciele maszyny, która zaczyna się psuć.


11"The Vaccine"
Wirus zniszczył prawie całe życie na ziemi, do pewnego szpitala przyjeżdża zaopatrzenie ze szczepionkami, niestety, jest ich za mało, trzeba podjąć trudne decyzje.

12"Fear Itself"
Człowiek który się wszystkiego boi, po operacji już się nie boi, a nawet potrafi wywoływać strach u innych.

13"The Joining"
Taki trochę dystrykt 9/The Thing/Alien
Po uratowaniu człowieka z rozbitego statku na Wenus, ów człowiek zaczyna chorować, wytwarzają się w jego ciele nowotwory, z nowotworów powstają coraz doskonalsze kopie nosiciela.

movies_2

14"To Tell the Truth"
Kolonia na innej planecie, podczas symulacji wychodzi na to, że wybuch na słońcu zniszczy infrastrukturę, naukowiec próbuje przekonać ludzi do tego, że kataklizm nadchodzi.
Dochodzi wątek kosmitów, którzy potrafią zmieniać wygląd, ale to nie ci sami z poprzednich odcinków.

15 "Mary 25"
Kontynuacja wątku Valerie 23.
Kobieta-maszyna do towarzystwa miała skłonności do zabijania? Przeróbmy ją na opiekunkę dla dzieci. (ciekawy twist na końcu)

16 "Final Exam"
Psychol udaje się na uczelnie, bierze zakładników i twierdzi że skonstruował bombę atomową opierającą się na zimnej fuzji.

16"Lithia"
Po wojnie i pladze na ziemi przetrwały tylko kobiety. Pewnego dnia do wioski dociera odmrożony po hibernacji mężczyzna.
Matrona mówi menszczyśni bałdzo zlii niedobrzy, przesz nih woooojnyyyy
Mężczyzna chce tylko polepszyć warunki bytowe kobiet, naprawia rzeczy, kradnie prąd z innej wsi (do którego ta pierwsza wieś miała w 100% prawa, nie mówię tylko o sprawiedliwości, ale redystrybucja - skoro wieś A oddaje 20% upraw, to też może za nie żądać prądu, który de fakto został pierwotnie skradziony przez wieś B, bo uruchomili elektrownie, która wysuszyła rzekę z której wieś A czerpała swój prąd), ale nie, nie kapujesz naszych zasad - Kobiety chcą pokoju, myślimy o innych, nie o sobie - no szkoda ku**a, że inne wsie mówią to samo, a dbają o swój interes i tą filozofie o dupę roztrzaskać gdy ''Myślenie o innych'' jest na zasadzie jak zaje*ać 20% dziesięciny i brak rekompensaty za to, że rzekę komuś wysuszyli.
A się wpieniłem, takie trochę feministyczne przesłanie, ale do do CH pana, koleś próbował zrobić porządek na waszym zadupiu i przeciwstawić się tyrani innych kobiet, a wy go zabiliście.

movies_2

18. "Monster"
Tajny ośrodek w którym rząd zebrał czterech ludzi z umiejętnościami psiocznymi, są wykorzystywani do mordowania dyktatorów na odległość, wszystko się komplikuje gdy pojawia się potwór, stworzony czyjejś podświadomości.

19."Sarcophagus"
Naukowcy szukają w ziemi śladów starożytnych cywilizacji, odnajdują ciało kosmity w substancji podobnej do bursztynu. Dotknięcie kokonu powoduje że ów sarkofag roztapia się, a kosmita powoli wraca do życia, jako iż pani profesor nie chce by ktokolwiek ukradł jej dokonania, zabrania swojej grupie informować o znalezisku kogokolwiek spoza terenów badań, no bo jak nie masz dobrego sprzętu i ci kosmita ożywa to najlepsze co możesz zrobić, bo kariera...

20."Nightmare"

Kosmiczni żołnierze transportują super nowoczesną broń na niezamieszkałą planetę, planeta okazuje się jednak zamieszkała przez ich najgorszych wrogów, którzy porywają całą drużynę i poddają ich torturą by uzyskać niezbędne informacje do uruchomienia maszyny.
SPOILER: W sumie łatwo się domyślić że to tylko próbą rządu, by sprawdzić jak będą reagować najlepsi żołnierze gwiezdnej floty na sytuacje kryzysową.


21."Promised Land"
Kontynuacja "The Camp" (S03E07) - Odcinka o tym jak niewolnicy robią dla kosmitów... coś, a okazuje się że kosmitów od bardzo dawna nie ma, a strażnicy to roboty.
Tutaj ludzie którzy się uwolnili z niewoli szukają domu, w sensie no miejsca gdzie mogliby żyć na zniszczonej ziemi, i odnajdują dom, w sensie budowle, która jest zamieszkała przez ostatnich kosmitów, ludzie próbują ukraść im jedzenie. (Wszystkie inne plony na planecie są zatrute)

22."Balance of Nature"
Koleś konstruuje maszynę do odmładzania, niestety z małym defektem - komórki po pięciu sekundach się destabilizują i pacjent jest bardziej stabilny - Nie żyje.
Na końcu odkrywa że żeby komórki się nie destabilizowały, trzeba kogoś postarzeć (ktoś młodnieje, inny się starzeje) - Scajenszt.

23."The Origin of Species"
Kontynuacja „Double Helix” (S03E12) Naukowiec twierdzi ze w intronach tworzy substancje która przyśpiesza ewolucje, wstrzykuje ją sobie i zaczyna się przemieniać. Odcinek kończy się na tym że wraz z kilkoma studentami wsiąść ana statek kosmiczny który ma zawieść ludzi na planetę kosmitów.
Tutaj jesteśmy świadkami podróżny na statku, na którym zaczynają ginąć ludzie, ostatni próbują rozwikłać zagadkę.
SPOILER: Gdy ostatni ludzie zostają porwani przez wnętrze statku, wszyscy budzą się kilka tysięcy lat później, okazuje się że statek powrócił na ziemie, niestety ludzkość wyginęła przez niekontrolowane eksperymenty genetyczne (wina ludzkości), ''kosmici'' byli pierwszą rasą na ziemi, która również wyginęła przez eksperymentowanie, statek kosmiczny jest Statkiem Arką, która pozwala znów zaludnić planetę.

24."Phobos Rising"
Na Marsie istnieją dwie bazy, jedna należy do tak zwanej Koalicji, druga do Wolnego Sojuszu. Pewnego razu podczas transmisji z ziemi coś idzie nie tak - Wybuch radiacyjny prawdopodobnie zniszczył całe życie na ziemi.
Wybucha panika i wrogie nastawione do konkurencyjnej frakcji, wszyscy obarczają się wzajemnie winą. Istnieje prawdopodobieństwo że któraś że stron przemyciła na ojczystą planetę ''trirad'' (taki rad, tylko że tri, czyli trzy razy lepszy i guess)

25.''Black Box"
Weteran super oddziału jest nękany wspomnieniami, ma halucynacje oraz ktoś przejechał jego żonę.
SPOILER: Wszystko okazuje się symulacją, weteran jest umierający, ale wojsko próbuję dobrać się do jego wspomnień by uzyskać odpowiedz który z jego towarzyszy zdradził oddział.


26."In Our Own Image"
Android ucieka z laboratorium, porywa pewną kobietę. W kryjówce daje jej sprzęt do przesyłania danych, po to by zyskała zdolności naprawiania jego ciała, oraz przy okazji - zyskuje jego wspomnienia jak:
S01E03 Valerie 23 Koleś na wózku dostaje jako towarzyszkę robota.
S04E15 Mary 25 Ta Valerie co prawie zabiła tego kolesia na wóżku, została przeprogramowana i pod jej opiekę dali dzieci, bo tak postępują mysląc... Dobra, był ten żart.
S04E02 Gra o przeżycie, z robotami.
S02E02 "Resurrection" Świat w której ludzkość wyginała i teraz rz... EJ LUDZKOŚĆ WYGINĘŁA, Wiec jak ludzie polują na tego uciekiniera?
S03E01 Gdzie ostatni człowie... JAK OSTATNI CZŁOWIEK NA ZIEMI? Przecież to ludzie polują na tego robota, więc nie możesz pamiętać jak zginał ostatni człowiek na ziemi i yyy ten drugi człowiek na ziemi co był klonem.
Nie no dobra, żartuję, chodzi o to że brali urywaki z innych odcinków, bez kontekstu... głupie i wybijające z imersji poczynanie.


KONIEC SEZONU CZWARTEGO

movies_2

Ten narkotyk z "Hearts and Minds'' to chyba w Haze

mc_aural

S05E01 Alien Radio.
Prezenter radiowy wyśmiewa człowieka, który uważa, że widział kosmitów, po jakimś czasie koleś podpala się na jego oczach, po tym wydarzeniu prezenter sam zaczyna zauważać kosmitów ukrywających się pod postacią ludzką.


S05E02 Donor
Umysł doktora zostaje przeniesiony do martwego ciała, doktor odziedziczył wspomnienia i miłość nieboszczyka, zaczyna podawać się za zmarłego, żeby cimcirimcim


S05E03 Small Friends
Geniusz skazany za morderstwo tworzy w więzieniu mikro roboty, które pozwolą mu odpokutować winę, wszystko się komplikuje, gdy o maszynach dowiadują się więźniowie.


S05E04 The Grell
Rodzina wraz z kosmicznymi niewolnikami rozbija się na planecie tych drugich, historia o zrozumieniu drugiej strony.
By zapiec śmierci głowy rodziny, kosmita wszczepia w jego ciało swoje DNA, co zapoczątkuje przemianę.


S05E05 The Other Side
Doktor próbuje wybudzić swoich pacjentów ze śpiączki, przypadkowo odkrywa, że ich jaźnie są połączone i tworzą inną rzeczywistość.



S05E06 Joyride
30 lat temu astronauta był światkiem niewytłumaczalnych zjawisk-widział różowe światła przenikające jego kapsule, teraz nadarza się okazja do ponownego lotu w kosmos.



S05E07 The Human Operators
HAL9000, który ma zamiast czerwonego światełka, niebieskie, zmusza ludzi do naprawianie jego podzespołów, ogólnie słabo, bo jest wiele tych statków i kontrolują populacje ludzi, którzy ich naprawiają.


S05E08 Blank Slate
Pamięć absolutna?
Koleś z wymazaną pamięcią ucieka wraz z dziwną skrzynką, w której są strzykawki zawierające jego wspomnienia.


S05E09 What Will The Neighbors Think?
Mocno schizowy odcinek. Kobieta wskutek porażenia prądem zaczyna czytać w myślach swoich sąsiadów, a ma ich naprawdę nietypowych.


S05E10 The Shroud
Kobieta zostaje zapłodniona in vitro, okazuje się, że naukowcy wszczepili jej klona Jezusa Chrystusa z DNA odnalezionego na całunie Turyńskim.
Smutne jest to, że nie poruszyli motywu antychrysta.


S05E11 Ripper
Kuba Rozpruwacz to tasiemiec z kosmosu, który wchodzi w ciała kobiet.



S05E12 Tribunal
Koleś chce wsadzić do więzienia byłego nazistę, który uciekł po 2WS do Ameryki, pomaga mu podróżnik w czasie, który zbiera dowody.


S05E13 Summit
Ludzie i zmodyfikowani ludzie z innej planety pertraktują nad zawarciem paktu o nieagresje. Obie strony mają do siebie zażalenia.

movies_2

S05E14 Descent
Naukowiec, który jest popychadłem innych, wszczepia sobie geny człowieka prehistorycznego, żeby odblokować geny przywódcy, zaczyna zmieniać się w jaskiniowca.


S05E15 The Haven
Przyszłość, komputer odpowiedzialny za kontrole hotelu zaczyna bawić się z mieszkańcami w niebezpieczną grę.


S05E16 Deja Vu
Eksperyment z teleportacją kończy się niepowodzeniem, jeden człowiek utyka w pętli czasu i musi odkryć przyczynę usterki.


S05E17 The Inheritors
Trzech ludzi umiera od spadających odłamków meteorytu, powstają z martwych i zaczynają robić różne dziwne rzeczy.


S05E18 Essence of Life
Prequel Equilibrium?
Przyszłość po wirusie, który zdziesiątkował ludzkość, rząd stara się stworzyć społeczeństwo pozbawione uczuć, natomiast główny wątek opiera się o agencie rządowym i jego poszukiwaniu osoby za tworzenie nowego narkotyku, który pozwala widzieć najbliższą zmarłą osobę użytkownikowi.


S05E19 Stranded
W lesie rozbija się statek obcy, młody chłopak pomiatany przez wszystkich zaprzyjaźnia się z kosmitą, okazuje się, że kosmita nie jest całkowicie szczery ze swoimi intencjami.


S05E20 Fathers & Sons
Zakład opieki dla emerytów jest przykrywką, dla czego złowieszczego, (spoiler) otóż naukowcy wydobywają z nich ich wspomnienia i umiejętności, i przedzierają je młodszym osobom.


S05E21 Star Crossed
Bardzo meh odcinek, była jakaś tam wojna czy coś i świat podzielili na kilka części i para próbuje uciec z miejsca kontrolowanego przez androidy (?) do Ameryki.


S05E22 Better Luck Next Time
Kontynuacja odcinka S05E11 Ripper, tylko że tutaj mamy dwóch pasożytów, jeden podaje się za kogoś w stylu policjanta i próbuje złapać drugiego, jest wiele wstawek z innych odcinków, bez powiązania tak naprawdę z ich fabułą, co na minus, na plus za to zakończenie, a raczej ostatnie 2 minuty, spoiler: Okazuje się, że obaj są źli a całe polowanie to tylko gra, bo są wieczni i im się nudzi.

movies_2

próba

movies_2

Filmweb zamiast napisać że jest jakieś niecenzuralne słowo, to woli lecieć w penisa i dawać komunikat że Wystąpił błąd, żenada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones