PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555086}

Pod kopułą

Under the Dome
6,6 25 396
ocen
6,6 10 1 25396
4,3 3
oceny krytyków
Pod kopułą
powrót do forum serialu Pod kopułą

S2E08 - opinie

ocenił(a) serial na 6

Mam wrażenie, że odkąd Barbie spadł w tą przepaść serial zrobił się jakby lepszy, w końcu
zaczęło się coś dziać. Dalej jest trochę głupich momentów (tak jak atak Phila na Big Jima,
kompletnie nie rozumiem powodów takiego zachowania), dalej gra aktorska kuleje ale teraz
przynajmniej historia jest znowu interesująca.

Co do samego odcinka to chyba najciekawszy w tym sezonie. Powoli się wyjaśnia przed czym a
raczej przed kim jajko ma być chronione, ojciec Barbiego jak się okazuje nie jest kochającym
tatusiem tylko ma jakiś interes. Wszystko to jest o wiele ciekawsze niż kolejny problem Chester
Mill rozwiązywany przez wszechwiedzącą panią nauczycielkę.

Pierwszy raz w tym sezonie nie mogę się doczekać kolejnego odcinka, tym bardziej, że pewnie w
końcu się dowiemy o co chodzi z tym drzwiami.

paqol

Zgadzam się , trafna uwaga. no to trzeba uważać na Big Jima... tylko co teraz zdziałają same dzieciaki z Julią jak Barbiego nie ma i żadnych innych sprzymierzeńców ?

ocenił(a) serial na 5
paqol

Też mi się podobało. Było mało Rebbeki, a jednoodcinkowy problem Chester Mill był błahy i nie poświęcono mu za dużo czasu. To się chwali, bo to mnie najbardziej denerwowało w tym serialu. Główny wątek poszedł do przodu, wyjaśniło się coś z tymi drzwiami, drogami wyjścia/wejścia oraz intencjami niektórych postaci. Widać, że jakiś pomysł na serial o kopule jest, ale zupełnie brakuje go na zapychacze.
Zastanawia mnie tylko dlaczego więcej ludzi chce wejść do środka kopuły niż z niej wyjść :D. Jedyny motyw to ochrona tego jajka, ale przecież bohaterowie nie mają żadnego powodu by je chronić. To znaczy, mogą go nie zabierać, na zewnątrz, ale przecież nie są jego gwardią czy czymś takim by dać się zamknąć. Poza tym jajko potrafi samo o siebie zadbać.

ocenił(a) serial na 6
matips

Ale właśnie armii i ojcu Barbary zależy tylko i wyłącznie na jajku. Przypuszczam, że jest to rodzaj zasilacza dla tej kopuły i dlatego firma energetyczna jest nim zainteresowana.
Generalnie widzimy, że wojsko wie doskonale co się dzieje wewnątrz i jakby nie starają się zmienić stanu rzeczy panującego w środku.

ocenił(a) serial na 5
antos90

Nie wiadomo czy tylko.
Ja tylko uważam, że Julia może skoczyć bez jajka i nikt jej przed tym nie powstrzyma. A byłaby z Barbim na którym jej tak zależy.

Mi się wydaje, że jajko to jajko kosmitów i przy okazji potrafi się bronić. Nie sądzę by było zainteresowane opuszczaniem kopuły, a nawet jeśli to może zrobiłoby nową lub jakoś inaczej się zabezpieczyło.

użytkownik usunięty
paqol

Sezon drugi jest bardziej dynamiczny niż pierwszy, w końcu więcej akcji, ale i też nowych tajemnic. A już jutro jest premiera nowego odcinka "The Reed Door" - nie trzeba być mistrzem angielskiego żeby wiedzieć, że odnosić się będzie do tych czerwonych drzwi. Zastanawiam się dlaczego one są ukryte w lesie - no cóż, wiadomo że to świetna kryjówka na ukrycie takiego czegoś. Ciekawi mnie fakt, czy ktoś je w końcu odkryje. Jeśli już. oby to był ktoś z Chester's Mill, a nie wojsko. Tak czy siak, czekam na kolejne odcinki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones