PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555086}

Pod kopułą

Under the Dome
6,6 25 396
ocen
6,6 10 1 25396
4,3 3
oceny krytyków
Pod kopułą
powrót do forum serialu Pod kopułą

Witam, mam pytanie. Jestem po obejrzeniu 1 sezonu serialu i planuje zabrać się za książke (wiem troche nie ta kolejność). Dlatego mam też pytanie: na jakim etapie względem książki jest serial? Wiem że książka ma blisko tysiąc stron więc zastanawiam się ile jeszcze historii przed widzami serialu. Bardzo proszę bez spoilerów. ;) Dzięki z góry za pomoc ;)

Sekator

Jestem w tej samej sytuacji co ty. Wczoraj skończyłem oglądać sezon pierwszy i serial jest na prawdę dobry. Dzisiaj zakupiłem książkę i zabieram się za czytanie. Co do twojego pytania to "podobno" książka różni się od serialu, jak zresztą zawsze :)

Sekator

A na czym kończy się I sezon? Podobno w serialu jest tak zmieniona fabuła, żeby wydłużyć czas spędzony przez mieszkańców pod kopułą, więc myślę, że historia tylko bazuje (luźno) na książce ;)

Sekator

Jestem po przeczytaniu książki, i po obejrzeniu pierwszego sezonu serialu jestem na nie.. Rozumiem, że serial opiera się luźno na książce ale tutaj wszystko jest zmienione i nie trzyma się kupy a aktorzy grają średnio. Gorąco polecam książkę chociaż rozkręca się po 200-300 stronach. A odpowiadając na Twoje pytanie, ciężko jest określić w jakim miejscu książki jest teraz serial, bo takiego momentu w książce po prostu nie ma. Zważywszy na wydarzenia podobne, sezon pierwszy kończy się w okolicach 3/5 książki. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 2
Sekator

Scenarzyści wzięłi książkę. Pocięli ją na malutkie kawałeczki. Połowę wyrzucili. Potem wyrzucili jeszcze trochę. To, co zostało ułożyli w losowej kolejności. A ponieważ nie chciało się kleić - dopisali swoje własne wersje wydarzeń / postaci / wszystkiego w sumie, wliczając oś czasu.

Moim zdaniem serial nie jest "oparty na" książce, a co najwyżej luźno nią inspirowany.

ocenił(a) serial na 3
kanGuru

Nie scenarzyści, a sam King :)
Osobiście sprawuje piecze nad scenariuszem i go tworzy.

ocenił(a) serial na 2
Daroo_3

Mimo wszystko podpisało się pod całością 13 osób oprócz Kinga... Pozostanę więc przy liczbie mnogiej :)

ocenił(a) serial na 3
kanGuru

Znaczy tak :D
Chodziło mi o to, że sam King chciał/wprowadził zmiany, a nie że sam wszystko napisał :D

ocenił(a) serial na 8
Sekator

książkę czytalem , serial oglądam na bieżąco, no cóż stwierdzam że książka jest dużo lepsza , rzeczywiście jak napisał kanGuru poniżej , ksiązka zostala przez scenarzystów poszatkowana i pododawali swoje wersje wydarzeń , warto przeczytac książke bo serial a ksiązką to dwie strony medalu napewno ksiązka jest dużo lepsza , ogladam serial bo lubię Stephena Kinga i bylem ciekaw tego serialu , allee moim zdaniem serial w 2 sezonie mocno stracil na wartości 1 sezon byl lepszy,

ocenił(a) serial na 8
Sekator

Książka jest tak dobra, że czytam ją teraz drugi raz. Na prawdę polecam.

ocenił(a) serial na 6
Sekator

Generalnie to książkę z serialem łączą tylko nazwy:) ale nie można powiedzieć że serial jest jakiś bardzo zły

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones