PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856597}

Podróże z Zakiem Efronem

Down to Earth with Zac Efron
7,5 2 078
ocen
7,5 10 1 2078
Podróże z Zakiem Efronem
powrót do forum serialu Podróże z Zakiem Efronem

Jak wszystko w życiu trzeba robić z głową. Po pierwszym odcinku odniosłem wrażenie, że powinniśmy totalnie zrezygnować z paliw kopalnych. Jest to mocno nie odpowiedzialne i niesie ze sobą ogromne zagrożenie . Wiatraki i panele słoneczne są zależne od pogody i to ona decyduje ile prądu dzisiaj wam dostarczy.  Aktualna sytuacja w Texasie była spowodowana zbyt dużym udziałem zielonej energii. Nagle się okazało, że panele zasypane. Wiatraki pozamarzane do tego przewody pozrywało. Stan Texas miał kilka elektrowni węglowych ale eco debile z Waszyngtonu nie pozwoliły na zwiększenie obrotów.Bo normy Co2 przekroczymy niech ludzie marzną. To, że parę ludzi zamarzło z tego powodu to szczegół. Tragedia i tak by była bo to ekstremalne warunki ale mogło być zdecydowanie mniej ofiar.

Kolejna sprawa Szwecja ma problem z prądem. Kupi „brudną energię” m.in. z Polski.
Czemu bo debile zrobili sobie za dużo wiatraków zrezygnowali z atomów a wiatraki przy ostrej zimie nie są wydaje.

W tej całej sytuacji zapomina się, że wyprodukowaniem wiatraków i paneli zajmują się w większości Chiny, które podczas ich produkcji mocno zatruwają planetę ale, że to kraj trzeciego świata to ich żadne normy nie obowiązują.

Na koniec gdyby ci wszyscy eco debile połowe swojej uwagi zwrócili na kraje trzeciego świata to by skutki dla planety były kilkunastrokrotnie większe. Co z tego, że dokręcają śrubę Polsce czy Europie. Jak Afryka, Chiny, Ameryka południowa truje planetę dalej.

No ale, żeby to zobaczyć to trzeba trochę się bardziej zainteresować światem i nie być finansowanym przez zagraniczne koncerny.

jarkoswawa

Tak, tak, spalajmy więcej paliw kopalnych, na wypadek, gdyby zmiany klimatyczne wywołane m.in. spalaniem paliw kopalnych znów spowodowały śnieżyce w Teksasie...Dobrze, że w tym zalewie debili, eko-debili, debili ze Szwecji, debili z Teksasu i wszelkich innych mamy tu jednego oświeconego mędrca!

ocenił(a) serial na 8
zofiam_filmweb

I dlatego edukacja jest tak ważna. Bo potem przyłazi ci facet/baba przeczyta coś bez zrozumienia i napisze komentarz nie potrafiąc wyciągnąć odpowiednich wniosków.Powiedz mi gdzie napisałem, że powinniśmy spalać więcej paliw kopalnych? Powiedz czy jeśli cała Unia europejska oraz USA przejdą w 100% na zielona energie to czy Chiny, reszta Azji , Afryka i Ameryka południowa, też przejdzie? Tak mamy zalew debili bo gdyby nie ci debile . To by Szwecja nie kupowała brudnej Energi z Polski. To by tyle ludzie w Texasie nie zamarzło.I wiele innych przypadków, których nie chce mi się przytaczać. Żeby zrozumieć świat to trzeba się wyprowadzić od matki zwiedzić trochę krajów i wtedy dość szybo zrozumiesz, że ta cała ekologia ma sens ale jest robiona tylko tam gdzie się to politycznie opłaca. Bo cały trzeci świat ma wywalone we wszystko.

jarkoswawa

Na pewno wyzywając innych przekonasz ludzi do swojego punktu widzenia. Aż za) czytać takie rzygi frustrata...

ocenił(a) serial na 8
menysek

To nie jest punkt widzenia tylko suche fakty. Brak dywersyfikacji źródeł Energi jest zagrożeniem. I mylisz się bardzo nie mam potrzeby uświadamiania innym, że są w błędzie. Niech sobie dalej żyją w swojej bańce.
Obrażam innych bo przez nie rozważne decyzje zginęli ludzie.
Niestety obaj nie macie ani jednego sensownego argumentu do dyskusji poza personalnymi atakami.

Nie wstyd ci hipokryto z jednej strony czepiasz się że obrażam innych a potem nazywasz mnie frustratem xDXDXDXD

jarkoswawa

Masz rację. Przepraszam. Filmu nie oglądałam, ale bardzo nie spodobał mi się to. Twojej wypowiedzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones