PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710281}

Poldark - Wichry losu

Poldark
8,0 9 630
ocen
8,0 10 1 9630
Poldark Wichry losu
powrót do forum serialu Poldark - Wichry losu

Romantyczny kapitan..

ocenił(a) serial na 8

Gazety i wielbicieli opetało nieznośne stwierdzenie, ze Ross to niemal półbóg, gdy tymczasem juz George wzbudza większą sympatię. Jest tak beznadziejny jak jego kochanka i tekst "Nie miałem wyboru!". Pełni groteski dopełniło olśnienie Elizabeth, że - kurde, no niemożliwe! - Ross też ma plemniki. Wyjątkowo inteligentna z niej kobieta! Czekam na 3 sezon i mam nadzieje, że dziecko bedzie Rossa, bo to skandaliczne, ze scenarzysci kazali Demelzie mu wybaczyc.

ocenił(a) serial na 8
feowe

Eh George to rzadka kanalia i wiecznie wygląda jakby dopiero co wyciągnęli go z krochmalu.
Ross na ogół to jednak imponujący chłop, taki za którym inni mężczyźni albo ślepo podążają albo go nienawidzą, bo do niego nie dorastają (co widać zresztą na ekranie): zdeterminowany, nieustępliwy, bezkompromisowy i silny.

Na tym tle jeszcze bardziej jednak rzuca się w oczy przerażające bęcwalstwo jakim wykazał się w stosunku do Demelzy w sprawie Elisabeth.

Apropos Elisabeth. Biorąc pod uwagę jak w tamtych czasach wyglądała edukacja seksualna dobrze urodzonych panienek, miała pewnie bardzo blade wyobrażenie na temat współżycia przez poślubieniem Francisa (tzn. że powinna leżeć bez ruchu i myśleć o Kornwalii), a później dopuszczała go do swojej alkowy bardzo okazjonalnie. Nie zdziwiłoby mnie gdyby się okazało, że do głowy jej nie przyszło iż potomka można spłodzić tak za pierwszym razem.

ocenił(a) serial na 8
Arya_2

W dużej mierze się zgadzam, ale jednak George ma ceche, której brakuje Poldarkowi - dobrze przemysli swoje decyzje i jest swiadom konsekwencji, takze tych nieoczywistych. A Rossowi absolutnie wszystko uchodzi na sucho. Wyszedl z wiezienia (co w ogole bylo absurdalne), dlugow, biedy, nic mu sie nie stalo w kopalni, mial zone, mial kochanke, nastepne dziecko, ba, ta żona mu wszystko wybaczyla. I tutaj dochodzimy do konkluzji, ze biednemu Georgowi nic sie nie udaje a Ross finalnie wszedzie tryumfuje. Co wiecej, wielokrotnie przy klotniach z Demelza chowal piorka i uciekal albo tlumaczyl sie tak metnie, ze mialo sie ochote zrobic mu ktzywde. Mnie osobiscie to i on sam mecza okrutnie. Zycze temu Poldarkowi dziecka z inna, bo mu sie to nalezy za wszystkie jego zyciowe "wspanialosci".

Ah, tak jeszcze co do Elizabeth. Niewiedza tak, ale raczej panna z wyzszych sfer, ktora ma tak madra rodzine i wie, ze celem malzenstwa jest dziecko i skad ono sie bierze, bedaca pania swojej alkowy doskonale wiedziala co na tym swiecie grozi ciaza. W tamta noc i niedlugo potem myslala tak jak ludzie, ktorzy i wspolczesnie zdradzaja, o pozadaniu a nie konsekwencjach. No, ale kazda rodzina ma swoja czarna owce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones