PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710281}

Poldark - Wichry losu

Poldark
8,0 9 625
ocen
8,0 10 1 9625
Poldark Wichry losu
powrót do forum serialu Poldark - Wichry losu

słaby sezon 5

ocenił(a) serial na 8

Nie rozumiem jak tak mogli zepsuć. Zamiast trzymać się świetnych książek, opisać dzieci Rossa, problemy z valentinem, skupili się na latach pominiętych w książce, bo po śmierci Elizabeth akcja przeskoczyła o 10 lat i zrobiło się nudny serial pseudo-polityczny z papierowymi postaciami.

ocenił(a) serial na 8
Habia

Twórcy serialu zdecydowali, że piąty sezon będzie ostatnim, a tomów do zekranizowania zostało 5, w tym trzy dość opasłe. W żadnej sposób nie byliby tego w stanie zmieścić w jednym 8 odcinkowym sezonie. Teoretycznie mogliby tradycyjnie oprzeć się na dwóch tomach, ale zakończenie "Tańca młynarza" nie przynosi żadnych rozwiązać, wręcz przeciwnie kończy się sporym "cliffhangerem". Do tego podejrzewam dochodzi również wiek aktorów, zwłaszcza Eleanor Tomlinson - 26 letnia aktorka nie byłaby wiarygodna jako matka dorastających dzieci przeżywających romanse. Osobiście żałuję, że nie zobaczę sfilmowanego "Pucharu miłości", a zwłaszcza "Pogiętej szpady", ale w rozumiem dlaczego w tej sytuacji twórcy się o to nie pokusili.

Co do piątej serii, to moim zdaniem główny wątek porusza bardzo interesujące kwestie (kolonializm, niewolnictwo, abolicjonizm) szkoda tylko, że zaledwie się po nich prześlizguje i póki co wypada to dość płasko i ilustracyjnie. Podobnie wątek "obłędu" Georga po śmierci Elisabeth. Nie dość, że kłóci się to z postacią Warleggana (jak opisaną w książce), to jeszcze przedstawiony jest w najbardziej sztampowy sposób jaki można sobie wyobrazić.

ocenił(a) serial na 10
Habia

Gdzieś wyczytałam, że twórcy zostawili serialowi otwartą furtkę i że być może za kilka lat doczekamy się kontynuacji, właśnie opartej na książkach :D na ten moment chyba właśnie chodziło o "wypełnienie luki" i o to, że aktorzy póki co zbyt młodo wyglądają :D

ocenił(a) serial na 8
evadne

no nie wiem, przecież jest charakteryzacja i młodzi aktorzy mogą zagrać z powodzeniem starszych. A sezonów mogli zrobić z 8 a nie 5. Mnie sezon 5 nie bardzo się podobał :/ Bo wcześniejsze to rewelacja!

ocenił(a) serial na 10
Habia

Też nie mam serca do piątego sezonu... Odeszli od książek i widać to. Wiadomo, wiek bohaterów mógłby być problemem. Ale np. dorosłych Clowance i Jeremy'ego mogliby zagrać Tomlinson i Turner, a w roli Rossa i Demelzy obsadzić starszych aktorów.
Albo zatrudnić zupełnie nową obsadę - nie rozumiem, czego tu się bać, jeśli scenariusz będzie dobry, to widzowie "wybaczą" usunięcie z obsady znajomych i lubianych twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones