PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609371}
7,6 2 448
ocen
7,6 10 1 2448
Prawdziwa historia rodu Borgiów
powrót do forum serialu Prawdziwa historia rodu Borgiów

Mam zagwozdkę. Od jakiegoś czasu ostrzyłem sobie zęby na serial o rodzince Borgiów ale celowałem w ten z Jeremym Ironsem. Ostatnio dowiedziałem się o tej produkcji. No i teraz pytanie. Który lepszy? Czy w ogóle da się je porównać? Czy jest sens oglądać jeden i drugi? Czy ktoś widział obydwa i może coś powiedzieć o podobieństwach/różnicach/plusach i minusach obu produkcji oraz ich wierności historycznym szczegółom? Będę bardzo wdzięczny :)

ocenił(a) serial na 7
Christoph_Gangrel

Z tego co pamiętam klimat seriali jest całkowicie inny. Zdecydowanie wolę produkcję z Ironsem, ale moim zdaniem "Borgia" ma ten klimat...który nazwałabym bardziej bliski realiom. Aktorzy grają swoje postacie całkowicie odmiennie - dla przykładu Holliday Grainger moim zdaniem lepiej poradziła sobie z rolą Lukrecji i tak właściwie nie tylko Holliday, również Irons - Aleksander VI zagrany genialnie, Verbeek. Co do fabuły jest kilka istotnych różnic np. morderca Juana, rodzinne relacje, Lukrecja&Cezar, więcej niestety nie pamiętam. Osobiście polecam "The Borgias", ale na "Borgia" również można zerknąć chociażby z samej ciekawości jak odmienne można postrzegać i przedstawić tę samą historię i postaci.

ocenił(a) serial na 7
Delirisse

"The Borgias" Showtime'u są zdecydowanie bardziej porywający, lepszy aktorsko, klimatycznie i technicznie. Ale to "Borgia" ma lepiej odwzorowane realia, jest o wiele bardziej wierny historii (dowód na to, że można trzymać się prawdziwej historii i nie tworzyć "flaków z olejem"), ciekawsze miejsca, widoki i więcej polityki. Ale u Showtime'u znowu mamy ciekawiej zbudowane postacie, moim zdaniem bliższe rzeczywistości (bardziej ludzkie...), lepsze stroje. Można porównywać na obu płaszczyznach, ale to nie ma sensu, bo mi bardzo ciężko jest osądzić. Moim zdaniem, 1 sezon "Prawdziwej historii Borgiów" jest o wiele lepszy, niż 3 sezony "Rodziny Borgiów", ale to one są bardziej spójne. 2 sezon "Prawdziwej" już traci poziom i klimat, wątki są coraz bardziej udziwnione, a postaci wyblakły (szczególnie Cezar i Lukrecja). Warto obejrzeć oba seriale i porównać we własnym zakresie.

ocenił(a) serial na 10
adriannnn

Drugi sezon "Prawdziwej..." traci poziom, postaci wyblakły (szczególnie Cezar i Lukrecja) ?! Żartujesz sobie ?! Ja uważam, że sezon drugi jest naprawdę genialny. A Cezar? W końcu jego postać ewoluowała i przypomina tego Cezara znanego z książek historycznych, a gra Marka Rydera to mistrzostwo świata.

ocenił(a) serial na 9
Christoph_Gangrel

widziałem dwie produkcje. gdyby scenografię HBO połączyć z historią - generalnie w większości zgodna z prawdą - z Canal + wyszłoby super dzieło. Ja wolę zdecydowanie Prawdziwą ... dialogi i postaci bardzo wyraziste. w HBO oprócz wymyślonych i beznadziejnie połączonych faktów nie widzę nic lepszego. no chyba, ze większy budżet na zdjecia :). Nie mogę doczekac się Prawdziwej.. sezonu, mam nadzieję, że będzie. za HBO nie będę tęsknił - niby romansidło, niby historia, nie wiem co chcieli uzyskac producenci. wierność historii jest niezwykle ważna, szkoda, ze HBO woli holywodzkie, puste dialogi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones