PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100266}

Prawo i porządek

Law & Order
6,9 1 459
ocen
6,9 10 1 1459
Prawo i porządek
powrót do forum serialu Prawo i porządek

Ten serial, jako oryginalny i jako serial - matka jest zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich swoich "córek".Chociaż te również nie są złe, to jednak -jak to zwykle bywa-pierwszy jest najlepszy. Przemawia za tym wiele. Przede wszystkim bardzo inteligentny scenariusz praktycznie każdego odcinka. Zawiła zagadka(ale naprawdę zawiła-bardzo często pozory mylą -to moim zdaniem jest główna siła tej właśnie serii-zaskocznie) rozpoczynająca się od znalezienia zwłok przez dwóch nowojorskich policjantów,śledztwo, a następnie oddanie podejrzanego w ręce prokuratora(tu z kolei mamy drugą siłę tegoż serialu-przedstawiane nam są niezwykle zawiłe i niekiedy wręcz trudne do uwierzenia fakty z życia prawa. W przeciwieństwie do kolejnych serii cyklu w tym serialu jest widoczna granica między prawem(Law) a porządkiem (Order), czasami ale bardzo rzadko policjanci rozmawiają,konsultują się z prokuraturą, właściwie serial dzieli się na te dwie części-najpierw policja szuka złoczyńcy, potem prokuratura stara się go skazać.Bardzo żałuję ,że w polskiej telewizji serial ten wyświetlany był o nieludzkiej porze ( 1:40,czasem nawet po 2:00)z zupełnie mi niezrozumiałych przyczyn, gdzyż akurat w tej serii, przemocy praktycznie nie ma, bowiem sens tego filmu opiera się jedynie na logicznym myśleniu , bez epatowania bezsensowną przemocą , czy rozkładającymi się zwłokami.

Celebrity7

Czy to możliwe, że to ten serial? Znalazłem opis odcinka "The Troubles", którzy brzmi podobnie. Bo szukam od lat i masakra :-D https://www.filmweb.pl/forum/filmy/Szukam+filmu+odcinka+serialu+o+wi%C4%99zieniu ,1915943

underground73

Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Tych odcinków było tak wiele...Najlepiej sam obejrzyj choćby początek tego konkretnego odcinka to się przekonasz. Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones