PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556945}

Słodkie kłamstewka

Pretty Little Liars
7,5 72 181
ocen
7,5 10 1 72181
Słodkie kłamstewka
powrót do forum serialu Słodkie kłamstewka

Książki, a serial? :D

ocenił(a) serial na 10

No właśnie. Jak to się do tego ma? Zapraszam do gdybania.

Jeśli chodzi o serial to jest tam więcej tajemnic niż ludzi, którzy w nim grają.
Twórcy podstawiają nam fałszywe informacje na temat A i zabicia Ali, tylko po to, żeby na końcu zrobić nam big suprise :D
Sprawdźmy co może być prawdą opierając się o książkę (jeśli twórcy idą według niej).
I o własne podejrzenia z serialu... ^^

ocenił(a) serial na 10
megaami

UWAGA SPOJLERY , SPOJLERY , SPOJLERY !!!

1 część - Pretty LIttle Liars - jest identyczna jak serial.

2 cześć - Flawless - Toby popełnia samobójstwo. (Co jest swoją drogą bardzo możliwe, bo obwiniają go za zabicie Ali) Nadal nic nie wiadomo.

3 część - Perfect - Emily spika się z Mayą (Co także jest prawdą!) Spenc przypomina sobie, że popchnęła Ali na mur, po ich kłótni i boi się, że to ona ją zabiła (Tak też w sumie może być, bo kiedy Spenc wróciła do stodoły tamtej nocy była dziwnie spokojna. No i jeszcze ten cień na zdjęciu!)
W tej części między innymi matka Arii dowiaduje się o romansie i wyrzuca jej ojca z domu. Rodzice Em wysyłają ją na leczenie z homoseksualizmu (tu mogli zastąpić ją Mayą) Hanna dowiaduje się kto jest A, ale zanim powie to dziewczynom zostaje potrącona przez auto.

4 część - Unbelievable - Hannah nie pamięta kim jest A. Emily ucieka z terapii z jakąś Tristą. (Może w serialu to Maya z nią jest? Dlatego Em się upiła?) Ezra się przeprowadził (wcześniejsze problemy z policją, ktoś ich podkablował) Emily wraca do domu, a jej rodzice postanawiają ją zaakceptować. Wychodzi na jaw, że to Mona jest A.
(W serialu w sumie Mona mogła by być A, ale nie sama! Przecież Mona jest drobna i nie nosiła by takiej wielkiej skórzanej kurty i rękawic! xD)

5 część - Wicked - Ian twierdzi , że nie zabił Ali. Emily jest z Isaackiem. Hanna ma kłopoty z przyrodnią siostrą Kate (którą poznaliśmy w serialu) i myśli, że to ona jest nowym A. Aria czuje coś do chłopaka matki, Spencer myśli, że była adoptowana. Pod koniec wszystkie znajdują ciało Iana za domem Spencer. ( czyli możemy twierdzić , że to nie on zabił Ali :)

6 część - Killer - Dziewczyny podejrzewają, że to jednak Ian zabił Ali. Zastanawiają się czy A chce im grozić czy pomóc w zagadce.
Emily kocha się z Issackiem ^^. Hannie i Kate podoba się brat Arii o.O a Aria zakochuje się w bracie Ali. Spcenc spotyka Olivia Caldwell i myśli, że to jej biologiczna matka i chce przenieść się do NY, ale w skutek oszustwa traci kasę na college. Na pewnej imprezie ' raj dla trudnej młodzieży ' (pewnie ta terapia Emily) odkrywa ona, że leczył tam się brat Ali. Wszyscy podejrzewają , że brat ALI I DETEKTYW WILDEN mieli coś wspólnego ze śmiercią Ali. Ktoś podpala lasek obok domu Spencer, podczas ucieczki znajdują kogoś w lesie - Ali :D

7 część - Heartless - (strasznie długa i zagmatwana) - Nikt nie wierzy dziewczynom, że widziały Ali. Em odkrywa, że kiedy zaginęła Ali, to zaginęła też inna dziewczyna - Leah. Aria spika się z Noelem. Aria dowiaduje się , że ' ali zabiła ali ' Hanna leczy sięz bulimii. Hanna przyjaźni się z Irisem. Hanna widzi u niego w pokoju zdjęcie Ali - i dowiaduje się, że ona była jego współlokatorką. Hanna widzi na zdjęciu Ali, ale nie wierzy, że była w psychiatryku. Podejrzewa Irisa o zabicie Ali. A wysyła Spencer wiadomości i ona zaczyna podejrzewać, że jej mama miała coś wspólnego ze śmiercią Ali , bo ojciec Spence miał romans z matką Ali. Spenc myśli, że Ali i Jason mogą być jej rodzeństwem ( i dlatego jej matka mogła by chcieć zabić Ali) Jednak matka Spencer jest w szoku kiedy dowiaduje się o romansie. Dziewczyny zostają aresztowane za zabójstwo Ali. Wilden je uwalnia i mówi, że Billy Ford zabił Ali. Billy jest też skazany za zabicie Jenny. Tu zastanawiamy się czy to nie Billy jest A... :D

8 część - Wanted - Dziewczyny dowiadują się , że Ali miała bliźniaczkę - Courtney. Wszyscy myślą, że Ali żyje. Courtney była ukrywana, siedziała w psychiatryku. Zostaje jednak zwolniona i zaprzyjaźnia się z dziewczynami, kradnie tożsamość Ali, która zamiast niej trafiła do psychiatryka. ( miała pierścionek Courtney po którym je rozpoznawali ) Okazuje się jednak, że to jest Ali a Courtney została zabita. Dziewczyny cieszą się że Ali wróciła. Znika Melissa. Ali wścieka się za to , że dziewczyny wierzyły Courtney i podpala je w domu. One znajdują porwaną Melissę w szafie związaną z ciałem Iana o.O
Ali też była w tym domu i choć nie znaleźli jej ciała, twierdzą , że nie żyje. Między rodziną Hanny będzie burzliwie. Hanna i Mike (brat Arii) znów są razem, a Meredith ( ktooo?!) urodzi córkę. Aria jest z Noelem, a jej matka rozstaje się z Xavierem. Rodzice Spencer nie są razem , ale stosunki w ich rodzinie poprawiają się. Emily kończy z Ali i Courtney(chyba trochę świruje).

A gdzieś nowa dziewczyna zaczyna swój ostatni rok w anonimowej szkole, dziewczyna której imię i nazwisko tworzy anagram do : ALISON DILAURENTIS. - to mnie ciekawi najbardziej. Czy Ali jednak nie umarła w pożarze i zaczęła nowe życie gdzieś indziej?

megaami

Oby w serialu nie było żadnej bliźniaczki, bo to głupi motyw i w ogóle...naciągany pomysł i dla książki, i dla serialu.

ocenił(a) serial na 7
megaami

Ja nie zrouzmiałam nic z żadnej części ;] To wszystko jest takie pogmatwane ;/ Najpierw obejrze dalsze odc i później przeczytam. Ale rzeczywiście nie inaczej w książce a co innego w serialu, no może tam na początku sie rzeczy tam nie które zgadzały ale co ja wiem przecież dopero sie zaczeło :)

BlueEwelciA

Przeczytałam pierwszą część książki i mi się podobała , ale z tego co tu pisze na forum to dalsze części są strasznie dziwne. Myślę że serial będzie lepszy niż książka [oby] , i potwornie denerwuje mnie ta Mona więc mam nadzieję że to nie ona jest A. Przypomniało mi się że gdy Hanna siedziała na posterunku za kradzież to przedstawiła się jakiemuś menelowi , który obok niej siedział jako Angelina , a on powiedział że nazywa się Brad. Może to ten gościu jest Billy'm ?

ocenił(a) serial na 10
Lavendery

Pogmatwane, to prawda. Ja jestem teraz na 2 części :D

ocenił(a) serial na 10
Lavendery

To było niezłe. A w serialu jak warto zauważyć pojawił się Caleb a w książkach go nie ma :D

ocenił(a) serial na 10
megaami

Ale bez sensu jak Aria i Ezra nie są razem :/

ocenił(a) serial na 10
izzy97

dokładnie :D

ocenił(a) serial na 3
megaami

a czy czytasz książki w wersji PL? jeśli znasz jakieś ebooki, gdzie mogę przeczytać, to proszę o adres :D

ocenił(a) serial na 10
kropkaaa

zapraszam na mojego chomika jest 1 część po polsku, a 2 (kilka rozdziałów) wyślę ci mailem, ok ?
chomik - megaamii :))

ocenił(a) serial na 3
megaami

ok, tu mój e-mail: gabi6b@op.pl
dzięki <3

ocenił(a) serial na 10
kropkaaa

Wszystko wstawiłam już na chomika, zaglądaj co jakiś czas, a będą nowe rozdziały :D
i polecaj znajomym! < 3

ocenił(a) serial na 3
megaami

ok, jasne :D

megaami

Spotkałam się z opiniami, że książki są raczej słabo napisane, a czytając spoilery, widzę że fabuła taka sobie. Dobrze że pozmieniali sporo rzeczy.
Osobiście najbardziej się cieszę z tego, że Emily w serialu jest lesbijką, a nie bi jak w książce. Nie to, że mam coś przeciwko bi, ale po prostu na stan obecny jak w mainstreamowych serialach jest jakaś babka nie-hetero, to jest albo bi (i zawsze w związku z facetami), albo jest bi która się uważa za lesbijkę - scenarzyści zawsze wymyślą głupi powód, by przespała się z facetem.

Co prawda nadal się obawiam, czy nie wymyślą czegoś głupiego w drugim sezonie, ale wziąwszy pod uwagę, że I. Marlene King - twórczyni serialu - sama jest lesbijką, jest to na szczęście mało prawdopodobne.

_Renee_

Co prawda nie czytałam książek, ale oby w serialu trzymali się wersji że Em jest lesbijką. Wkurza mnie jak bohaterowie co chwilę zmieniają zdanie co do swojej orientacji :/
A chciałabym zobaczyć wątek Arii i Jasona w serialu :D No ale nie ma szans że Fitz się wyniesie z Rosewood...

ocenił(a) serial na 10
White_Rose05

Gdzie mogę znaleźć wszystkie te części po polsku? Jako .pdf . ? Za info dzięki :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
White_Rose05

Oj tego bym nie chciała xD mnie zdziwiło, że Hanna miała coś do brata Arii :D

megaami

mam pytanie czy w książkach pojawił się caleb?

millcenta

megaami pisała wyżej: "w serialu jak warto zauważyć pojawił się Caleb a w książkach go nie ma :D "

megaami

Dużo się sprawdziło z książek. I SPOILER w serialu Kate też ma namieszać Hannie w życiu. SPOILER
"ojciec Spence miał romans z matką Ali. Spenc myśli, że Ali i Jason mogą być jej rodzeństwem " <- SPOILER!!! matka Ali miała romans z którymś rodzicem. Jak Spencer i Ali są siostrami.... O_O SPOILER

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones