PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734597}
7,1 21 347
ocen
7,1 10 1 21347
6,3 3
oceny krytyków
Prokurator
powrót do forum serialu Prokurator

Serial jak serial, niczym na razie mnie nie zaskoczył.

Na pewno natomiast tak nie wygląda praca polskich prokuratorów, jak jest pokazane w serialu. Już widzę, jak prokurator jeździ z inspektorem po mieście i szuka dowodów. Totalna bzdura. Takie czynności zleca się Policji, a Prokurator co najwyżej dokonuje czynności przesłuchania podejrzanych, ewentualnie (rzadko) niektórych świadków (kluczowych).

Tak samo przesłuchanie tego podejrzanego w 1 odcinku. Kompletna bzdura. Pomijam już fakt, że nic na kolesia nie mieli i w takim wypadku nikt by go nie zatrzymał. Przede wszystkim jednak nikt obecnie sobie nie pozwoli na tego typu zagrywki, jeszcze z udziałem policjanta.

Chyba scenarzysta i reżyser za dużo filmów amerykańskich się naoglądali.

ocenił(a) serial na 6
loopic

Gdyby chcieć nakręcić film realistyczny o pracy polskiej prokuratury, to nie byłby to serial kryminalny, a dzieło Kafki połączone z ukazaniem nudy biurokracji i tyle. Są różne przesłuchania i różni prokuratorzy, śmieszy mnie gdy piszesz, że jakiś numer nie przejdzie, to weź sobie na warsztat sprawę Widackiego i wiele innych, gdzie wykorzystuje się areszt wydobywczy, albo cykl spraw wobec Karnowskiego, które są już pewną formą szukania haka na siłę, gdzie kolejne oddalone zarzuty sprawiają, że prokurator stawia nowe i co bądź jak choćby kupienie samochodu w promocji widziane jako korupcja.

Nie rozumiem takiej krytyki, film fabularny to nie dokument, a bohater kryminału musi mieć ciekawsze sprawy, niż te które są na co dzień, nie może nim być też prokurator Kapusta - ze sprawy Rywina, no chyba, że robimy zgoła inny projekt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones