PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810876}

Przeklęta

Cursed
5,5 7 569
ocen
5,5 10 1 7569
Przeklęta
powrót do forum serialu Przeklęta

Jak widzę główną bohaterkę, wychodzącą z wody z mieczem w takiej pozycji jak na zwiastunie, z obróconą rękojeścią i koślawymi rękami, to śmiech mnie ogarnia. Ale to będzie3 badziewie!

DA_rec

We Wiedźminie netflix miał niby sensownego jaki sam ponoć trenował HEMA a i tak wyszło gówno a nie walki. Ćwiczyłem szermierkę historyczną przez 5 lat i po prostu patrzeć nie mogłem na to co działo sie w Blaviken, Masakra, zresztą nie trzeba było znać sią na szermierce by zaliczyć facepalma patrząc na to, po prostu realizacja obrażała inteligencję widza. Nie spodziewam się by tu było lepiej.

Boof_X

Jak oceniasz poziom realizacji walk białą bronią w "Conanie barbarzyńcy" (1982)?

andrzej_z_doosana

Conan świetny film, aż go sobie powtórzę. Co do walki,to nie pamiętam by coś mnie raziło. To inne realia. Wiedźmin opiera się na okresie średniowieczno-renesansowym, zatem szermierka też pozostaje w klimacie epoko. W filmach pokroju Conana, największy problem to walka "szeroka" zamachy i odsłanianie się.

Boof_X

A ta walka w Blaviken jest uważana za epicką Serio, aż tak źle wyszła? Cavill podobno się uczył szermierka specjalnie do tych scen.

Tung_uska

Moiom zdaniem wyszło kiepsko. Dziwne jest to, że choreograf to ogarnięty koleś. Rozumiem że to szermierka pokazowa a nie historyczna oraz że to fantasy itp. Ale np sposób w jaki trzymany jest miecz, czyli jak sztylet, jest naprawdę nieefektywny i nieporęczny w użyciu. Skraca zasięg i uniemożliwia sprawne operowanie bronią. Miecz jest zaprojektowany do określonego użytku, takie coś zwyczajnie "nie działa". Tu nawet nie trzeba treningów i wiedzy, wystarczy wziąć do ręki. Jeden z przeciwników ginie od pchnięcia w nogę, potem mamy rzut mieczem po innym torze niż trafia w przeciwnika, a do tego biegnących wrogów z tarczami którzy rozkładają ręce na boki by sie odsłonić. Nie znam sie na broni palnej, ale i bez tego, kiepsko bym sie czuł, oglądajać film, gdzie bandziory z maszynówkami biegną na głównego bohatera na wprost strzelając w niebo i robiąc za tarcze strzeleckie. Tu coś takiego właśnie mamy. A na koniec ścięcie głowy kolesia który jest we wnęce drzwi. Miecz magicznie przenika przez ściane, choć powinien zatrzymać sie na murku.

Boof_X

Witaj. Podziwiam szermierzy, tych prawdziwych, wytrenowanych. Polskie szkoły szabli były jedne z najlepszych w Europie w czasie, gdy z tego oręża korzystano, ale... Szermierka rzeczywista nijak się nie ma do filmowej. Tu nie mam miejsca na szerokie zamach, obroty, skakanie, salta itp. A to właśnie robi wrażenie na widzach. Nie można traktować filmowych pokazów na równi z prawdziwą sztuką walki, bo laik nie zachwyciłby się. Takie są prawa filmu. Elfów, czarodziejek i znaku Igni nie ma w życiu, a w Wiedzminie są;) Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
DA_rec

To serial fantasy. To ma dobrze wyglądać. Lepiej nie oglądaj rozrywkowych seriali, jeżeli takie bzdury Cię trapią.

aidan_filmaniak

Ta cała prawda, oglądałem ostatnio "Czterej Pancerni i Pies" i zastanawiałem się czy ktoś konsultował walki z Gromem czy dowódcą broni pancernej :D:D no rozwalają mnie tacyDa recy ;)

Ybor

Nie wie jak mam to skomentować, skoro Grom powstał lata po filmie... Rozwalają mnie tacy...

DA_rec

Wiesz napisałem tak bo chodziło o wymowę a nie fakty, jakbym Napisał Siły specjalne SZ PRL to byś miał zagadkę i stracił kilka godzin na rozszyfrowywanie tematu. A tak mysle że dotarło do niektórych , pomijając ciebie oczywiście.

aidan_filmaniak

Skoro to serial fantasy, to po co jej miecz? Niech nawala z kulami z Dragonbola! Ale jeśli już wzięła żelastwo do ręki, to niech chociaż trzyma jak trzeba.

ocenił(a) serial na 7
DA_rec

No z głupszą logiką to się jeszcze tutaj nie spotkałem. Wiem: szok. A to niby dlaczego "chociaż trzyma jak trzeba"? Laska miała w ręku białą broń z dwa razy w życiu, nigdy nie szkoliła się na wojownika ale powinna wiedzieć jak poprawnie trzyma się miecz? Tylko pogratulować głupoty, młocie. :)

aidan_filmaniak

Czy ja robię do Ciebie osobiste wycieczki i wyzywam za to co piszesz? Młocie to do swojego ojca możesz mówić, że taki kawał ćwoka wychował! A co do miecza wystarczy spróbować nim uderzyć, żeby wiedzieć jak rękojeść chwycić, a ty z logiką wyjeżdżasz? Ile ty masz lat chłopczyku?

ocenił(a) serial na 7
DA_rec

Owszem wyjeżdżam z logiką - u ciebie w końcu próżno jej szukać. Czepiasz się, że kompletna nowicjuszka nie wie jak trzymać broń. Już oszczędź sobie wstydu. Po raz kolejny: to serial fantasy, ty kmiotku. Odwrócę pytanie , bo sam chciałbym wiedzieć ile masz lat chłopczyku? Po itym infantylnym "Skoro to serial fantasy, to po co jej miecz? Niech nawala z kulami z Dragonbola!" obstawiam 12.

ocenił(a) serial na 5
DA_rec

ona nie była zanuzona nawet w tej wodzie

DA_rec

Nie bronią białą, tylko kaukaską! Trochę poprawności politycznej!

DA_rec

Myślę, że najbardziej się skupili na tym, aby broń Boże nie nazywać jej białą. Reszta nieistotna.

ocenił(a) serial na 3
DA_rec

Po pierwsze - ta scena wychodzenia z wody jest beznadziejna przede wszystkim z racji na jej wyraz twarzy - kozacką minę też trzeba umieć zrobić i ogólnie ta aktorka kiepsko gra, ale co gorsza nie przygotowała się zupełnie do roli, tylko pączki wcinała. Przez co ma grube dupsko - aczkolwiek fajne, klepnąłbym - ale zero siły w tych łapach i zupełnie nie daje rady machać mieczem.
Choreografia starcia w wodzie jest tak niewiarygodnie skrajnie słaba, że żal ściska, ona macha mieczem jak cepem, a oni robią wszystko, by pod niego wejść. Nie wspominając o tym, skąd nagle się wzięli ci wszyscy mnisi - 2 się kąpało, a 4 stało na brzegu i się patrzyło? Nie wspominając o powozie z pełnym rynsztunkiem, który zostawiono zupełnie bez opieki.

Słaby i głupi ten serial jest.

ocenił(a) serial na 1
DA_rec

Jakakolwiek próba konsultacji skończyłaby się tym że te gówno nigdy nie miałaby prawa zostać nakręcone

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones