PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810876}

Przeklęta

Cursed
5,5 7 569
ocen
5,5 10 1 7569
Przeklęta
powrót do forum serialu Przeklęta

Serial jeszcze nie wyszedł, a wy już po nim jedziecie jak po burej suce. Ja wiem że Netflix przesadza z poprawnością polityczną. I to dość w dużym stopniu. Ale tak ciężko jest potraktować jakiś serial lub film z przymrużeniem oka i spróbować po prostu go obejrzeć nie patrząc przez pryzmat dotychczasowych powieści i ekranizacji? Spróbować się po prostu wczuć w to co się dzieje? Ja daję temu szansę pomimo tych wszystkich wad. Wypowiem się jak obejrzę.

greku2010

Tylko po co tworzyć film o legendach arturiańskich jeśli nie po to by nawiązać do dotychczasowych powieści i ekranizacji?

Jeśli twórcy chcieliby się od nich odciąć, to by wywali odniesienie z opisu i zmienili imiona bohaterów. Wyszedłby serial fantasy mający możliwość wykreowania własnego uniwersum, własnej marki i zaadresowania ważnych dla Netflixa tematów (jak rasizm i inna poprawność polityczna).

ocenił(a) serial na 9
matips

Mam wrażenie, że wiele osób nie rozumie co to znaczy, ze produkcja jest INSPIROWANA jakaś historią. Albo tego, ze w sztuce jest normalne, ze produkcje są zmieniane, unowocześnianie aby lepiej korespondowały z aktualna rzeczywistością. A aktualna rzeczywistość, szczególnie ta w UK czy USA to multikulturowość.

ocenił(a) serial na 8
greku2010

Ja się tam z Tobą zgadzam i obejrzę dalej. Pierwszy odcinek mi się podobał a nawet czarny Artur wcale mi nie przeszkadza. Czepianie się i tyle.

ocenił(a) serial na 3
greku2010

Ja jestem po trzech odcinkach. Można oczywiście zignorować inne dzieła inspirowane legendą arturiańską... ale to nie sprawi, że serial staje się dobry.
"The Cursed" to bardziej (zwyczajowo) netflixowa papka poprawnopolityczna z dodatkiem mitów i legend. Wszystkie punkty (wliczając homoseksualizm) są tutaj realizowane niczym wg. jakiejś instrukcji. Dochodzi jeszcze kopanie kościoła po kostkach (bo całej religii nie dało się z powodu założeń opowiadanej historii)... Nie oferuje nic ciekawego. Aktorzy w większości zostali dobrani ze względu na wygląd zewnętrzny. Czarnoskórymi chyba jedynie wypełniano parytety ponieważ aktorsko kuleją najbardziej.

Tylko Skarsgard i jego otoczenie daje radę warsztatowo. Ba - jego Merlin przykuwa moją uwagę dzięki czemu nie zasypiam podczas seansu.

Będę oglądał dalej ale muszę od razu przyznać się do jednego - "Przeklęta" leci w tle gdy wykonuję inne czynności. Oglądam ją przy okazji. Gdyby miała stanowić punkt główny wieczoru... nie zdzierżyłbym.

Ale mogę przyznać jej jedno - mniej mnie irytuje niż "Wiedźmin".

ocenił(a) serial na 3
greku2010

Przecież po samym zwiastunie było widać jaki serial dostaniemy, więc nie ma się co dziwić przedwczesnemu, ale trafionemu w punkt hejtowi. Tego serialu naprawdę nie da się oglądać. Nawet gdyby nie był on inspirowany legendami arturiańskimi, to myślę że i tak spotkałby się ogromną krytyką, bo to po prostu kolejne dziecinne fantasy od Netflixa, a robią tego co raz więcej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones