Przeklęta (2020)
Przeklęta: Sezon 1 Przeklęta sezon 1, odcinek 1
odcinek Przeklęta (2020)

Nimue

53m
6,3 304
oceny
6,3 10 1 304
Przeklęta
powrót do forum s1e1

W Imperium Rzymskim sprowadzano niewolników z Nubii. Biorąc pod uwagę, że w czasie w którym mają miejsce legendy Arturiańskie Rzymianie opuścili Brytanię niedawno, w tłumie białych ludzi mogła się trafić jedna osoba ze śniadym kolorem skóry. Przykład:https://www.ourmigrationstory.org.uk/oms/roman-britain-the-ivory-bangle -lady

To zaś co mnie oburzyło to fakt, że Artur jest poetą z plebsu. Artur był wojownikiem pochodzenia królewskiego, który prowadził Brytów (dzisiejszych Walijczyków) w obronie przed Anglosasami (dzisiejszymi Anglikami). Zabieg którego dokonali jest znacznie bardziej nieklimatyczny niż fakt, że ma bardziej śniady kolor skóry (bo i tak jest bardziej biały niż czarny).

Poza tym nie był z Nimue. To nie jest ekranizacja legendy Arturiańskiej tylko zwykła interpretacja. Mogę Was zapewnić, że bardziej prawdopodobne jest to, że we wczesnośredniowiecznej Europie była osoba ze śniadym kolorem skóry, niż że była tam magia.

ocenił(a) serial na 4
dardevon

No ciekawi mnie na czym opierasz to twierdzenie o magii.

ocenił(a) serial na 1
dardevon

>Przykład<

Bardzo ciekawy przykład pokazujący co się dzieje na zachodzie. Kobieta pochodziła z Afryki Pn. czyli była Berberyjką lub potomkinią fenickich osadników - czyli biała. Ale w rekonstrukcji pociemniono jej twarz i dodano typowo murzyńskie krótkie, kręcone włosy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones