Przepis na życie
powrót do forum 4 sezonu

Niestety Przepis na życie daje d***. Odcinki są coraz bardziej głupsze i bezsensu, nieśmieszne. Nie wiem czy reżyser się zmienił czy montażysta, ale ewidentnie widać cięcia i nowe ujęcia, co psuje całość (wcześniej to nie było zauważalne, a skoro widz to zauważa, to ktoś sknocił robotę). Momentami jak w teatrze. Tylko słowa "akcja" brakuje ;/

Beatka z Żabcią ciągle się kłócą o byle g***, co już normalnie doprowadza do furii.

Pola ciągle gada swój stały tekst: "o ja cież pierdziele", co już jest po prostu nudne.

Gdzie się do cholery podział motyw z kuchceniem. Przecież to serial na bazie jedzenia, a zauważyłem, że coraz mniej jest najazdów na pięknie przygotowywane potrawy, wręcz z idealną precyzją. Nawet gotująca się woda z ziemniakami sprawiała, że chciałoby się ją wypić. Kompletnie z tego zrezygnowano, a to błąd, bo to wprowadzało niepowtarzalny klimat.

Gruba z Manią: gdzie matura, gdzie praktyki? gdzie ich niepewne randki i rozterki? już olać humor Grubej, który od dawna był kiepski, ale jednak o coś kiedyś chodziło, a dziś nic.

Gdzie była żona Jerzego? kobieta miała potencjał, potrafiła być żmiją, a w tym sezonie jakby zaniemogła.

Motyw z utratą pamięci był tu wałkowany, ale proszę Was: patelnią w głowę i tyle?? poczułem się potraktowany jak idiota przez producentów.

O starzyźnie nie będę pisał. Ogólnie nawet ten ich "Przepis" zupełnie mi się nie podoba. Nie tak wyobrażam sobie ekskluzywną restaurację, znając umiejętności głównej bohaterki. A to jakaś stołówka.

Ewidentnie widać po całości, że scenarzyści nie mają pomysłu i wałkują stare żarty, mnożąc je do porzygania, myśląc, że im więcej tym będzie lepiej. Poszli na łatwiznę z pamięcią Jerzego, której też nie potrafili wykorzystać (patelnia i wracamy na stary tor). Dziękuję za coś takiego. Myślę, że koniec emisji serialu byłby na miejscu.

ocenił(a) serial na 9
dark000

co się czepiasz 4 sezon jest the best.

kinomanka_13

Proszę Cię... Raczej the worst...
6 nic nieznaczących odcinków tylko po to żeby wprowadzić mało wiarygodną postać pani terapeutki i przywrócić Maćka, który znów zostanie wykorzystany i wyrzucony do kosza jak kawałek zużytego papieru...

4 sezon spokojnie mógł zacząć się od 7 odcinka, bo dopiero ten trzymał poziom pierwszych dwóch sezonów...

ocenił(a) serial na 8
agrest001

Zgadzam się, że ten sezon niestety jest kiepski... ;/ Pociesza mnie tylko to, że mogę oglądać aktorów których lubię....

madzia124

ja tu po każdym odcinku się żalę, ale no naprawdę nie chcę być traktowana jak imbecyl przez scenarzystkę ;/ Może w proteście przestać oglądać? Tylko jak już się zaczęło to trudno przestać... No patelnią w pusty łeb i nagle pamięta rzeczy z przed wypadku omg =/ a Anka nie pamięta, że zachowywał się jak idiota przez ostatni miesiąc (chociaż jak dla mnie to cały serial, nigdy go nie lubiłam :D), zdradził ją (jak wiedział jaka jest sytuacja to mógł się powstrzymać, nawet jak Anki nie pamiętał, albo definitywnie zakończyć ich dziwny związek, a nie pozwalać się wprowadzać). Maćka potraktowała jak śmiecia, jak można tak kogoś potraktować (po raz drugi?!).
Do końca zostało jeszcze chyba z 5 odcinków, więc generalnie to pewnie skończy się ślubem i wyjazdem Anki na kurs, ale cały czas mam małą nadzieję, że się rozstaną:D

dark000

popieram. ten sezon jest zrobiony jakby na siłę bez jakiegokolwiek ciekawego pomysłu na niego. a szkoda, bo serial ogólnie był spoko, ale ten sezon tylko psuje jego reputacje -.-

ocenił(a) serial na 7
anuuluuu

też się zgadzam, Pola mnie w tym sezonie nie śmieszy ( też już mam dosyć o ja cież pierdzielę i kokardy mi opadły ), Beatka z Żabcią są śmieszni nadal chociaż powód kłótni jest mało wiarygodny. Co do samego wątku Anki i Jerzego no to szkoda słów, dla mnie mogło by tej dwójki w ogóle nie być, oboje są strasznie irytujący moim zdaniem. Po co przywołali tego Maćka żeby zaraz go dać w odstawkę ? i to w taki sposób, który robi z głównej bohaterki perfidną manipulantkę, to nie jest fajne. Jedyny duży plus dla nowej postaci Michała, jak dla mnie tworzy bardzo sympatyczną i zabawną parę z Ireną. To tyle na temat 4 sezonu ;)

dark000

ta patelnia mnie dobiła. ale nic z pamięcią mi się nie stało.

ocenił(a) serial na 8
a_ndra

A myślałam że tylko ja zauważyłam te cięcia (zwaliłam to na mój czasem mulący internet)!
No cóż, musi coś być w tym, skoro kiedyś oglądając ten serial potrafiłam obejrzeć kilka odcinków na raz i nie miałam dość, a teraz te 40 minut dłuży się tak jakby to były 2 godziny. Ostatni odcinek mnie zirytował totalnie. Choć fajnie było zobaczyć tę dwójkę jako zakochańce to jest mi przykro że postać którą lubię i która została ponownie wprowadzona do serialu znowu zostanie wykopana jak jakiś bezpański pies. Ten motyw że najpierw Anka chce wzbudzić zazdrość wykorzystując Maćka, a za chwile przydzwania patelnią Jerzemu i już nie musi mieć z Maćkiem nic wspólnego? WTF? Straszny suchar. Sztampowo, bez jakiejkolwiek inwencji, świeżego powietrza. Żabcie też są coraz bardziej przykre, ich kłótnie wywołują u mnie jedynie ból głowy.

Kolejny serial który się wypalił...a może inaczej..w którym scenarzyści się wypalili (albo skończył się budżet na ich godne dofinansowanie) . Mam nadzieję tylko że mojego drugiego serialu z tej stacji telewizyjnej nie wypalą tak samo (mam na myśli Prawo Agaty).

malgoban

też oglądam, ale o tym nie tutaj :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones