PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849106}

Przeznaczenie: Saga Winx

Fate: The Winx Saga
6,3 15 113
ocen
6,3 10 1 15113
Przeznaczenie: Saga Winx
powrót do forum serialu Przeznaczenie: Saga Winx

Sam zwiastun mówi, ze nie chcieli odtworzyć historii wróżek Winx, tylko stworzyć jakąś marną imitację tego. Gdzie jest Flora, Helia, Brandom, Tecna, Stella? Zamiast tego mamy jakąś Terre, grubszą dziewczynę i Asihe - które całkowicie nie pasują do wyglądu wróżki z Winx. Jak brali się za zrobienie serialu o Winx, to mogli naprawdę się postarać, bo mimo tego, że jestem po 20stce,to wyczekiwałam strasznie na ten serial, bo uwielbiałam Winx w dzieciństwie. I na pewno nie tylko ja czekałam i się zawiodłam już po zwiastunie.

Kim_EveLin

Stella przecież jest. Aisha* to Layla, która w bajce miała ciemniejszą karnację od pozostałych dziewczyn. Na Wikipedii kiedy czytamy o bajce winx patrząc w zakładce postaci jest napisane Layla/Aisha więc to imię raczej nie zostało wymyślone tylko również zaczerpnięte z bajki. Flora to prawdopodobnie grubsza dziewczyna/Terra, która faktycznie nie pasuje do serialu i nie rozumiem czemu jej imię zostało zmienione

ocenił(a) serial na 8
nati7511

Z tego co doczytałam to pojawienie się Flory jest planowane na 2. sezon. Jeśli chodzi o Aishę/Laylę imię w niektórych krajach zostało zmienione ze względu na arabskie brzmienie (lata temu o tym czytałam i dokładnie nie pamiętam o co chodziło). Serial ma być mroczniejszą i poważniejszą wersją animacji (takie Chilling Adventures of Sabrina, tylko z wróżkami) i jest tylko oparty o "Winx Club". Helia pojawił się przecież dopiero chyba w 2. sezonie animacji, więc jego brak aż tak nie razi jak choćby brak Timmy'ego i zamiana partnera Musy z Rivena na jakiegoś Sama. Zamiast Trix jest jedna Beatrix. Jednak po trailerze nabrałam ochoty na ten serial

ocenił(a) serial na 8
lizzie1983

Potwierdzam! Imię Aishy w niektórych krajach zostało zmienione na Layla, można to było obserwować na modnych niegdyś karteczkach, które były produkowane na cały świat i zawierały przy Layli imię Aisha. Ja również z sentymentu czekam na ten serial, ale co do zmian, o których piszesz mam kilka wątpliwości. Po pierwsze postać Terry jest jakby odpowiednikiem Flory, więc jak Flora mogłaby się pojawić w kolejnym sezonie, skoro jej moce są już "zajęte". Po drugie bardzo szkoda mi zmiany Trix na jedną postać, bo taki potrójny villain mógłby się oryginalnie wyróżnić wśród dzisiejszych produkcji. Zmiany chłopaków z Czerwonej Fontanny wyglądają bardzo nieciekawie, więc pozostawiam je bez komentarza :( Mam takie przemyślenia biorąc pod uwagę tytuł i trailer, że możliwa jest inspiracja serialu również kreskówką Witch (podział czarodziejek na żywioły przeznaczenie w nazwie) - oczywiście są to tylko domysły, ale tak mi się skojarzyło ;) Bardzo obawiam się też efektu Shadowhunters - podejścia na serio do historii i w efekcie powstania "serialu o wróżkach na poważnie", które tak jak wspomniane wyżej Shadowhaunters wyszło dość komicznie (w moim odczuciu). Może to przez wspomnienia z dzieciństwa mam już zbyt duże oczekiwania wobec Winx w wersji live-action, ale w moim odczuciu nawet powielając mocno wątki z kreskówki zrobić coś fajnego:)

Cathlyn

To, co zauważyłem po zapowiedziach, iż serial jest sztucznie określony pod wiek 16 +, sztucznie, gdyż nie zauważyłem niczego niestosownego czego nie, mogliby obejrzeć osoby już wieku 12-13 lat, niestety obawiam się, że będzie to kolejny przeciętniak z magią w tle, który nawet na tle podobnych seriali na Netlixie się nie wyróżni.

ocenił(a) serial na 8
buterfly

+16 z dopiskiem wulgarny język - na Netflixie są gorsze produkcje pod tym kątem. Wg mnie taka kategoria za postać Rivena nie mogącego przeżyć bez trawki, picia i erotycznych wstawek w każdej rozmowie. A no i może jeszcze za pokazywanie zwłok zaatakowanych przez Spalonych.

Cathlyn

Właśnie to jest problemem tego serialu 16+ tylko po to, aby pokazać, że jedna z postaci piję i ćpa plus żenujące wstawki o seksie — Pod względem i tak marnej fabuły ta kategoria nie jest uzasadniona.

ocenił(a) serial na 5
buterfly

nie... tylko całe to palenie, picie i sex, sezonalnie tez ćpanie. Prawda, że nie ejst to pokazane w 100% dosłownie, tylko są cutsceny moment przed, mimo wszystko nie ma za dużo do domyślania się

AnAneih

Dokładnie — Nie wiem, w jakim celu było to ukazane. Nic to do serialu nie wnosi.

ocenił(a) serial na 10
buterfly

chodzi o to że nawet było napisane wulgarny język, przemoc,narkotyki lub alkochol było napisane czemu taki 12-13 latek nie mógł tego obejrzeć

Natalia_Dolewa

Rozumiem, tylko po obejrzeniu paru odcinków uważam, że jedynie sztucznie zawyża kategorię wiekową serialu. Jednak ocenę całego serialu pozostawiam innym, ja darowałem sobie serial po kilku odcinkach.

użytkownik usunięty
buterfly

Tak i 12-13 latek ma oglądać jakieś trójkąty i pe...ów.

Homoseksualistów mój drogi. 12-13-latek powinien już wiedzieć, że świat nie składa się tylko z heteroseksualnych osób.

użytkownik usunięty
buterfly

Ta najlepiej też już promować jest rozwiązłość.
Zresztą kto tam patrzy na wiek. 

Nie wiem czemu, kierujesz ten post w moją stronę. To twórcy tego serial z tego, co się dowiedziałem, promują rozwiązłość i nadużywanie alkoholu pod przykrywką serialu o magii.

ocenił(a) serial na 10
lizzie1983

z rivenem musa w drugim sezonie pod koniec nawiązywałą relacje

nati7511

Grubsza dziewczyna to kuzynka Flory. Powiedziała to na samym początku

ocenił(a) serial na 7
nati7511

Tierra to kuzyna Flory, która powinna pojawić się w drugim sezonie.

ocenił(a) serial na 10
nati7511

flora to jej kuzynka czy ktoś wogóle oglądał ten serial?

Kim_EveLin

"grubszą dziewczynę" masz z tym problem? Bo wg mnie animacja pokazująca same anorektyczne bohaterki jest bardzo problematyczna pod tym względem.

ocenił(a) serial na 1
Moona_Noke

Ja to zrozumiałam, że nie chodzi o to, że jest tam większa aktorka, tylko że nie odwzorowali postaci tak jak wyglądały one w bajce. Szczerze mówiąc sama byłam zdziwiona jak ją zobaczyłam, a w głowie tylko miałam "no wciskanie kolejnej poprawności" i to nie dlatego, że nie lubię osób o różnych rozmiarach na ekranie, tylko po prostu w bajce tego nie było. Sama jestem większa, ale irytuje mnie wciskanie wszędzie na siłę większych osób, bo to po prostu czasem widać że są wciśnięte na siłe, bo gdyby jej nie dali to były by pretensje "a dlaczego są tam same chude aktorki?" jakby bycie chudszym było złe. To tak samo jak ze zmianą karnacji, albo pochodzenia danej postaci tylko po to żeby wcisnąć się w ramy obecnej poprawności (choć według mnie w serialu nie wyszło to jakoś źle).

jojoan

Jak dla mnie postacie są dobrze odwzorowane, tylko Musa mogła być Azjatką jak w oryginalnej serii. Pamiętajmy że Terra to nie Flora, w pierwszym odcinku opowiadając o swojej rodzinie mówi że ma kuzynkę Florę.

laszatka

Zgadzam się w 100%! Myślę, że Flora się jeszcze pojawi jako kuzynka Terry, np. w drugim sezonie, ale jako "starszyzna" i postać drugoplanowa- fajnie, że nie trzymają się sztywno animacji i coś pozmieniali, przynajmniej czymś nas zaskoczą :) Brak jeszcze Tecny, ale myślę, że ten wątek jeszcze się pojawi. Tym bardziej, że korzystają z komórek i innych sprzętów. Biorąc pod uwagę, że dotychczasowa Alfea była dość spokojna i tradycyjna, a nadchodzi rewolucja... Sądzę, że skorzystają w końcu technologii i pojawi się wróżka IT :D

ocenił(a) serial na 9
laszatka

Aktorka grająca Muse jest podobno w połowie Azjatką, więc po części się zgadza :d

ocenił(a) serial na 4
jojoan

Przecież nikt tam nie nawciskał "kolorowych" aktorów a wręcz przeciwnie nawet wybielili kilku bohaterów.

ocenił(a) serial na 1
xo_Dreamer_xo

To było tylko porównanie akurat nie odnoszące się aż tak do tego serialu, w sensie, że zawsze chcą powciskać poprawności, tak jak w innych serialach właśnie jest stawianie na kolor skóry, pochodzenie, tak tu postawili na osoby o obszerniejszych kształtach.

Moim zdaniem chcieli postawić na dobre zagranie postaci, niż wciskanie się w kolor skóry (nie w każdym przypadku jakoś to im wyszło), ale np. Musa ma w swojej urodzie coś azjatyckiego, a wiem że sporo osób właśnie też o nią się czepia, a w roli wyszła całkiem dobrze plus sama bohaterka ma chociaż jakiś charakter.

jojoan

Musa jest super!

ocenił(a) serial na 10
jojoan

ale wież że to byłą zupełnie inna historia z fate the winx saga i z club winx tylko miałó być lekkie powiązanie np z mocami ale ogólnie to 2 zupełnie inne seriale

ocenił(a) serial na 6
Kim_EveLin

W pierwszym odcinku Tarra mówiła, że Flora to jej kuzynka

Kim_EveLin

Kochani czytelnicy książek... Skoro tak bardzo wam się nie podobają ekranizacje, które są tylko lekko oparte na lekturze to polecam nie oglądać i nie zaśmiecać później forum wypowiedziami typu " a w książce ona miała ciemno-zielono-niebieskie oczy a w serialu szare, gwałt na książce" .
Ekranizacja czy też adaptacja nie musi być odwzorowana w 100%.
Czytałem wiele książek na podstawie seriali, ostatnio "American gods" i cieszy mnie to, że mogę przeczytać książkę, a potem pooglądać serial który mnie zaskoczy i nie będzie wierną kopią książki.
A jeżeli oglądacie serial tylko po to żeby wytknąć błędy to Spier....dzielone macie życie i brak własnej wyobraźni

ocenił(a) serial na 10
grzegu

ale ty wiesz że tu się porównuje dwa seriale tak?

ocenił(a) serial na 8
Kim_EveLin

Jesli chodzi o brak Flory to na stronie Winx w bohaterach jest napisane, że Terra to kuzynka Flory. Serial bardzo przyjemnie się oglądało i nie porównywałam go do bajki z dzieciństwa oraz nie czytałam książki. Dla mnie jest wspaniałym serialem i czekam na kolejne odcinki.

Kim_EveLin

Terra sama mówi, że Flora to jej siostra, tak słuchacie co mówią w serialu, a później pretensje

Kim_EveLin

aaaa... czyli to było na podstawie jakiej bajki dla dzieci? dobrze wiedzieć. serial sam w sobie mi się podobał ^^

ocenił(a) serial na 10
Kim_EveLin

zamiast zwiastunu serial trzeba by było obejrzeć np flora pojawiła się w sezonie 2.
ta kreskówka to gówno w końcu powstało coś normalnego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones