PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652377}
6,9 19 484
oceny
6,9 10 1 19484
Przyjaciółki
powrót do forum serialu Przyjaciółki

Mija 8 lat od rozpoczęcia "Przyjaciółek". Przez ten czas pojawiła się cała masa nagle uciętych wątków i przemian postaci w zależności od widzi mi się scenarzystów.
- Oliwia - ktoś pamięta jeszcze kim była? Na początku serialu przedstawiana była jako niezbyt lubiana przez dziewczyny przylepa. Ciągle kręciła się przy nich, na siłę wciskała się w ich towarzystwo. Widzieliśmy jej próby utrzymania pozorów idealnego życia, depresję, rozstanie z mężem, krótki romans z Tadkiem, później przepychanki z fryzjerem Jerrym o Stempla, a później... nie było jej wcale. Nawet jej nie wspomniano. Wyparowała. Żadnego zakończenia wątku jej postaci.
- Sebo - właściciel salonu fryzjerskiego, przy którym Patrycja rozwinęła skrzydła. Miał wypadek i zniknął. OK, rehabilitacja i wyjazd, zrozumieliśmy. Pojawił się kilka sezonów później, żeby... po kilku odcinkach znowu zniknąć. Po co robić tak nagły wielki powrót, żeby kilka odcinków później znowu zapomnieć o istnieniu postaci?
- Jerzy - wielka miłość Zuzy. Byli razem, rozstali się, spali ze sobą i znowu się rozstali. Jerzy zadeklarował, że będzie walczył o względy Zuzy i... tyle go widzieliśmy. Scenarzyści, serio? Skoro już pada obietnica walki o miłość to wypadałoby chociaż pokazywać daną postać w serialu a nie zapominać o jej istnieniu! Inga miała wyjść za mąż i nawet nie było wzmianki o ojcu? Jakby w ogóle nie istniał
- Zośka - nieślubna córka Pawła, która jak szybko się pojawiła tak szybko zniknęła. Samo zniknięcie jest oczywiście zrozumiałe, w końcu przespała się z mężem siostry, ale ojciec się nią wcale nie interesuje?
- Dzieciak, którego mieli zaadoptować Patrycja i Michał - jeśli dobrze pamiętam, miał na imię Filip. Tacy byli do niego przywiązani. A od kiedy matka przejęła nad nim opiekę, zero kontaktu. Nie było dzieciaka.
- Tymek - chłopak z problemami, któremu Paweł, a później Anka chcieli pomóc - wątek, który wyglądał trochę tak, jakby scenarzyści chcieli, żeby Strzeleccy go adoptowali albo chociaż pomogli mu ogarnąć się w życiu, ale nagle zmienili zdanie i stwierdzili, że w sumie w pupie z typem. Pokazywali rozwijającą się między Tymkiem a Strzeleckimi więź, aż nagle koniec wątku, nikogo takiego nie było, teraz bawicie się w domek na wsi.

- Paweł - ten człowiek był już chyba każdym możliwym charakterem w tym serialu: podłym typem zdradzającym żonę, kochającym wrażliwcem, "carpe diem", alkoholikiem, altruistą ratującym zbłąkane owieczki z domu dziecka, i zapewne jeszcze kilka innych, o których teraz zapomniałam. Ja rozumiem, że ludzie się zmieniają, ale żeby tak co sezon? Trochę przesada
- Andrzej - w pierwszych sezonach sprawiał wrażenie poważnego, rozsądnego człowieka. Teraz to taka ciapa, która gada tylko o pierdołach, zachowuje się jak nastolatek albo robi coś dziwnego, żeby było śmiesznie (wychodzi żenująco moim zdaniem, ale to tylko moje zdanie). Zrobili z niego i Roberta duet pod tytułem "głupi i głupszy".
- Dorota - w pierwszych sezonach poważna, nieco wyrachowana i dumna kobieta. Później prawie psychopatka, która jest w stanie poniżać się szpiegowaniem faceta, czy to poprzez śledzenie go, czy instalując mu aplikacje w telefonie. Z tego co pamiętam próbowała potrącić Andrzeja samochodem, gdy dowiedziała się, że ma inną. To mi nie pasuje do tej Doroty, którą widzieliśmy na początku.

No tych postaci jest trochę. Osobiście mi się już nie chce oglądać 16 sezonu, bo wymyślają naprawdę coraz gorsze rzeczy jakby się sami pogubili już kto, z kim, czemu wcześniej miał. Za to mamy kolejne postaci, durne zwroty akcji i takie już kombinacje na potęgę. To był serial na rozluźnienie, ale teraz jedna ryczy, druga ryczy i sobie nie radzi, trzecia też zrobiła się ciapowata. Co chodzi o Dorotę to rozumiem, że mogła się zmienić pod kątem miłości. Wydaje mi się, że wyrachowana i nieco dumna nadal jest. Tylko zmienił się trochę jej charakter z tą powagą. Z Pawłem to też jest już dramat - każdy sezon zmiana charakteru taka spora dość. A dwa - o ile scenarzyści pamiętają - nie wiadomo kto jest ojcem Klary. I obstawiam, że on. I pytanie czy się to jakoś pojawi znikąd jako wielka bomba czy będą teraz dwa sezony próbować zeswatać Patrycję z tym sąsiadem.

O przepraszam bardzo jest jedna postać która się nie zmienia - córka Ingi - Hanka. :D Koszmar nad koszmary. Wydziedziczyłabym :D:D

Mi się właśnie najbardziej w oczy rzuca Andrzej. Tak jak napisałaś, zachowuje się jak nastolatek w dodatku przygłupi, a przecież to był poważny facet.

ocenił(a) serial na 8
karola177

Może ma kryzys wieku średniego :D facetom wtedy odbija :D

Całkowicie się zgadzam, też mnie denerwują niedokończone wątki. Do zapomnianych postaci dodam: Kate, przyrodnia siostra Ingi, córka Jerzego, wprawdzie była o niej mowa, że zostawiła Dagmara dla kobiety, ale żeby tak całkiem wyparowała. Zwłaszcza, że w ostatnich odcinkach z jej udziałem relacje sióstr były całkiem dobre. Mamusia Maksa, nie pojawiła się nawet na ślubie synusia. Ojciec starszego syna Zuzy (nie pamiętam imienia, grał go Radek Pazura), który deklarował pomoc w opiece nad synem. Małżeństwo, sąsiedzi Anki i Pawła, też nie pamiętam imienia, kobietę grała Ula Grabowska i zakochał się w niej Paweł. Pierwszych sezonów prawie w ogóle nie pamiętam i nie wiem czy kiedyś pojawiał się ojciec Pawła, ale pamiętam, że dużo o nim było mówione, gdy Maria postanowiła się z nim rozwieść, bo zakochała się w dużo młodszym. Paweł przeżywał, że matka oszalała i chce zostawić tatę itp. To co się stało z tym ojcem? Nie kojarzę, żeby był na uroczystościach rodzinnych. Nie oglądałam wprawdzie wszystkich odcinków to może coś wiadomo o wspomnianych postaciach. Ja rozumiem, że czasem aktorzy kończą współpracę z produkcją, ale scenarzyści mogli by jakoś zakończyć ich wątek, a nie wysłać w kosmos.

aneta6667

Coś mi świta, że ojca Pawła uśmiercili ale rzeczywiście było to bardzo zdawkowo pokazane - pamiętam rozmowę Marii z Pawłem jak on pił to ona rzuciła hasło w stylu: "pamiętasz co się stało z Twoim ojcem, zachlał się"

Jeszcze ostatni odcinek któregoś sezonu nie pamiętam którego. Co była wróżba. I Patrycja bawi się z Klara i wołają tatę a Anka w ciąży coś takiego.

ocenił(a) serial na 8

Zgadzam sie z tymi zapomnianymi postaciami ..Gdzie jest Stempel ? Jego postać też zniknęła a taki fajny chłopak był i spoko kumpel ,kolega z pracy dla Patrycji :/ Dobrze,że Dagmara Zuzie nie zabrali :P No i jeszcze jedna zaginiona..co z Kate ? Siostrą Ingi ? Rozstała sie z Dagmarem i co dalej ? Rodzina Ingi jakby nie istniała .Chętnie zobaczyłabym też tego Filipka i Klarę ..przecież byli dla Patrycji tacy ważni.

użytkownik usunięty
pati1109

Właśnie, o Klarze też już zapomnieli. A tak Patrycja o nią chciała walczyć. Swoją drogą po chorobie Patrycji też ani widu ani słychu. Pewnie znowu wyciągną ją z rękawa jak będzie potrzebna jakaś drama na szybko.

Co się stało z postacią Doroty?

Nolitka

Dorotka pojechała ze Sławkiem na Zanzibar, a swoje udziały sprzedała Robertowi, byłemu Ingi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones