PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 032
oceny
8,3 10 1 335032
8,8 20
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Phoebe

ocenił(a) serial na 8

W pewnym momencie zupełnie straciłem sympatię do tej postaci. Nie wiem dokładnie w którym momencie, ale od jakiegoś piątego, szóstego sezonu zrobiła się niezwykle irytująca. Z początku była zwariowaną, naturalną, spontaniczną dziewczyną, z pewnymi dziwactwami i specyficznym sposobem bycia. Najśmieszniejszą rzeczą w Phoebe były właśnie te dziwactwa, jej nietypowe, ale niezwykle szczere opinie na różne tematy, jej przekonania i rzeczy w które niezaprzeczalnie i bezdyskusyjnie wierzyła, mimo że inni uważali ją za trochę stukniętą.

A nagle, jakby scenarzyści zupełnie zmienili "Strategię" co do tej postaci. Z prześmiesznej, zwariowanej i "innej" Phoebe stała się złośliwa i niemiła, jej żarty zaczęły być cyniczne i najczęściej podszyte jakąś kpiną. Wiem, że Przyjaciele często żartują sobie z siebie, parodiują siebie nawzajem, naśmiewają się itd. Ale w przypadku pozostałych bohaterów te żarty wydają mi się bardziej serdeczne i jakieś takie nieszkodliwe. Natomiast Phoebe w pewnym momencie stała się po prostu niemiła, bardzo skupiona na sobie i jej opinia o sobie samej urosła do ogromnych rozmiarów. Nie wiem czy tylko ja tak uważam, czy ktoś jeszcze to zauważył?

ycon

Dopóki nie przeczytałam Twojego postu, nie zwracałam na ten szczegół jakoś bardzo uwagi. Ale... powiem szczerze, że mi to uświadomiłaś. Zaczynam właśnie dziewiąty sezon i tak, Phoebe zdecydowanie zmieniła swój sposób zachowania. Ma bardziej nacechowane negatywnie komentarze i żarty od Chandlera. Nie rzuca się to bardzo w oczy (nie zauważyłam tego samodzielnie), ale tak jest. Zastanawiam się, dlaczego tak się stało, czy to kwestia zmian w charakterze na przestrzeni lat czy kaprys scenarzystów... Przypomnijmy sobie Joey'a z pierwszych odcinków - elokwentny, z dobrym poczuciem humoru chłopak, potem... stał się maskotką grupy. Trochę szkoda, że zaszufladkowali każdego z nich, no ale nie odbija się to aż tak na jakości serialu i dalej może się on podobać ;)
Tak sobie myślę, że Phoebe może być dynamiczną postacią, tak jak Rachel. Rachel staje się coraz bardziej samodzielna i odpowiedzialna z sezonu na sezon, a Phoebe... zgryźliwa ;))

ocenił(a) serial na 7
monika720

Rachel może i staje się bardziej samodzielna i odpowiedzialna, ale także coraz bardziej samolubna, w mojej opinii to właśnie ona popchnęła Rossa do zdrady, cały czas będąc skupioną tylko na sobie, swojej pracy. Najmniej ją lubiłem wśród przyjaciół. Phoebe jest na drugim miejscu ;)

Tybald

Rzeczywiście, Rachel jakby przeszła ze skrajności w skrajność ;)

ocenił(a) serial na 10
ycon

jesli chodzi o króla sarkazmu to jest nim zdecydowanie Chandler te jego obraźliwe teksty często mnie irytowały. Lisa w tym serialu stworzyła postać która nie każda nawet oscarowa aktorka byłaby w stanie odtworzyć. Ja miałem wrażenie że mimo iz udawała ona taka głupia to niejednokrotnie wydawało sie że wie o wiele więcej niż wszyscy razem wzięci. Ciżko było wyczuć ile tak na prawde ona wie. Bo i podwazyła teorie prof. Rossa znała kilka języków i często przy niej i jej docinkach ona rosła a oni stawali sie idiotami . Taka dwubiegunowość . Wierzyła w reinkarnacje co by tłumaczyło wiekszość jej coraz to bardziej odkrywanych zdolnosci. Była dziewczyna z ulicy z charakterem i świetnie to zagrała.

ocenił(a) serial na 10
ycon

P.S zna ktoś moze tytuł piosenki która Ross i rachel spiewali Emmie ? ta przy której sie śmiała . Cos o tyłkach

ocenił(a) serial na 10
maciekb80

Sir Mix A Lot - Baby got back
:)

ocenił(a) serial na 10
agnieszka24071

dzieki piekne.

ocenił(a) serial na 10
maciekb80

Proszę:)

Pozwolę sobie odpowiedzieć w temacie wątku :)
Myślę, że w wypowiedzi vcon-a jest jakaś prawda, dopiero ją sobie uświadomiłam po tym poście...

Ale zauważcie, że scenarzyści nie dali Phoebe wyboru i musiała się zmienić na gorsze! Już tłumaczę:

- w pierwszych sezonach Phoebs nie miała lekko i w porównaniu z nią reszta przyjaciół wiodła bajkowe życie. Buffay dowiedziała się, że ma brata, że jej babcia ją oszukiwała, że ma ojca i mamę, wreszcie urodziła trojaczki i nie umiała ich oddać. Mało- wmówiła sobie, że matka wstąpiła w ciało kota... Phoebe zachowywała w tym wszystkim swoje poczucie humoru i życzliwość do ludzi, dlatego tak bardzo dało się ją lubić w starych sezonach :) Poza tym uważam, że lepiej się prezentowała- miała loki, luźniejsze stroje, wyglądała pięknie i oryginalnie. Im dalej w las, tym bardziej "hollywodzki" styl - proste, b. jasne włosy, nowoczesne stroje.

- w transzach od 5,6 główne wątki skupiały się na związku Moniki i Chandlera, ślubie Rachel i Rossa, Phoebe była gdzieś z boku, dlatego siłą rzeczy skupiła się na sobie i komentowaniu rzeczywistości...

- poza Phoebe każdy z przyjaciół miał ze sobą jakieś głębsze relacje (Mon+Chandler, Ross+Rachel, Rachel+Joey), a Buffay nie. Szkoda, bo osobiście należę do frakcji fanów pragnących związku Phoebs i Joeya. Naprawdę była między nimi chemia :)

ocenił(a) serial na 10
ycon

to jest dokładnie moja opinia na jej temat, choć wyrażasz ją bardzo delikatnie i kulturalnie.

Na początku bardzo lubiłam Phoebe, wyróżniała się swoją dziwacznością dopóki była sympatyczna. obejrzałam całość i teraz oglądam po raz drugi. W drugiej połowie przestałam ją lubić, ale myślałam, że po prostu mój odbiór jej osoby się zmienił.
teraz gdy oglądam to drugi raz, widzę, ze to jej postać się zmieniła- w serii I była całkiem fajna, ale im dalej tym gorzej. "nie miła" to mało powiedziane, ona jest chamska, a jej teksty zamiast śmieszne są agresywne i złośliwe, nie wiem czym zasługuje na nazwę "przyjaciel". jedynie Joey nie jest obiektem jej ataków, tak jakby nie cierpiała reszty przyjaciół i była tam tylko po to by im robić na złość- w 21 odcinku (lub 20) powiedziała nawet, ze jak przyjdzie rewolucja, wszystkich ich zabije, tylko Joeya oszczędzi, czy to było śmieszne??? okropna baba, dla mnie nic nie uzasadnia jej obecności w tej grupie- irytująca postać, którą trzeba przewiajć, gdy się pojawia, zeby nie psuła przyjemności z oglądania filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones