PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94892}

Różowe lata 70.

That '70s Show
7,8 78 156
ocen
7,8 10 1 78156
8,2 8
ocen krytyków
Różowe lata 70.
powrót do forum serialu Różowe lata 70.

Wydaje mi się, że dosyć uważnie oglądałam wszystkie odcinki, ale może coś mi umknęło, czy ktoś wie dlaczego Eric w 8. sezonie zerwał z Donną? Bo jeśli faktycznie nie została ujawniona odpowiedź na to pytanie w serialu to tak sobie myślę, że można było zostawić tak, jak wszyscy myśleli, czyli Jackie i Fez posyłają Ericowi list, w którym piszą o zdradzie Donny z Randy'm (a przynajmniej tak im się wtedy wydawało) po czym Eric zrywa z Donną; potem wróciłby w ostatnim odcinku i wyszłoby na jaw, że żadnej zdrady nie było i bohaterowie wróciliby do siebie. Byłoby to chyba lepsze zakończenie, a tak ni z gruchy, ni z pietruchy Eric zrywa, Donna zakochuje się w kimś innym, a potem nagle wracają do siebie... jakoś dziwne wygląda ten wątek.

ocenił(a) serial na 9
martins_92

Wydaje mi się, że Eric zerwał z Donną przed listem od Feza i Jackie. + pod koniec odcinka Fez niby wyjaśniał, że to pomyłka, ale niewiadomo czy wysłał list.

nurfhei

Tak tak, wiem, chodziło mi o to, że może lepszym pomysłem na scenariusz byłby ten, który przedstawiłam :)
Chociaż co ja tam wiem...

ocenił(a) serial na 9
martins_92

Było wyjaśnione że Eric napisał list do Donny iż chce zostać w Afryce na dłużej i żeby ta do niego przyleciała, ona się nie zgodziła i stąd powstało zerwanie.

Bartonson12

Najwidoczniej przegapiłam ten fragment, dzięki. Pamiętasz może w którym to było odcinku?

martins_92

też chyba to przegapiłam a oglądałam wszystkie odc :/

ocenił(a) serial na 9
martins_92

Numeracji odcinka nie pamiętam, ale to jest ten odcinek o którym napisałaś w opisie. Że oni wysłali mu list, a jak się po tym później okazało Donna wszystko przyjaciołom objaśniła że nie zdradza Erica.

Bartonson12

Już znalazłam - 6. odcinek, chociaż Donna mówi w nim jedynie, że Eryk uznał, że ich drogi się rozeszły odkąd pojechał do Afryki i dlatego powinni się rozstać. Nie ma wzmianki o tym, żeby Donna przyleciała do niego.

ocenił(a) serial na 9
martins_92

Dziwne. Może oglądałeś wersje z lektorem, jak przystało na Polskę - bardzo okrojonym. Ja wyczytałem i usłyszałem że powodem ich rozstania był brak chęci przylecenia Donny do Afryki. A możliwe że sobie coś ubzdurałem...mniejsza, ostatniego sezonu nie zamierzam oglądać więc...

Bartonson12

Owszem, przyznaję się, że poszłam na łatwizne i obejrzałam wersje z lektorem, ale próbowałam jednocześnie wsłuchiwać się w to co mówią aktorzy i wydaje mi się, że akurat ten dialog został poprawnie przetłumaczony... no ale nie ma ludzi nieomylnych, równie dobrze to ja mogę być w błędzie. Zresztą niezależnie od powodu rozstania Erica i Donny i tak uważam, że scenarzyści mogli się w tej kwestii bardziej postarać.

martins_92

ciśnie mi się na usta komentarz ale mógłby to być spojler więc powiem tylko tyle ze ich rozstanie nie bylo jedynym niedopracowanym elementem

ocenił(a) serial na 9
vilee

8 sezon jest pełen błędów. Temat sam w sobie jest jakby spoilerem więc prosze bardzo, napisz to. Myśle że i tak nikt nie będzie w tym wypadku miał nam tego za złe :P.

Bartonson12

chodzi mi konkretnie o powrót erica, moim zdaniem to taki wymuszony happy end

ocenił(a) serial na 9
vilee

Niby tak, no ale jakby to wyglądało gdyby nie wrócił? Nie dowiedzielibyśmy się co z nim :P

Bartonson12

dlatego mówię, że to było niedopracowane. bo sama liczyłam na to, że może się pojawi

ocenił(a) serial na 9
vilee

Jest na to jedno wytłumaczenie: ,,Sezon 8''. Cóż, zawsze te dobre seriale mają jakby to powiedzieć...hmm...strasznie skopane finały. Wystarczy spojrzeć na Scrubs i ich ,,dziewiąty sezon''.

Bartonson12

nie dotrwałam do końca scrubs :) obejrzałam może 3 sezony wybiórczo (nawet nie wiedziałam ile ich było)

ocenił(a) serial na 9
vilee

No cóż. Obejrzyj do ósmego :P

Bartonson12

oglądałam chyba do momentu narodzin sam'a ale na pewno nie wszystkie odc. po kolei

martins_92

Nie było nic o przyjeździe do Afryki obejrzałam przed chwilą po angielsku

martins_92

zerwał bo brał udział w innych produkcjach proste ;)

maximus_

Z tego samego powodu Kelso przyjął posadę w klubie Playboy'a w Chicago :p

martins_92

i tym samym serial zmarł :)

maximus_

Zgadzam się.

martins_92

nie ma co się dziwić. który aktor chciałby skupiać się wyłącznie na serialu. chyba tylko ci z mody na sukces :)

ocenił(a) serial na 9
vilee

Dokładnie. Tak w ogóle to T70s pokazało światu całkiem niezłych aktorów. W końcu Kunis jest teraz na ,,topie''. Grace będzie w filmie Nolana więc nie jest źle a Kutcher też się wybił, tyle że...w tą inną strone ;e. Swoją drogą, widziałem kiedyś bardzo ciekawe zdjęcie. Kelso, a pod nim napis: ,,Nobody hates you when you're Kelso.''

Bartonson12

gdyby nie różowe lata nie miałabym pojęcia kim jest wilmer valderrama albo topher grace

Bartonson12

Kutcher mógłby grac w lepszych produkcjach, chyba zdziadział po tej Demi :D

ocenił(a) serial na 9
maximus_

To ma sens. Chociaż Kutcher nic już ze sobą nie zmieni. Nie ważne jak dobry byłby film, jeśli gra w nim Kutcher krytycy od razu go skreślają. Patrz: ,,Efekt Motyla''.

Bartonson12

to prawda. swego czasu też byłam cięta na kutchera przez kilka szmir w jakich zagrał, ale jak się postara to umie. a krytycy nigdy mnie nie obchodzili. ciekawe kto wymyślił taki "zawód"

ocenił(a) serial na 9
vilee

W sumie...ich zawodem jest w 99% narzekanie na dzisiejsze filmy/gry/seriale czy muzykę i za to trzepią gruby szmal. A ludzie pracujący na takich budowach zapieprzają za 1500/2000 tysiące na miesiąc.

Bartonson12

na dzisiejszą sztukę to i ja mogę ponarzekać... nawet za 1500 tylko

Bartonson12

dodatkowo strzał w kolano serialem Dwóch i pół ...

maximus_

o tak!

ocenił(a) serial na 9
martins_92

Moim zadaniem zakończenie serialu jest tak samo przypadkowe jak cały sezon 8 i wynika z tego, że producenci nie mieli wizji co zrobić po odejściu dwóch głównych postaci. Wątek Kelso, po jego przeprowadzce, mógł być ewentualnie przywrócony, ale Topher Grace zapowiedział, iż definitywnie się z serialem rozstaje i nie wróci, więc cały kluczowy wątek E&D musiał być jakoś rozwiązany. Wybrano, ostatecznie się okazało że kiepskie rozwiązanie, listownego zerwania z D. Gdy serial stracił bardzo mocno w rankingach oglądalności, a fani wyrażali swoje niezadowolenie, zakończono go. Udało się ściągnąć Tophera Grace - sceny z jego udziałem były kręcone tydzień lub dwa przed pozostałymi scenami odcinków finałowych i bez udziału publiczności.

Kosma50

Według mnie każdy serial powinien mieć max 100 odcinków, no ale producenci nigdy by się na to nie zgodzili - wolą kręcić kolejne odcinki nawet jeśli oglądalność spada, bo przecież najważniejsze to mieć napchane kieszenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones