PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94892}

Różowe lata 70.

That '70s Show
7,8 78 125
ocen
7,8 10 1 78125
8,2 8
ocen krytyków
Różowe lata 70.
powrót do forum serialu Różowe lata 70.

Fez..........

ocenił(a) serial na 8

Z jakiego kraju pochodził Fez???

ocenił(a) serial na 10
sapieh17

Tego nie wie nikt :)

ocenił(a) serial na 8
Quaree

No ale zdarzało mu się czasami mówić w swoim języku, nikt nie wie co to za język?

ocenił(a) serial na 10
sapieh17

Mi się wydawało, ze po francusku mówił

ocenił(a) serial na 10
Araiser

raz napewno śpiewał piosenkę Jackie po hiszpańsku. skrzętnie ukryto nazwe kraju choć było kilka sytuacji, że prawie się wygadał ;)

ocenił(a) serial na 10
scrappy_coco

nie ukryto, tylko twórcy serialu w ogóle nie założyli z jakiego kraju Fex pochodzi.

ocenił(a) serial na 10
sapieh17

w 6x21 Fez mówi, że jego język to hiszpański

ocenił(a) serial na 9
wrednakozka

Tak., a w innym przytacza jakieś przysłowie w swoim języku i brzmi to jak jakiś afrykański dialekt plemienny. Z kolei w przedostatnim odcinku odwiedza go kolega z jego kraju, który wygląda na Anglika i mówi z nienagannym angielskim akcentem. Wniosek - Fez to po prostu obcokrajowiec, nieważne z jakiego kraju pochodzi.

ocenił(a) serial na 9
wrednakozka

Tak w ogóle to nie wiemy jak Fez się tak naprawdę nazywa. Pamiętam odcinek, w którym przedstawił się chłopakom, ale zagłuszuł go dzwonek. W każdym razie było to dość długie i kilkuczęściowe imię i nazwisko. Może np. Fernando Juan Eduardo Miguel Garcia Castillo de Silva Calderon albo coś w tym stylu ;-) Hiszpańskie i latynoskie imiona narzucają się same.

ocenił(a) serial na 10
Alquimista

nie, gdy mówi swoje imię i zagłusza go dzwonek tak naprawdę wymienia imiona wszystkich aktorów grajacych w serialu

scrappy_coco

A w którym odcinku to było? bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję :)

Sorella_filmaniak

Było to w 20 odc 4 sezonu :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
sapieh17

'nie, gdy mówi swoje imię i zagłusza go dzwonek tak naprawdę wymienia imiona wszystkich aktorów grajacych w serialu' dokładnie. Poza tym FEZ to skrót od Foreign Exchange Student. Nikt nie wie skąd pochodzi Fez. Poczytajcie sobie dział "Ciekawostki" na FW.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sapieh17

Mi się zawsze wydawało, że z Indii

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Vlad_The_Impaler

na poczatku też mi się tak zdawało :P ale po jakimś czasie już wiedziałam, że jest latynosem ;) i tak należy założyć - Fez jest obcokrajowcem latynosem. Po prostu.

ocenił(a) serial na 9
sapieh17

Przecież Red zawsze powtarzał, że jeszcze jedno słowo, a wróci na tratwie, na której przypłynął do Ameryki :) Skojarzenie chyba nasuwa się jasno, że to Kubańczyk :)

ohjehr

Fakt...
A ja ostatnio wyczaiłem, że w jakimś z pierwszych odcinków w ogóle, no wiecie, gdy chłopaki starali się o pracę w ,,Fats Burger'' czy jakoś tak, Fez pochwalił się, że mówi po Duńsku... Więc tu także nasuwa się pewna teza... No ale chyba nigdy nie dowiemy się skąd pochodzi Fez...

depp09

nie dowiemy się, bo miał być tylko obcokrajowcem, a nie obywatelem konkretnego państwa. to, że Red powtarzał, że wróci na tratwie wcale nie świadczy, że jest Kubańczykiem. owszem - Fez mówił, że jego kraj jest wyspą, że czczą stopy, mają dużo krów, że Anglicy ich nie lubią, Red go nazwał raz nawet Hitlerem, Tutenhamonem itd. nie świadczy to o jego pochodzeniu, bo jak ktoś wyżej napisał - twórcy serialu sami nie wiedzą skąd on jest.:)

ocenił(a) serial na 9
depp09

Pochwalił się ze mówi po holendersku (dutch), nie duńsku. Co nasuwa podejrzenie iż pochodzi z Antyli Holenderskich, to wyspa na Karaibach.

Kaleval

Tak i w ostatnim sezonie też jest jego kolega który jest biały i ma brytyjski/australijski akcent. Ale kiedy pytają się Feza i tego kolegi to jest powiedziane, że zależy czy czy po holendersku czy po angielsku. I, że anglicy ich nie lubią ;p

ocenił(a) serial na 10
depp09

Dutch po angielsku oznacza język niderlandzki (holenderski).

ocenił(a) serial na 8
sapieh17

W jednym odcinku- tym z serenadą Kelso zaśpiewał Jackie Besame Mucho i stwierdził że to piosenka z jego kraju a jest to meksykańska piosenka ale nie wiem czy nie żartował ;).

ocenił(a) serial na 10
niezidentyfikowana

Jeśli odnieść się do jego uwagi, że anglicy ich nie lubią i ma to coś wspólnego z Holandią to stawiał bym na SURINAM .
Dlaczego? poniewarz była wojna angielsko- holenderska o Surinam właśnie i anglicy przegrali ją bodajże więc mają powody do wściekłości.

ocenił(a) serial na 10
silentaltair

Tak Fez wspomina o tym w 24 odc 4 sezonu, że Brytyjczycy przegrali z nimi wojnę, ale w 20 odc 1 sezonu mówi, że jego kraj nigdy nie brał udziału w wojnie ;)

ocenił(a) serial na 9
sapieh17

''...W 1817 Phillip Parker King jako pierwszy opłynął cały kontynent w czasie jednej wyprawy. W 1814 Matthew Flinders zaproponował, by wyspę traktować jako piąty kontynent i nazwać ją Australia. Nowa nazwa przyjęła się i wyparła używaną wcześniej – Nowa Holandia...''

to by tlumaczylo niecheć holendrów ;] swego czasu byli też tam marynarze z półwyspu iberyjskiego stąd też Fez mógł kojarzyć piosenkę, no sam fakt, ze wyspa musi być dosyć duuuuża żeby były aż takie różnice między Fezem i jego kumplem tylko dlatego ze sa z dwóch różnych krańców wyspy, no i akcent nigdzie indziej nie ma takiego ;]

prawdopodobnie Andrew Davis ( tak ten kolo sie nazywa) to jakas prawdziwa postac ...reżyser , pisarz, polityk...moze mial jakis zwiazek z kreceniem serialu i chcieli go w ten sposob uhonorowac,
jak komus sie chce sprawdzic to niech poszuka i da znac ;] I LOOOOVE WISCONSIN!

ocenił(a) serial na 10
sapieh17

Jak to stwierdził Red Forman: z Guadalawhothehellcares.

ocenił(a) serial na 9
sapieh17

Z Maroka.

ocenił(a) serial na 10
sapieh17

Wiadomo, że Fez pochodzi z Indii. Był fragment, w którym Fez ruszał się w rytm muzyki w sposób orientalny. Jacki zwróciła mu uwagę- co on robi, Fez odpowiedział, że nie ważne. Brytyjczycy mieli kolonie w Indiach i zostali wyparci. Fez też wspominał, że jego religia jest potężniejsza od religii swoich przyjaciół.

martelo

jedyne co jest pewne to że jego kraj jest wyspą także nie sa to na pewno Indie

ocenił(a) serial na 10
sapieh17

Mnie się wydaje, że FEZ foreign exchange ztudent ;) jest po prostu stereotypem, jest każdym obcokrajowcem w ameryce, a z tego co wiem, twórcy jak to już ktoś napisał, nigdy nie wskazali na to, skąd naprawdę jest Fez.

ocenił(a) serial na 10
sapieh17

z Polski

ocenił(a) serial na 10
kmil_pl

ha ha ha ha ha ;D

sapieh17

równie dobrze możesz się zapytać czym zajmuje się Barney Stinson ;) w obu przypadkach odpowiedź jest taka sama.

ocenił(a) serial na 8
Goofy512

Wyglada jak hindus xd

sapieh17

W odcinku 24 sezonu 4 mówi coś w stylu - Ehhh, Brytyjczycy. Wygraliśmy tę wojnę.

Czyli musi być z kraju który wygrał jakąś wojnę z Wielką Brytanią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones