Ragnarok
powrót do forum 2 sezonu

Po dosyć nierównym pierwszym sezonie, o dziwo drugi jest znacznie lepszy. Przede wszystkim jest spójniejszy. Szescioodcinkowy sezon powoduje że nie mamy tu typowych dla Netflixa zapychaczy, a fabuła została mocno skondensowana. Akcja nabrała tempa, wybory bohaterów stały się bardziej zrozumiałe. David Stakston - Magne przestał być nijaki. Generalnie wszystkie postaci dostały swoje przysłowiowe pięć minut. Na pewno wyróżniają się Jonas Strand Gravli jako Laurtis i Theresa Frostad Eggesbø jako Saxa. No i jest jeszcze ,mamausia" obu braci, Prosta kobieta nie zdająca sobie kompletnie sprawy z tego co się wokół niej dzieje. Co jest radosną przeciwwagą dla raczej ponurej fabuły.
O ile po obejrzeniu pierwszego sezonu nie czekałem na drugi, o tyle po obejrzeniu drugiego będę czekał na trzeci.

ocenił(a) serial na 7
lornemalwo

SPOILER!!!
Najlepsza akcja to ta z narodzinami węża (tasiemiec hahaha :)) Nieźle to wymyślili, dzięki temu wszystko trzyma się kupy, ma sens i jest zgodne z mitologią. Z tym krasnoludem potrzebnym do wykucia młota też było dobre - Skąd my weźmiemy krasnoluda? A tu wchodzi karzełek. Jak pierwszy raz się pojawił to można się było domyśleć, że będzie miał do odegrania jakąś istotną rolę. A pozatym są zwroty akcji, fajni, sympatyczni bohaterowie, zwłaszcza Loki. Nie za bardzo lubię seriale dla młodzieży, ale ten się pozytywnie wyróżnia :)

Magda_Auraxik

Tak, zwłaszcza, że poprzednio Laurits jadł surowe mięso z Tatusiem , więc mógł coś złapać :D

ocenił(a) serial na 6
Muffini

Haha, faktycznie! Przewrotna teoria, ale bardzo mi się podoba :D

ocenił(a) serial na 7
Magda_Auraxik

Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji xD Jak pierwszy sezon był wprowadzeniem to w drugim mamy już więcej mitologii i akcji :) Jestem ciekawa, co przyniesie trzeci.

lornemalwo

U mnie zupelnie odwrotnie, o ile po obejrzeniu pierwszego sezonu czekałem na drugi, o tyle po obejrzeniu drugiego nie będę czekał na trzeci.

Yoch

Mam identyczne zdanie, drugi sezon strasznie się męczyłem, nic nie wniósł, spokojnie zamiast 6 odcinków mogły być 2

ocenił(a) serial na 6
Yoch

Ja podobnie. Niby jak się zastanowić to nie jest źle... ale no kurde ile będą ciągnąć tę bójkę pod chatą. Z tempa to wygląda jakbyśmy jeszcze musieli czekać na 2 lub 3 sezony zanim nastąpi finał. Za mało się dzieje w tych kilku odcinkach. Może trzeci i czwarty sezon obejrzę jeśli będzie mi się bardzo nudziło, bo całość może być fajna, ale tak to pociachali jakby scenarzysta robił to hobbystycznie poza godzinami swojej pracy.

Yokes

Obejrzeć zapewne też obejrzę, ale przy okazji. Wypatrywał newsów o kolejnym sezonie nie będę, co miało miejsce po rewelacyjnym pierwszym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones