PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587826}
6,6 4 575
ocen
6,6 10 1 4575
Ratownicy
powrót do forum serialu Ratownicy

Sam niewiem co o tym myśleć. Jeśli ma być druga seria to zakończenie może być bo jak dla mnie wiele się nie wyjaśniło a jeśli nie będzie to lipne zakończenie :(
1. Czy Aśka przeżyje??
2. Z Tamarą mniej więcej się wyjaśniło ale też nie dokońca
Może twórcy się zabezpieczyli na drugą serie :)

ocenił(a) serial na 1
kruszon1987

z TEGO CO MI WIADOMO PLANOWANO CHYBA DRUGA SERIĘ ALE JAK GDZIEŚ WYCZYTAŁAM LOS SERIALU JEST NIEPEWNY A SZKODA BO FAJNY SERIAL DUŻO ŚMIESZNYCH SYTUACJI ... I TE WIDOKI GÓR - BOSKIE ...

ocenił(a) serial na 10
kruszon1987

Z tego jak zakończył się można wywnioskować że będzie druga seria a muzyka na koniec odc. 13 jest boska i te góry nasze polskie kochane jak są pokazane że się tylko zachwycać, a i gra aktorów jest suuper polak potrafi, RATOWNICY ocena 11 na 10. Sezon drugi będzie tylko musimy chwilkę poczekać.

tomucho77

Gdyby tam chociaż były pokazane polskie góry - bo w wielu scenach to były słowackie. Mam wrażenie, że twórcy serialu kompletnie nie czują, co znaczy być w górach, w Tatrach. Pisząc "być" nie mam tu na myśli wizyty typu - spacer (i piwo) na Krupówkach, spacer do Morskiego Oka (i piwo w schronisku, co po niektórzy to nawet kąpieli w Morskim próbują), spacer Dol. Kościeliską (piwo w schronisku), wjazd kolejką na Gubałówkę lub Kasprowy (obowiązkowe piwo), no i jeszcze jak sił starczy, to wdrapanie się na Giewont (szkoda, że nie ma kolejki i piwa na szczycie). Żeby była jasność - zasadniczo nie mam nic przeciwko żadnemu z miejsc wymienionych w poprzednim zdaniu, sam bywałem w nich wiele razy, w zasadzie nie mam też nic przeciwko sposobowi w jaki można się tam dostać, czyli kolejka - wiadomo, nie każdemu zdrowie i siły pozwalają, a też chciałby choć trochę zobaczyć. Bardziej chodzi mi tu o sposób w jaki niektórzy ludzie podchodzą do pobytu w górach - czyli takie pośpieszne zaliczanie kolejnych punktów, gdzie w tym tłoku kompletnie nie czuje się tego specyficznego klimatu. Myślę, że wizyty autorów serialu właśnie się do tego sprowadziły, bo gdyby choć trochę inaczej do tego podchodzili, gdyby choć trochę lubili te góry, poczuli ten specyficzny klimat (fakt, coraz trudniej o to), to choć odrobinę bardziej przyłożyli się do pracy nad serialem, i nie dopuścili to wielu rażących błędów które się w serialu pojawiły.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomucho77

Oczywiście najłatwiej nawymyślać od pajaców itd - no ale jak się nie ma innych argumentów, to cóż innego pozostaje.

ocenił(a) serial na 4
damian_fw

By się kolega (koleżanka ? ) "tomucho77" wysiliła chociaż na osobne inwektywy dla różnych forumowiczów, a nie tylko "kopiuj/wklej" i do tego z błędami ;)

ocenił(a) serial na 4
kruszon1987

"tfórcy" tego arcydzieła sami nie wiedzą co będzie dalej, które "gwiazdy" zechcą "zagrać" w tzw. drugim sezonie itp. więc furtki sobie zostawili rozliczne. Ale cokolwiek by nie stworzyli to pewna część polskiej widowni, wychowana na klanach, m jak cośtam itp. i tak to łyknie. I jeszcze pochwali że super gra aktorska, świetna historia, duża dramaturgia i w ogóle.

Przecież ten serial to dno i pięć metrów mułu. I nawet widoki Tatr (zresztą głównie słowackich) go nie ratują bo jest ich jak na lekarstwo, zresztą głównie w trakcie napisów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 4
tomucho77

Stawiam dolary przeciw orzechom że mając do dyspozycji taki sam budżet nie byłbym w stanie nakręcić większego g...

andre_

A jeszcze tak zupełnie na marginesie, na temat tej "wspaniałej" gry aktorskiej w serialach i filmach (tak ogólnie), to kiedyś Śp. Jerzy Turek znakomicie to podsumował - mniej więcej coś w tym stylu: Film to lipa, tam nawet amator może zagrać, jak jest dobry reżyser. Zagrać 200 przedstawień na scenie tak samo - to jest profesjonalizm"

ocenił(a) serial na 4
damian_fw

No i miał rację - stąd taki wysyp amatorów w serialach parę lat temu. Dopiero teraz zaczęli tych amatorów znów wypierać zawodowcy, ale niestety obniżając mocno swój poziom. Bo i po co się wysilać jak z góry wiadomo że gawiedź kupi każde g... byleby miało ze 600 odcinków, bo wtedy można się "zżyć z bohaterami, traktować ich jak rodzinę" itp.

ocenił(a) serial na 10
andre_

myślę że się powinniście mongoły zebrać do kupy i zrobić coś lepszego bo przecież jesteście najlepsi w polsce, a może i łoskara zdobędzięta

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
damian_fw

A tak bodajże na marginesie tak wyśmiewacie ty i ten sramian Ratowników to zróbicie coś lepszego, i dziwię się że oglądaliście 13 odcinków a nie daliście sobie spokój po pierwszym, przecież jest tyle seriali w tvp i tvn czy polsacie (złotopolscy z Turkiem np., przecież nikt na siłę wam nie kazał patrzeć w tv. I na koniec ci zasrani według was reżyserzy musieli wzbogacić jakoś serial (np. ci uchodźcy z pakistanu) by był ciekawszy. Albo mam inny pomysł może napiszmy petycję by pierwszy odcinek drugiej serii był o was jak was ratują Ratownicy bo chcecie popełnić charakiri na myśl o tym że będzie drugi sezon

ocenił(a) serial na 9
tomucho77

człowieku, wyluzuj! każdy ma prawo do swojej opinii i może ją przedstawić, ale bez obrażania innych. i nie musisz wrzucać jednego postu do każdego tematu, bo to nie prowadzi do niczego. poza tym, ten temat w założeniu ma dyskusję o zakończeniu, nie o tym, kto nakręciłby lepszy serial i za ile.

tomucho77

Jeśli dla ciebie osoba Śp. Jerzego Turka ogranicza się tylko do roli w Złotopolskich (takie odnoszę wrażenie) - no cóż mogę powiedzieć, chyba tylko przemilczeć. Kolejne zdanie w tej wypowiedzi wcale nie jest lepsze - świadczy może tylko o ograniczeniu horyzontów myślowych. To że oglądałem prawie wszystkie odcinki, wcale nie musi oznaczać, że mi się serial podobał - pisałem już o tym. Naprawdę śmieszą mnie osoby wyskakujące na różnych forach z komentarzami typu "Jak ci się nie podoba, to nie oglądaj lub nie słuchaj". Otóż oglądałem ten serial (z pewnością nie na siłę, a po prostu ze zwyczajnego interesowania się górami) po to aby wyrobić sobie o nim zdanie, o całym serialu, a nie tylko o jednym odcinku, w przeciwieństwie do niektórych osób, które oceniają serial, film lub muzykę jeszcze przed obejrzeniem lub słuchaniem. Dodatkowo, nie muszę znać się na robieniu seriali, aby stwierdzić, że autorzy narobili mnóstwa błędów. Ja nie piszę tutaj o błędach typu złe ustawienie kamery, złe oświetlenie lub coś w tym stylu - bo na tym się nie znam. Pisałem o błędach w treści serialu, o tym, że na ekranie widzimy co innego, a mowa jest o czym innym - tu nie potrzeba specjalistycznej wiedzy o robieniu seriali, bardziej liczy się wiedza np. o górach. Owszem są lepsi ode mnie specjaliści jeśli chodzi o góry, ale skoro mając jakąś minimalną wiedzę na ten temat potrafiłem wychwycić błędy, to tylko działa na niekorzyść twórców. Poza tym, w przypadku części błędów nie jest potrzebna żadna wiedza z jakiejkolwiek dziedziny - wystarczy zwykła spostrzegawczość. Wszystko to razem sprawia, że serial uznałem za słaby, a zrobienie drugiej serii na tym samym poziomie za marnowanie publicznych pieniędzy. Wyraziłem swoje zdanie i je umotywowałem, w przeciwieństwie do niektórych osób, które swoje komentarze opierają na marnych inwektywach.
PS. Wzbogacenie serialu epizodem z uchodźcami przedzierającymi się przez góry (i narażającymi się na zatrzymanie przez np.Straż Parku), w przypadku gdy kilka kilometrów w bok znajduje się wygodna szosa, przy której od lat nie ma już szlabanów granicznych i strażników (unikamy kontroli i wpadki), a budynki dawnego przejścia granicznego świecą pustkami to rzeczywiście "super pomysł". Serial na tym zyskał ogromnie - w ewentualnej drugiej serii może umieszczą w Tatrach np. czynny wulkan - będzie jeszcze ciekawiej.

ocenił(a) serial na 9
damian_fw

damian, nie dyskutuj z nim. znudzi mu się i przestanie, jak będziesz odpowiadał na jego komentarze to on będzie to samo w kółko powtarzał i obrażał wszystkich wkoło.
co do błędów w serialu - nie jestem znawcą, nie wychwyciłam ich zbyt dużo. w sumie jak teraz o tym pomyślę, to rzeczywiście ten odcinek z uchodźcami trochę nie na miejscu, że tak powiem. ale mimo to serial mi się podobał, mam nadzieję że w razie powstania drugiej serii poprawią się i nie będzie takich błedów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 4
tomucho77

Różnica między nami jest taka że ja oceniam serial bo go oglądałem, a ty oceniasz mnie mimo tego że w ogóle mnie nie znasz.

I w takim razie choćbyś mnie zwymyślał "od jakich tylko" a nawet "wyszedł ze skóry" to poziomu tego serialu to nie podniesie.

A ponieważ zamiast konkretnie dyskutować wolisz wyzywać to niestety, ale nie pogadamy, gdyż do tak niskiego poziomu nie dam rady zejść choćbym "wyszedł ze skóry".

Dotarło ? Jeżeli tak to nie odpisuj.

tomucho77

Skoro, jak sam napisałeś, ocenia się za całość - to również za te pomyłki, które zrobili - a zrobili ich sporo. Zresztą co tu dyskutować - poziom twoich wypowiedzi świadczy sam za siebie. Ulżyło ci, jak nawymyślałeś innym?

ocenił(a) serial na 10
Kate0vel0Katie

Co tu się można po tobie spodziewać jeśli wedłóg twojej oceny Piraci Z Karaibów 3 Na Krańcu Świata mają u ciebie ocenę 7/10 żenada

ocenił(a) serial na 9
tomucho77

może zacznijmy od tego, że radzę DOKŁADNIE przeczytać mój komentarz. tam jest takie zdanie, które powinno ci uświadomić moją opinię - cytuję "(...) serial mi się podobał (...)". więc następnym razem czytaj uważnie.
co do "Piratów..." wg. ciebie to za mało czy za dużo? to jest moja ocena, nie musisz się z nią zgadzać, ja nie zmuszam nikogo żeby miał taką samą, nie oceniam ludzi na podstawie tego, czy zgadzają się ze mną w ocenie filmu.

ocenił(a) serial na 6
Kate0vel0Katie

Dyskusja jak w piaskownicy... A kontynuacji raczej nie będzie,publiczna musi zawsze ukręcić łeb czemuś co może obejrzeć 20,30 latek,a reszta badziewia dla jednego targetu trwa dalej zarówno w tvp 1 jak i 2.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
tomucho77

przepraszam nie DR HOUSA bo się mondzioły przyczepią do szczegółów tylko NA DOBRE I NA ZŁE

ocenił(a) serial na 9
tomucho77

nie wiem ile razy będę musiała to powtórzyć, ale cóż... SERIAL MI SIĘ PO-DO-BAŁ! opini na podstawie serialu sobie nie wyrabiam, generalnie nie oglądam polskiej telewizji, bo tam nic dla mnie nie ma.

ocenił(a) serial na 7
Kate0vel0Katie

Mi też serial się podobał
Chciałbym zobaczyc druga serię
Skoro jest 4 seria Czasu Honoru to chciałbym też zobaczyc też cos współczesnego
Publiczna jesli chodzi o seriale trzyma poziom to treba przyznac natomiast TVN produkuje badziewną Majkę czy inne seriale w stylu Magdy M

ocenił(a) serial na 4
giovanni50

A podobałby Ci się np. "Czas honoru" nakręcony z krakowskim Rynkiem, Plantami i Wawelem udającymi Warszawę ? Bo mniej więcej tak właśnie (zachowując proporcje) zrobiono "Ratowników". I niestety nie jest to jedyny zarzut jaki można wysunąć pod adresem twórców tego dzieła.

Mógł powstać naprawdę fajny serial obyczajowy z górami w tle, a wyszło jakieś nie wiadomo co z kompletnie wyssaną z palca akcją. Tam nie ma ani jednego odcinka który trzymałby się kupy. Szkoda.

ocenił(a) serial na 10
andre_

Weź człowieku przestań pisać bzdury i nie porównuj serialu historycznego z obyczajowym i dam ci radę może zadzwoń do reżyserów i i spytaj się ich dlaczego akcja filmu toczy się po drugiej stronie granicy, a nie po polskiej i czy ma to jakiś sens w całokształcie serialu. A może jest to film przyrodniczy opowiadający o róznicach naszych gór czy też leżących po sąsiedzku. Gościu ogarnij się, a góry w tle to masz na fotografiach i na pocztówkach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones