Resident Alien
powrót do forum 1 sezonu

Jestem dopiero na początku, ale odbieram bohatera kosmitę jako człowieka w spektrum autyzmu. Widzę dużo cech autystycznych. 

natimuse

Wynika to z faktu, że wszyscy obcy są autystyczni. Tylko autyzm jest gwarancją cywilizacyjnego rozwoju.

natimuse

Wyszukiwać autyzmu u kosmity, WOW

natimuse

Oglądając pomyślałam o tym samym.Kończę właśnie pierwszy sezon, ale muszę przyznać, że niektóre odpowiedzi i zachowania bardzo przypominały mi postać Shauna Murphyego z Good Doctor.

Mclennon

Miałam dokładnie takie samo skojarzenie z Shaunem :)

ocenił(a) serial na 8
natimuse

Wszyscy teraz mają autyzm. Mój sąsiad, pani ze sklepu na rogu, pies mojej kuzynki...Dajcie już spokój. Te zaburzenia zrobiły się ostatnio wybitnie "na czasie", a ludzie autentycznie chorzy przez to cierpią. Znam ludzi, którzy są wręcz dumni z tego, że przyklepano im autyzm. I to jest chore. Czekamy teraz na hajp na bordeline

ocenił(a) serial na 9
OwcaTaCzarna

No to dobrze, że znasz ludzi, którzy są z tego dumni. Ja niestety dumnych osób z tego powodu nie znam. Znam za to osoby w spektrum, którym z tego powodu jest źle. Komentarz dotyczył postaci głównego bohatera, a nie czy to modne czy nie.

ocenił(a) serial na 9
natimuse

racja

ocenił(a) serial na 7
OwcaTaCzarna

"ludzie autystycznie chorzy..." ?

ocenił(a) serial na 7
dlugikrf_filmweb

"Ludzie autystycznie chorzy"? Geniuszu, autyzm to nie choroba.

dlugikrf_filmweb

Autyzm to zatrucie metalami ciężkimi

OwcaTaCzarna

Hajp na bordera owszem był największy kilkanaście lat temu

ocenił(a) serial na 7
natimuse

Jestem w spektrum i główny bohater mnie zafascynował, zdecydowanie czuję z nim powinowactwo i chyba tak ma być w założeniu ;)

ocenił(a) serial na 7
natimuse

Źle postawiona teza. To nie umysł kosmity przypomina autyzm. To autyzm przypomina umysł kosmity.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones