PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=328390}

Rockefeller Plaza 30

30 Rock
7,2 7 840
ocen
7,2 10 1 7840
8,0 11
ocen krytyków
Rockefeller Plaza 30
powrót do forum serialu Rockefeller Plaza 30

Finał serialu.

ocenił(a) serial na 10

Nagrano już ostatni odcinek, który będzie trwał 42 minuty - emisja w styczniu. Oto pożegnalne zdjęcie całej ekipy:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152328544245142&set=a.1015033432111514 2.574291.14352220141&type=1&theater

ocenił(a) serial na 9
MoszeUsz

ależ 30 Rock ma świetny finałowy sezon! Idą nietypową trochę ścieżką kończenia wątków we wcześniejszych odcinkach (Liz i Jenna wyszły za mąż, Colleen Donaghy - RIP). Strasznie podoba mi się taka koncepcja bo oto oznacza, że nie jestem w stanie przewidzieć co wydarzy się w finale? Serio, zakończenie serialu ślubem głównej bohaterki??? Słusznie Fey&co nie poszli tą utartą ścieżką.

Czy wybiorą jakieś absurdalne zakończenia? Czy Kenneth jest nieśmiertelny? Czy przejmie NBC? A może wszystkich ich pozabija ;) ?

Fey powiedziała, że Ci bohaterowie zasługują na szczęśliwe zakończenie. Patrząc na to jak poprowadzili ten finałowy sezon jestem raczej o jakość ostatniego odcinka spokojna.

ocenił(a) serial na 10
kontojs

Nie mam pojęcia co się może stać w finale. Ma wrócić Salma Hayek. Może to będzie mieć z tym coś wspólnego.

ocenił(a) serial na 10
MoszeUsz

tak naprawdę odcinek 7x11 mógłby być finałem serialu. Wszystkie wątki zakończone, Kenneth prezesem, Liz ma dzieci - mini wersje Jenny i Tracy'ego. Jenna i Tracy będą razem kręcić film. Scenarzyści wstawili się za Liz. Wszystko teoretycznie zakończone. Nie mogę się doczekać tych dwóch finałowych odcinków.

ocenił(a) serial na 9
MoszeUsz

Dokładnie, tak samo pomyślałam, że mogli zakończyć na 11 odc... wszystko by idealnie pasowało :)

ocenił(a) serial na 9
MoszeUsz

szczerze? To było perfekcyjne pożegnanie z fanami serialu.

Momentami trudno było oddzielić emocje aktorów od emocji fikcyjnych bohaterów, no bo jak nie potraktować tej rozmowy Liz i Tracy'ego w klubie jako prywatnego wyznania Tiny do Tracy'ego, który jak wiemy przysporzył jej różnych przykrości.

Krytycy padli na kolana przed tym finałem i naprawdę trudno im się dziwić, bo ja rozkleiłam się w kilku momentach dosyć mocno.

najbliższa jest mi recenzja z Grantland: http://www.grantland.com/blog/hollywood-prospectus/post/_/id/67116/the-30-rock-f inale-an-essentially-perfect-end-to-one-of-the-funniest-comedies-of-all-time

w podobnym tonie Vulture: http://www.vulture.com/2013/02/seitz-on-the-30-rock-finale.html

ocenił(a) serial na 8
kontojs

Mógłbyś przybliżyć, co takiego zrobił Morgan Tinie Fey?

ocenił(a) serial na 9
Czandler_Bing_STG

może nie bezpośredni Tinie. Chodzi mi bardziej o to, że to generalnie to typ nieprzewidywalnego szaleńca i Fey często żartowała iż Tracy'ego Morgana i Tracy'ego Jordana różni tylko nazwisko.

Ale ten najgorszy moment dla ich relacji zawodowych i co za tym idzie pewnie i osobistych miał miejsce, gdy Morgan podczas występu stand-upowego zażartował, że zabiłby swojego syna, gdyby ten okazał się być gejem. Pamiętam, że wtedy (tzn. półtora roku temu) naprawdę rozpętało się piekło i stacja NBC kazała Fey wydać oświadczenie, gdyż reklamodawcy masowo grozili zbojkotowaniem 30 Rock.

Fey wydała oświadczenie, którym odcięła się od tego co powiedział Morgan, dała lekką naganę, ale i jednocześnie stanęła też za swoim aktorem.

Z tego co czytam większość widzów amerykańskich rozkleiła się właśnie podczas tej sceny. Co tu dużo ukrywać - ja też.

ocenił(a) serial na 8
kontojs

Dzięki.

MoszeUsz

Jednak brakuje mi kilku rzeczy w finale, taki niedosyt mam . Szkoda że nie pokazali co się stało z Lutzem , Frankiem i Tooferem .

ocenił(a) serial na 10
jasossik

Finał fenomenalny. Śmieszny, zaskakujący, emocjonalny. Sama końcówka świetna. Wątek Pete'a, Lutza i Tracy'ego genialnie napisane. Brakowało mi tylko Angie.

ocenił(a) serial na 10
MoszeUsz

coz dobry moment to ten, w ktorym jack zawraca swoja lodz, lol

użytkownik usunięty
MoszeUsz

Według mnie zakończenie całkiem niezłe. Nie wiem, czy fenomenalne, ale mnie generalnie się podobało. Lekki niedosyt oczywiście jest, ale wynika on raczej z sentymentu. Nie mam wątpliwości, że był to jeden z najlepszych seriali komediowych ostatnich lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones