PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556595}

Rodzina Borgiów

The Borgias
7,8 36 811
ocen
7,8 10 1 36811
5,8 4
oceny krytyków
Rodzina Borgiów
powrót do forum serialu Rodzina Borgiów

Powinni mieć romans między nimi iskry leca przy każdej rozmowie. W ogole w ostatnim odcinku jak tancza ze soba, to tak dziwnie sie na nich patrzy och matka i ten narzeczony Lucrecji... Mam nadzieje ze cos jest na rzeczy

użytkownik usunięty
nunax4

Wystarczy poczytać na wikipedii o Cezarze Borgia. Tutaj jest to dość delikatnie uwydatnione - w rzeczywistości Cezar miał romans z siostrą.

ja o tym bardzo dobrze wiem, ale mowie o filmie, nie o rzeczywistości.

użytkownik usunięty
nunax4

No pytanie czy w kolejnym sezonie zdążą coś wymiodzić, bo wg przekazów historycznych rodzina Borgiów po śmierci Papieża rozjechała się po Europie i nie odzyskała świetności.

ocenił(a) serial na 9
nunax4

No ale większość w filmie spraw przerysowano i przedstawiono Borgiów bardziej krwiożerczo co nie jest do końca zgodne z prawdą,nawet opisy kronikarzy są wątpliwe i wyssane z palca Borgiowie mieli wrogów i to sporo a pogłoski o kaziroctwie Lukrecji Borgia są bardziej pomówieniami wiadomo że papież Aleksander VI lubił kobiety i władze ale bardzo kochał dzieci polecam posłuchać podcast http://www.wykop.pl/ramka/1125661/kim-wlasciwie-byla-lukrecja-borgia/

ocenił(a) serial na 9
nunax4

Już było coś o tym w ostatnim odcinku :) Było by bardzo fajnie gdyby oni ehemehe.....no wiadomo chyba o co chodzi ;p
Podkręciło by to atmosferę serialu :)

ocenił(a) serial na 8
nunax4

w biografiach Borgiów jest wzmianka o tym ,że Lukrecja miała dziecko z Cezarem lub swoim ojcem

ocenił(a) serial na 10
irlandia28

W książce Mario Puzo o rodzinie Borgiów Lukrecja miała dziecko z Cezarem. W serialu owo dziecko jest owocem jej romansu z Paulem więc wątpię żeby jeszcze rozwinęli wątek Lukrecja-Cezar. Jakby chcieli to zrobić mieli wiele okazji wcześniej.

ocenił(a) serial na 10
nunax4

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=icZ1sidkBd0 wielki moment nadchodzi - zapowiedź s03 - jak widać będzie się działo

idh_yaa

o cholera ... czyli jednak coś między nimi będzie !!! bosko !!! dzięki poprawilas mi humor z rana :D

ocenił(a) serial na 10
nunax4

Dziwi mnie trochę, że początkowo wykluczany romans Cezara i Lukrecji w serialu teraz stanie się jednym z wątków 3 sezonu. Cudownie oglądało się Cezara, który patrzył na siostrę z tak wielką mimo że platoniczną miłością...ale zgadzam się, że momentami leciały iskry... Jestem bardzo ciekawa romansu tudzież gry miłosnej-jak można było wywnioskować ze zwiastuna 3 sezonu :D

EvaIrina

Nie, w rzeczywistości Cezar Borgia nie miał romansu ze swoją siostrą, wystarczy przeczytać jakąkolwiek poważną książkę historyczną na temat Borgiów. Co do dziecka Lukrecji z Cezarem albo Aleksandrem lol nie ma żadnych dokumentów historycznych potwierdzających te rewelacje. Polecam czerpać info z innych źródeł niż wikipedia.

użytkownik usunięty
komunistka

Zgadzam sie. Według faktów historycznych (a nie plotek rozsiewanych przez wrogów Borgiów) Lukrecja była najbardziej cnotliwa i prawa z całej rodziny. Można powiedzieć wręcz niewinna, chociaż podejrzewam że z Cesarem łączyło ją wyjątkowe uczucie, co nie musiało od razu oznaczać aktów kazirodczych.
Sam reżyser przyznał, że dużo wątków on sam wymyślił i nie miały one miejsca.
Tak więc w dzisiejszych czasach nigdy nie poznamy prawdy o Lukrecji i Cesarze, bo niemożliwe jest oddzielnie plotek od prawdziwych wydarzeń. A podobno w każdej plotce jest ziarno prawdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones