PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103911}
6,4 47 468
ocen
6,4 10 1 47468
6,2 5
ocen krytyków
Rodzina zastępcza
powrót do forum serialu Rodzina zastępcza

Witam. Zauważyłem, iż wiele osób fascynuje się tym marnym, durnym i prymitywnym serialikiem, który rzekomo ukazuje najlepsze wartości rodzinne, pokazuje miłość, ciepło, bezpieczeństwo i inne bzdety, ale czy nikt nie zauważył w tym serialu ukrytego przekazu? Ten serial pokazuje zupełnie inne wartości niż wy myślicie- bardzo negatywne, bardzo powierzchowne, próżne, destruktywne wobec ludzi. Pod dachem wielodzietnej, wielce kochającej się, porządnej rodzinki i ich "wspaniałych", pomocnych sąsiadów kryje się patologia, nieuczciwość i inne rzeczy źle działające na młodzież. Proszę się zastanowić, czy jest to naprawdę serial dla dzieci, skoro porusza takie kwestie jak:

1.Alkoholizm- niby Jacek porządny ojciec a piwko to musi codziennie w każdym odcinku wypić. Nie wspominając już o Jędruli, który codziennie chleje whishy (bardzo często z Jackiem) i o dziadku trepie, który pije jarzębiaczek.
2.Agresja- Jędrula permamentnie znęcał się fizycznie nad słabszym fizycznie posterunkowym. Jacek też w odcinku "Latający projekt" pobił go pałką policyjną, a Filip w odcinku "Wielkanocne fajerwerki" zaatakował Majkę wałkiem, również dzieciaki między sobą się biły. Czy to uczy ludzi dobrych wartości rozwiązywanie problemów siłą?
3.Hierarhizacja i materializm- ten serial pokazywał, że tylko pieniądze, bogactwa i znajomości są w życiu ważne i tylko takie człowieczki (które chorują na kompleks wyższości i pogardy wobec słabszych) jak Jędrula, który był reżyserem i Alutka mają rację bytu. No i jeszcze Jacek i Anka bo są po studiach. A takim prostym człowiekiem, jak Posterunkowym, który nie ma wykształcenia ani pieniędzy można gardzić jak szmatą i wyszydzać go- najgorzej go traktowali Alutka, ciocia Ula, Jacek (chociaż ten często się litował nad nim), Jędrula, Majka i dzieciaki.
4.Okultyzm- 8 letnia dziewczynka, ma zdolności paranormalne takie jak telekineza i telepatia, których używała w 1 odcinku po to by zastraszyć nauczycielkę Filipa, potem by dokuczyć cioci Uli, a w innym by zemścić się na Jędruli (który rzekomo wypaplał Jackowi, że się całowała z chłopakiem). Z kolei Kuba użył wobec cioci Uli hipnozy.
5.Nawoływanie do nienawiści- stała krwiożercza nienawiść między ciocią Ulą a Jackiem, między Jędrulą a posterunkowym, między Majką a dzieciakami. Wyzwiska, obraźliwe komentarze, uszczypliwości, chamskie żarty i docinki. Kłótnie i krzyki.
6.Pogardzanie gorszymi- właśnie o przykładzie Posterunkowego mówię. Wszyscy z niego kpili bo był niewykształcony, nierozgarnięty i biedny. A czy to jego wina, że los się od niego odwrócił, że nie miał tyle szczęścia co szanowny reżyser Pan Jędrula, który pewnie nakradł tych pieniędzy i zapewne perfidnym sposobem wykopał konkurencję?
7.Rasizm- chamskie kawały użyte w stosunku do Elizy np. "czarna rozpacz", "czarny humor", "czarna gorączka". Lub odcinek, w którym dziewczynki zostały wyśmiane bo chciały grać Nel.
8.Seks- Majeczka w wieku 17 lat zaczęła puszczać się z Dareczkiem, zakładać krótkie spódnice, miniówy, ostry makijaż, szpilki. Dzieciaki zbyt wcześnie zainteresowały się co to seks i skąd się biorą dzieci.
9.Święta- w odcinkach świątecznych było ważne tylko kto jakie prezenty dostanie i czy ktoś nie zostanie pominięty. Były kłótnie i zamieszania w Wigilię, antychrześcijańska postawa i obchodzenie świąt na zasadzie "tradycja dla tradycji, spokój dla spokoju".

Rodzice, zastanówcie się czy chcecie to gówno pozwalać pokazywać dzieciom, które wkraczają w świat wartości, bo nieświadomie mogą wynieść to co najgorsze z tego serialu, to co zostało ukryte pod przykrywką kochającej się rodzinki, przyjaźni i miłości.

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

Hahahaha, dawno się tak nie uśmiałem! Niezły żarcik z Twojej strony szanowny użytkowniku :P

ocenił(a) serial na 6
Artemisek

Możesz to chłopie uznać za żart, jednak dzieci nadal oglądają powtórki po 100 razy dziennie na 5 różnych kanałach, a te prymitywne zachowania jak alkoholizm, pijaństwo, agresja, nienawiść wchodzą im do głowy i im się utrwalają. Ten serial jedynie OGŁUPIA ludzi a nie uczy ich jak żyć.

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

Dobra, twoje komentarze zaczynają być nudne, więc na razie się nie wypowiadam :D

ocenił(a) serial na 6
Artemisek

Bo nie masz argumentów, a ja wszystko jasno i klarownie przedstawiłem w temacie.

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

Nie masz racji, i nawet nie miałem zamiaru się ustosunkowywać do Twojej pierwszej wypowiedzi. Gdybyś nie trollował, to chętnie bym pogadał, no ale skoro ignorujesz tak proste fakty jak chociażby MORAŁ pod koniec praktycznie każdego odcinka, z którego wynika, że wspomniane NEGATYWNE zachowania niczego POZYTYWNEGO nie wnoszą, to sorry... a po co mam z Tobą rozmawiać? Z resztą nie chce mi się zagłębiać w ten temat, bo za wspomnianym serialem nie przepadam... a z tego co mówisz, to jedynie wynika, że Twoje dzieci (czy tam te znane Tobie) mają IQ poniżej średniej krajowej i serial ten może mieć na nie szczególnie zły wpływ. Ja tam widziałem znaczek 7+ i nie uważam, aby 8 letnie dziecko mogło z niego nauczyć się czegoś negatywnego.

ocenił(a) serial na 6
Artemisek

Morały... a co one wnosiły w dalsze losy bohaterów? U Jacka, Jędruli czy u dziadka-jarzębiaczka nadal był alkoholizm, pijaństwo. Jędrula cały czas znęcał się nad Posterunkowym i wszyscy z niego szydzili i traktowali go jak chodzące gówno lub powietrze. WIęc na co jakiś gówniany morał, o którym i tak zapominali się przydał? Zresztą tu liczy się ukryty przekaz, który chcą pokazać scenarzyści i reżyserzy.

ocenił(a) serial na 6
Krytykancki

Hahahahahahahahahaha

ocenił(a) serial na 6
Artemisek

http://www.filmweb.pl/serial/Laboratorium+Dextera-1996-96171...
http://www.filmweb.pl/serial/Atom%C3%B3wki-1998-104704/discu...

oto moje kolejne 2 recenzje, równie mocne co te, zapraszam do przeczytania i skomentowania

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

no tak Jacek to pijak, a ferdek kiepski abstynent, to że nie lubisz tego serialu to nie znaczy że masz obrażać wszystko i wszystkich z nim związanych

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

Nie pijak, ale uzależniony od piwa- dla niego dzień bez piwa byłby dniem straconym, a on nie rozładowałby swojego napięcia psychicznego- bez piwa chodził wiecznie obrażony, naburmuszony, skrzywiony i wrzeszczał na wszystkich i o wszystko. Zresztą po piwie też, ale przynajmniej miał lepszy humor.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

piszesz o sobie???

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

W sensie? No to napisz jak Ty widzisz kwestię codziennego picia piwa przez Jacka. No jak???

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

tylko uzależniony człowiek może tak napisać o problemie jak ty. to jest postać fikcyjna a ty opisałeś tak dokładnie co on czuje

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

Dlaczego tylko uzależniony człowiek? Po prostu fakt, że ludzie piją alkohol dla rozładowania napięcia jest od dawna powszechnie znany i nawet dziecko to wie, a zachowanie Pana Jacka to tylko potwierdza, poza tym Kwiatkowski miał stresy w pracy i problemy z 5 dzieci. A ja gratuluję Tobie oceniania osoby i wyzywania od alkoholików kogoś kogo nie znasz i analizujesz na podstawie wpisu na forum internetowym...lol...

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

Hahahhaha, naprawdę ?
1. W twoim poście jest mnóstwo nieścisłości, tak jakbyś pooglądał kilka fragmentów i od razu się wypowiadał. (choćby takie, że posterunkowy nie był wyśmiewany z powodu swojej pozycji i braku pieniędzy. Chodziło o to, że był leniwy, bał się przestępców, nawet dzieci, które popełniały jakieś wykroczenia, migał się od pracy i codziennie przychodził na kawę. Jędrula nie był reżyserem itd..)
2. Naprawdę KAŻDY punkt przez ciebie napisany jest wyolbrzymieniem. Nie można tu mówić o alkoholizmie. Jeśli ktos by się już bardzo czepiał, to można coś zarzucić Jędruli. Ale dziadek ? Jacek ? Jakoś w żadnym odcinku nie widziałam, żeby którykolwiek z nich zachowywał się brutalnie czy ordynarnie jak pijak. Nienawiść ? Owszem, Jacek i Ula nigdy za sobą nie przepadali, zawsze sobie dogryzali, ale większość tych docinek była na żarty. Nawet w jednym z odcinków, kiedy Ula miała problemy finansowe, Jacek od razu powiedział, że jej pomoże (chodziło o transport, jedzenie). Nie pamiętam, może w odcinkach świątecznych nie szli do kościoła, nie obchodzili wigilii "po chrześcijańsku", ale w innym odcinku była mowa o tym, że w każdą niedzielę do kościoła chodzą (kiedy Romek chciał zrobić sobie kilka kolczyków i Jędrula próbował wybić mu to z głowy).

Nie będę pisać o innych sprawach w twoim wpisie, które mnie zwyczajnie śmieszą, bo musiałabym napisać chyba jeszcze 5 razy więcej,
Chociaż sama Rodzinę kocham, to rozumiem, że może ci się nie podobać. Ale naprawdę musiałeś pisać coś takiego ? Przecież to jest zwyczajnie śmieszne ;)

ocenił(a) serial na 6
ZofijaxD

Ich picie alkoholu w niemalże każdym odcinku to było uzależnienie. Jacek w każdym odcinku musiał wypić bo to był zmęczony, to miał ciężki dzień, to był zdenerwowany, przecież mówił, że to jego "Jedyna przyjemność z życia". Jędrula zwyczajnie zapijał whisky problemy i stresy, ale tacy bogacze żyją w permamentnym stresie i u nich uzależnienia to normalna rzecz. Alutka piła czerwone wino, żeby mieć "wenę i natchnienie poetyckie"

Co do konfliktu Jacka i Ulki to docinki, ok, były humorystyczne. Ale tutaj chodziło o intrygi ze strony Ulki- cały czas namawiała Ankę by się rozwiodła z Jackiem a ona się wprowadzi do niej i dzieci. W kilku odcinkach nawet o mały włos doprowadziła do rozwodu i była z siebie baaaaardzo dumna a jak jej nie wyszło to szczerze rozczarowana była ;)

Ja pamiętam, że w odcinku Wielkanocnym dziewczynki zaciągnęły Jacka do Kościoła ze święconką, ale tylko dlatego by Jacek nie zabrał się za naprawianie zepsutych drzwi do pralni, która przeżyła wybuch petard dokonany przez dwie mądre. Sprytne co? ;D

Co do dzieciaków... hm, jakie były takie były, ale na dobrą sprawę dorośli zawsze mogli na nich liczyć. Czasami, dla pieniędzy (głównie za sprawą Filipa), ale czasami szczerze i uczciwie (jak pomagali cioci Ani wyjść z depresji lub Posterunkowemu, jak chcieli Jackowi pomóc zarobić na nowy samochód) a że ich pomysł były śmieszne to akurat plus dla tego serialu ;p.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

no jak picie wina jest u alutki oznaką uzależnienia to gratuluje.jest kilkanaście seriali gdzie główni bohaterowie to nałogowi alkohoplicy albo ćpuny i to jest ok ( pierwszy z brzegu najbardziej popularny w Polsce Na wspólnej -uzależnieni od alkoholu narkotyków i hazardu)??? jacek i Ulka to dla ciebie nienormalne??? a filmy i seriale w których żrą się zięć z teściową są ok?????

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

Ale nie pretendują one do miana pierwszego moralizatorskiego familijnego serialu w Polsce uczącego "najlepszych wartości". A Alutka to chyba najbardziej patologiczna i odbiegająca od normy postać w tym serialu.

ocenił(a) serial na 10
Krytykancki

to jaki serial w Polsce jest najbardziej familijny??? a alutka nie jest patologiczna tylko irytująca

szurszacz

Rodzinka.pl |^D

ocenił(a) serial na 6
PharellMan

http://www.filmweb.pl/serial/Laboratorium+Dextera-1996-96171...
http://www.filmweb.pl/serial/Atom%C3%B3wki-1998-104704/discu...

oto moje kolejne 2 recenzje, równie mocne co te, zapraszam do przeczytania i skomentowania

ocenił(a) serial na 6
PharellMan

http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637 oto moja recenzja serialu Rodzinka.pl

ocenił(a) serial na 9
Krytykancki

Alutka jest zepsuta do reszty. Hipokrytka, egoistka i oderwana od rzeczywistości do granic. Tu się zgodzę. I największą wadą Jędruli było to, że to tolerował i chronił ją przed każdą głupotą. Gdyby tego nie robił, to za którymś swoim pomysłem musiałaby otrzeźwieć. I to jest najbardziej nierealistyczna kwestia w tym filmie. Żaden facet, nie wytrzymałby z taką kobietą :) to najczystsza fikcja.
Ale jedno trzeba przyznać- aktorstwo Pani Joanny Trzepiecińskiej i jej postać to majstersztyk. Wspaniała kreacja, genialnie zagrana:) Cudowna w swej absurdalności!

ocenił(a) serial na 6
Odwoarld

http://www.filmweb.pl/serial/Laboratorium+Dextera-1996-96171...
http://www.filmweb.pl/serial/Atom%C3%B3wki-1998-104704/discu...

oto moje kolejne 2 recenzje, równie mocne co te, zapraszam do przeczytania i skomentowania

ocenił(a) serial na 6
Odwoarld

http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637 oto moja opinia o serialu rodzinka.pl

ocenił(a) serial na 6
ZofijaxD

http://www.filmweb.pl/serial/Miodowe+lata-1998-104479/discussion/Miodowe+Lata+to +dzie%C5%82o+szatana%21,2684812 kolejna analiza

ocenił(a) serial na 6
ZofijaxD

http://www.filmweb.pl/serial/Laboratorium+Dextera-1996-96171...
http://www.filmweb.pl/serial/Atom%C3%B3wki-1998-104704/discu...

oto moje kolejne 2 recenzje, równie mocne co te, zapraszam do przeczytania i skomentowania

Krytykancki

Wykasowali Ci bidoku. Weź zrób analizę Ojca Mateusza, Karol - człowiek, który został Papierzem oraz Pasję.

Krytykancki

fascynuje mnie twoje rozpisanie na temat tego serialu

ocenił(a) serial na 10
Karolina1245555

a jeszcze bardziej fascynujące jest to ,że on rodziny nienawidzi, a zadał sobie tyle trudu i bólu(oglądając serial) aby go opisać

szurszacz

założę się że to psycholog

ocenił(a) serial na 6
Karolina1245555

http://www.filmweb.pl/serial/Miodowe+lata-1998-104479/discussion/Miodowe+Lata+to +dzie%C5%82o+szatana%21,2684812 polecam moją kolejną analizę

Krytykancki

To teraz przeanalizuj Świat według Kiepskich :)

ocenił(a) serial na 6
szurszacz

http://www.filmweb.pl/serial/Miodowe+lata-1998-104479/discussion/Miodowe+Lata+to +dzie%C5%82o+szatana%21,2684812 moja kolejna analiza

ocenił(a) serial na 6
Karolina1245555

http://www.filmweb.pl/serial/Laboratorium+Dextera-1996-96171...
http://www.filmweb.pl/serial/Atom%C3%B3wki-1998-104704/discu...

oto moje kolejne 2 recenzje, równie mocne co te, zapraszam do przeczytania i skomentowania

ocenił(a) serial na 6
Karolina1245555

http://www.filmweb.pl/serial/Rodzinka.pl-2011-599540/discussion/Rodzinka.pl+to+d zie%C5%82o+szatana,2756637 oto moja opinia na temat serialu Rodzinka.pl

ocenił(a) serial na 9
Krytykancki

To najbardziej absurdalna recenzja tego serialu, jaka czytałam.ten film pokazywał jedno, ze prawdziwa rodzina przetrwa wszystko.Dzieci od zarania dziejów biały sie, klocily i rywalizowały. Nastolatki miały durne pomysły, humory.
Wątek alkoholu wyglada tak, ze owszem często pili. Ale nie udawajmy, ze tak nie jest w normalnym życiu. Autorze, nie pieszo drinka ze znajomymi, bo dziecko masz? Zreszta w wielu odcinkach pokazywali brak poparcia dla picia i nałogów.

ocenił(a) serial na 6
Odwoarld

Pokazywali brak poparcia dla INNYCH bo Kwiatkowscy i Jędrulowie mogli pić i wtedy było to w porządku. A dzieci Kwiatkowskich były wyjątkowo zepsute.

ocenił(a) serial na 9
Krytykancki

ToTy chyba dzieci zepsutych nie widziałeś....i jaki brak poparcia? Dla kogo niby i kiedy?

ocenił(a) serial na 6
Odwoarld

Jak Posterunkowy napił się jednego piwka to już się śmieli z niego że jest alkocholikiem a sami chlali wiencejj.

ocenił(a) serial na 9
Krytykancki

Masz problem z orografią jak Filip Kwiatkowski. Oni byli oburzeni, że pił na służbie codziennie piwo spod lady ( dowód rzeczowy) i śmiecił w ich ogródkach. I nie zauważyłeś może, tam miały być grane emocje. Wściekłość na smarkaczy, przeniesiona na Posterunkowego i zażenowanie, za własną pomyłkę.

Prawdopodobnie masz w rodzinie alkoholika, stąd aż takie przeczulenie na tym punkcie. Współczuję.

ocenił(a) serial na 6
Odwoarld

Ja mam dysortografię. A Jacek typowy furjat - zamiast pomyśleć wrzesczy na dzieciaki, daje im dorzywotnie szlabany a potem mu głupio i przekupuje ich słodyczami. Niekąsekęcja w wychowaniu.

ocenił(a) serial na 9
Krytykancki

Dysortografia, dyskalkulia...dysfunkcyjność życiowa. Nie wiem, jak Ciebie wychowano, być może wcale. Ale patrząc na przykład z tego serialu, to Jacek zachowywał się wspaniale. Może i nerwus, ale dobry, porządny, mądry człowiek i był może surowy, ale miał wychowac te dzieci. Za to zresztą był ceniony. Za autorytet i porządek, który jak sam zauważyłeś, przychodził z trudem. Uwierz mi, takiego wychowania połowa dzieci mogłaby zazdrościć tej filmowej gromadzie. I takiego domu.
A wracając do Twojego burzenia się alkoholem- nie chcesz mi wmawiać chyba, że wychowałeś się w otoczeniu, gdzie nie było imienin, grilla z piwem imprez okolicznościowych. Albo, że były z odwróconymi kieliszkami.

ocenił(a) serial na 8
Odwoarld

Zazdrościć? Przez cały serial współczułem im takiego wychowywania.
Czego im zazdrościć? Jak Jacek ganiał Filipa przez cały dzień dookoła domu tylko po to, by mu przyłożyć za zniszczony projekt, a Ulka wykorzystała tylko okazję na swój koszt? Jak Jacek zwalał całą robotę na chłopców i wrzeszczał na nich jak najgorszy kapral (co nawet Anka, Ulka i Majka zauważyły)? Jak Jacek cały czas chciał przywalić Filipa gazetą i cały czas podejrzewał jego o dokonanie czegoś czego nie zrobił? Jak Jacek zmuszał chłopców do czegoś czego nie chcieli (np. grzybobranie)?
Ogólnie to Jacek jest w porządku człowiekiem, ale jego metody wychowawcze czasami naprawdę mnie przerażały. Ponadto model ojca w tym przypadku po raz kolejny został ukazany w sposób stereotypowy.

ocenił(a) serial na 9
Ertix_Poke

Tak chciałabym mieć takiego ojca. Musztrował facetów? A czemu służy wojsko, drużyny sportowe, służby jakiekolwiek. Posłuszeństwo i zdolność wytrwania. Wpajał najwazniejsza cechę jaką powinien mieć mężczyzna. Wrzeszczał? Nie znam człowieka, na którego rodzice nie nawrzeszczeli.

Mówisz, że chłopcy nie chcieli iść na grzyby? A pamiętasz reszte sceny, gdzie wyszło, żę żadne z dzieci nigdy nie było. Jak mógł zmuszać lubienia czegoś, czego w ogóle nie znały. Chciał im pokazać. I przypominam, że dziewczynki nie poszły bo nie dały się przekonać.
A za zniszczenie projektu, za pieniądze, za które żyje rodzina. sama na miejscu Jacka bym stłukła. Jesli obejrzałeś odcinek do końca, to pamiętasz, że jak znazał Filipa śpiącego w samochodzie to nakrył kołdrą i poszedł. Więc, co? Zły ojciec?Pił, bił, terroryzował? Nastraszył gówniarza i tyle. I ukarał ciężką pracą a sam znów swoją wykonał

ocenił(a) serial na 8
Odwoarld

Po 1. Rodzina to nie wojsko. Wpajanie pewnych zasad - zgoda, ale bez przesady. A jak już to robić to dla wszystkich dzieci, a nie tylko chłopców.
2. Najważniejszą cechę? Czyli jaką? To są stereotypy. Jakoś rodzice na mnie nie krzyczeli i jestem im za to wdzięczny. Krzykiem się sprawy nie załatwi.
3. I właśnie brawa dla dziewczynek. Chłopcy dali się omamić, a Anka tylko przytakiwała Jackowi. Wątpię, by dziewczynki też wcześniej chodziły na grzybobranie. Albo powinien wziąć wszystkich by było sprawiedliwie, albo w ogóle nie organizować tej wycieczki.
4. Przez ten czas gdzie ganiał Filipa spokojnie mógł usiąść i zacząć robić projekt na nowo. Dzieciak niechcący wziął projekt, nie miał zamiaru go zniszczyć. Tak po prawdzie to Jacek sam sobie jest winen, że zostawia własne papiery w widocznym miejscu. Ganianie się po domu na pewno Filipa niczego nie nauczy, a jedynie stworzy w jego psychice obraz ojca-potwora (a swoją drogą to dlaczego w koło domu, skoro Filip równie dobrze mógł po prostu uciec? to ma być niby dobre wychowanie? zabawa w kotka i myszkę?! to było dobre w tamtym wieku, teraz czasy są inne). Poza tym nawet gdyby go dopadł to co by mu to dało? Nic. Pokazałby tylko swą bezsilność, chęć udowodnienia, że ''och jaki jestem dobry ojciec'' i straciłby czas. Z dziećmi trzeba rozmawiać, a nie się znęcać. I tu się pojawia kolejny stereotyp pokazujący, że mężczyźni muszą dopiąć swego i udowodnić innym swój upór. Gdyby Filip nie wezwał policjanta na czas to marnie mogłoby się to skończyć.
Co do sceny z kocykiem. Nie zapominaj, że później Jacek szukał Filipa i chciał się na nim odegrać, ale Ulka wykorzystała sytuację na swą korzyść (tak to jest zaufać rodzinie :|). Już nawet te ich średniowieczne szlabany byłyby o wiele lepszym rozwiązaniem, ale tak to wybrali mniejsze zło.
I tak. Uważam, że Jacek BYŁ (bo później się zmienił) złym ojcem. Bić? Bił - patrz klapsy dane Filipowi (to też jest bicie!). Terroryzował? Dzieci, czasami. Pił? Ano, sama psycholog to nawet zauważyła. Może nie był alkoholikiem, ale przykładnym ojcem i mężem też nie.

ocenił(a) serial na 9
Ertix_Poke

Chyba wdałam się w dyskusję z nastolatkiem, a nie dorosłą osobą. NIe masz pojęcia, czym jest rodzina i jak działa.
Serial też obnażał słabości ludzi. Wszystkich, którzy występowali:)

ocenił(a) serial na 8
Odwoarld

Dorosłą, dorosłą. A jak funkcjonuje miłość w rodzinie to mam pojęcie bo widzę to na co dzień. W życiu bym nie chciał mieszkać w takiej rodzinie którą Ty przedstawiasz.
Całe szczęście, że moi rodzice są inni, i bardziej elastyczni. Myślałem, że kary cielesne i ogólne narzucanie innym swej woli odeszło już do lamusa, i jest to oznaka byłego tysiąclecia, ale widać myliłem się. :(
Co do własnej rodziny to masz rację - nie mam, jestem jeszcze za młody by mieć, ale znając siebie to pewnie nie stosowałbym takich metod na własnych dzieciach o jakich piszesz.

ocenił(a) serial na 6
Ertix_Poke

http://www.filmweb.pl/serial/%C5%9Awiat+wed%C5%82ug+Kiepskich-1999-87947/discuss ion/%C5%9Awiat+Wed%C5%82ug+Kiepskich+to+dzie%C5%82o+szatana,2763164 witam, to mój następny temat o Kiepskich

ocenił(a) serial na 6
Odwoarld

Słabości za mocno obnarzał, nie stety. Model wychowania Kwiatkowskich to była ukryta promocja faszyzmu i tyrani.